Автор Тема: Колекцията ми от часовници  (Прочетена 34236 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 20, 2011, 23:57:06
Отговор #20

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Ето още малко  ;D

Март 21, 2011, 00:01:31
Отговор #21

Неактивен SB Design

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте, значи имам нужда от помоща ви ! Имам часовник оставен наследствено от пра дядо ми лека му пръст, часовникът е ''слава модел 2427, 27 рубина механичен, златен от 1979 година, та в нета няма никаква информация ако някой от вас знае нещо да пише тук в темата благодаря ви предварително

Март 21, 2011, 11:57:36
Отговор #22

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Качи снимка колега.

Март 22, 2011, 22:43:49
Отговор #23

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Стъклен Маяк  :)

Март 27, 2011, 13:48:50
Отговор #24

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Пак имах късмет и купих хубави неща  :)

Май 31, 2011, 12:47:38
Отговор #25

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Здравейте.Ето и моята колекция от ръчни часовници.Половината съвремени .Когато във 80 години някои от тях бяха истинско съкровище ,аз бях още дете и не можех да притежавам такова чудо ,а само руски със стрелки  :)Е сега се старая да събера онези отминали детски мечти .Включвам в колекцията и два неработещи Булетроника(Българска марка) единият с лед дисплей другият т .нар.Chronograph .Сега си търся електронен часовник от онези с мелодийките . Може някой ден да ви покажа и моята колекция от GSM апарати стари и в добро състояние .А дали не съм я показал вече не помня :))

Ford weist den weg

Юни 11, 2011, 23:40:56
Отговор #26

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Ама те са чисто нови направо  :D Върна ме назад във времето. Ето един стенен който прибавяма към колекцията.

Юли 03, 2011, 14:44:46
Отговор #27

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Ммм... темата е хубава! Аз да взема да се похваля пък с радиопаратите , ама те бая- да има да няма 4 - 500 парчета, бая време ще иде за снимки и систематизация  ::)  Ама живот и здраве, ще плесна някоя снимка и аз ...
А това с "булетрониците" инересно, мислех че имам всички модели 12 на брой , ама може пък да съм пропуснал, знам ли ...
Consul73 , ако можеш постни някоя и друга снимка, пък аз ще се постарая да ти помогна с "подкарването" на бънгиите, не е чак толкоз трудно.  ;)
За ЕЛЕКТРОНИКА 5, аз също се бях борил доста дълго със тях, ако са стояли дълго без батерия - тръгване няма, почти се бях отказал, ама ми хрумна една друга идея и тя се оказа печеливша. Тия гадове имат на захранването един як йонистор, който е да може при пикове да компенсира захранването (като се пусне алармата първоначално дърпа здраво ток) , та въпросия часовник му подадох от стабилизатор около 2,2 - 2,5 волта и той взе че тръгна! Още си работи, само дето малко е съсипан пиезо-говорителя та дращи като писка. ами това е, просто "ЕЛЕКТРОНИКАТА" иска първоначално добро захранване и тръгва! - успех при ремонтите  :)
п.п. Всъщност всички модели на "булетрониците" ползват шасита на "sanyo" bst 54 - 3V и bsc 66 - 1.5V . 

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Юли 12, 2011, 23:38:03
Отговор #28

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Добавям към колекцията си и 2 стенни часовника и 2-та са работещи (Марка; Янтар и Метрон) но за Метрона нямам махало  ;)

Юли 27, 2011, 19:04:38
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ето и нещо интересно от моята - Remington /made in Germany/ електрически на 220в... само дето алармата не работи, а бях го взел за будилник на майка ми. Та съм склонен на бартер за друг будилник с яка камбанка  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.