Автор Тема: Peugeot 604  (Прочетена 20077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2011, 01:00:39
Отговор #20

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
много съм навит на такава,има една в cars bg,ама нещо май е шменти капели :)

Април 07, 2011, 12:22:55
Отговор #21

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, една такава се продаваше в Пловдив. Не знам, дали е продадена, но беше много хубава и гледана. Като цяло, непокътната.


Друга такава, седя доста време пред един блок в Тракия. Човека я беше спасил от вторични суровини и искаше да я поосвежи. Обаче, тъмни балкански субекти  я отнесоха за 200-300 лева към пункт за стари железа. Беше зелен металик, разни екстри, автоматични скорости, 2700 инжекцион. Ставаше идеално за резервни части. Както споменах някъде тук, 604 е с механика идентична с тази на 504, но по-скоро 505. Само външно и интериорно е различна. То са и доста кът тия работи. Врати, лайстни, табла, кори, стопове, брони, тапицерия и прочие радости. Все едно купуваш 504.  :))

Април 07, 2011, 14:16:26
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тая пловдивската зелен металик също я гледах в Мобилето и в Пежо форума преди година-две, а цената беше под 1000 но явно не е успял да я продаде, затова е заминала на скрап. Жалко, изглеждаше комплектна и запазена с изключение на един нагънат  преден калник.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 25, 2012, 11:30:13
Отговор #23

Неактивен matthias

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Момчета, ще ви зарадвам положително, Пежото което е на бул. Черни Връх, е собственост на дядо ми, то беше едно от онези правителствените закупени на търг преди години, поради невъзможност от моя и негова страна за поддръжка го преместихме в един гараж, продава се, при интерес, да се договорим на ЛС. ;)

Януари 25, 2012, 12:49:30
Отговор #24

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре дошъл !    :)

Ако става въпрос за черното, с белите стъкла и светлият плюшен салон, може да го снимаш по-подробно.  Ще бъде интересно да го видим.  За продажби има друг раздел. :)

  Не знам с тези черно-бели Соц. номера, как стоят въпросите със собствеността, данъците и прочие.  Изобщо, това Пежо съществува ли ? Защото, аз, преди 5 години продадох една Лада 5-ца с такива табели. Изобщо, такава кола/регистрация не съществуваше в данъчното. А, беше много хубава. И поради факта, че беше свалена от регистрация, за да се регистрира отново законно и редовно, трябваше да минава Технотест. И до там свърши цялата работа.  :-\ Новият собственик я беше вече платил, аз не можех да представя бележка за платени данъци и работата удари на камък.  От КАТ, също никакъв документ не можаха да ми извадят.  :(   Все пак, човекът на който я продадах не ми направи проблеми, въпреки всичко.  Беше някакъв доцент в ТУ и много, страшно пекан, точен мъж. Видя, че се издъних с тая работа, но интриги не ми прави. Парите си ги взех, а той си взе колата. Ей-така.  Разглоби я на части, свали дори калниците, вратите, всичко. Имаше проблем, дори при връщането на вторични суровини на шасито. Не можеше да го върне просто така. Без документ и от КАТ, какъвто никой както казах не ми издаде.  Тогава, аз взех един оксижен на заем и с даскала разрязахме чисто новата Лада на 14 части буквално. Режех и ревях. Та, по този начин все пак се оттърва от колата. А, беше много хубава Лада с оригиналните гуми.  Поне си взе идеални части за неговата.   

Та, по този повод, ще е добре да дадете яснота по тези въпроси. Важно е.  Може някой наистина да иска да го купи.  Дали за възстановяване или за части, значение няма. С тези табели, филмът е един и същ.
« Последна редакция: Януари 25, 2012, 12:51:06 от Тодор Живков »

Януари 25, 2012, 19:33:05
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехх каква лимузина .... Ако имате снимки от български екземпляри давайте! Обожавам янгтаймерите - лимузини... Доста иновативни технически грамади  :D Това синьото си е достоен конкурент на върховите мерцедеси и бмвта от 80 десетте... Лукс и класа отвсякъде! Давайте снимки и на изоставените такива ! може да се намери някой мераклия и да видим такъв класик в проект!

Януари 25, 2012, 20:12:55
Отговор #26

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
давай снимки :D,и някаква информация за двигателя

Януари 26, 2012, 01:46:53
Отговор #27

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, нека да не ги превъзнасяме чак толкова.   Не са лоши колите, които обсъждаме. Рядки са, непопурярни и неразпространени са. Особено високите им класове. Те, действително приличат на автомобили и наистина са луксозни, шикозни и много здрави.  И дизайнът е ,,марков".  :)).   604-ката е особена кола. Лично аз съм по-скоро разочарован. Със своите габарити създава впечатление на масивна, тежка лимузина с превъзходна возия.   Много е широка, просторна, голяма и се кара с невероятна точност.  Обаче. Колата е лека. Много лека за своя клас.  Бензиновата в никакъв случай не тежи 1500 кг. По-лека е. Около 1400, не помня точните й данни. Може и да е под 1400 кг.  Поради това, разкрива характер, който въобще човек не очаква.  По-лека е от колкото изглежда. Возията не е това, което се очаква от такава кола.  :-\  Вярно, изключително леко и точно се води, изобщо шофьора не се мъчи с килограмите на колата.  Изненадващо повратлив и предвидим автомобил. Много, страшно меки, удобни седалки. Красиво е таблото и има разнообразни екстри. Интериорът е по-красив от този на МВ или БМВ от тези времена. Но, не е това което трябва да бъде. Вози, като БМВ от 5-та серия, а е по-зле от 123-ка. Тоест, много по-недобре от 126-ца.

Ама, достоен конкурент на БМВ или Мерцедес от тези времена, може само претенция да има.  Много е далече от комфорта и возията на МВ и е назад много от динамиката/ простакоустойчивостта на БМВ.  Освен 2,7-2,8 литрови V-6, други, по-големи двигатели тези Пежа нямат.  Имат дизелови, не лоши. Даже тяхните дизели от тези времена, въпреки наистина архаичната си конструкция са жесток конкурент на немските МВ, да не говорим за италиянските VM. Ама, визирам предимно бензиновите.   

А, върхов Мерцедес като модел W116/ W126, въобще не може да се сравнява с нищо френско. Просто няма база за сравнение.  Сомът и Пурата са консервативни, като всички М-В, в това лошо няма, вечни икони на тая прословута немска автоиндустрия. И не поради перфектен PR, а поради самите себе си, като автомобили. Та, Пежо, не може да се мери с тях. Нито като дизайн, нито като разнообразие от двигатели, нито като екстри, нито като използвани материали, нито........като нищо. Извинявам се за думите си, ама така мисля. Виж, високите класове на Ситроен, по-се вписват в тази връзка с тези класове на Мерцедес.  Но, пак Гюнтер печели със своята ремонтнопригодност, простота, почти неубиваеми двигатели, и като цяло едно завършено съвършенство в което липсват всякакви усложняващи, дразнещи и ,,криви" конструктивни решения.

А, върхови БМВ от тези времена, като  Е3/Е9/Е 23 да речем, там вече нещата стават още по-истински. И луксозни. Особено най-горният сегмент на 7-ма серия, където игрят големи литражи и много коне, скрити под семплия силует на морско животно, обзаведено като Царски апартамент.  Няма да си кривя душата.  Усещането да се качиш в такава 7-ца и да й дадеш пълната газ по магисралата е все едно, да си седнеш на холовата гарнитура и да си представиш че се движиш със 220 км/ч.

Освен това, има един период на петролни кризи някога в тези времена. Което няма начин да не нанесе поражение върху автомобилостроенето. И първи загиват високите класове.   
Някои от тях, оцеляват. Други, като  Алфа Ромео - Алфа 6, Ситроен SM, Пежо 604........са все големи, луксозни, елегантни, скъпи и иновативни автомобили. И остават недооценени във времето.

Януари 26, 2012, 10:07:56
Отговор #28

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодарим за подробното инфо, аз честно казано нямам никакви впечатления от този автомобил (пежото) ,просто ме впечатли с това ,че му личи високия клас,рядка машина е и интересна определено! Но като издръжливост,рентабилност ,возия и така нататък нямам си никаква представа :D Учудвам се че е толкова лека !

Януари 26, 2012, 11:03:55
Отговор #29

Неактивен matthias

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
 Иначе въпроса с данъците, КАТ и т.н. проверих в данъчното в общината, не са плащани доста време, обаче точно сега дядо ми получава новия си документ от ТЕЛК и всичко ще бъде оправено.Относно номерата, колата до преди 2 години си беше в движение, макар за 1 път в годината.Качвам снимки от ноември месец.Ако имате въпроси, питайте  :P