Автор Тема: Антикорозионна защита  (Прочетена 322228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2017, 22:27:42
Отговор #290

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Здравейте, колеги!
Имам един въпрос, тъй като съм начинаещ. Става въпрос за дребни поправки.
След нанасяне на стъкловлакнест кит по прага на колата, трябва ли да се минава с по-фин кит или може така да остане, ако се постарая със заглаждането. Става въпрос мога ли след стъкловлакнестия кит направо да боядисвам?
`

Технологично не е предвиден за това,обикновенно служи за основа на по-фин кит.
Кита със стъклени нишки на някои фирми,прави шупли,и ако си попаднал на такъв,щеш не щеш ще трябва да ползваш и по-фин кит.освен това този с нишките трудно се "занулява" и после границата между кита и детайла може да се окаже видима.
А,и дори да решиш да боядисваш напра,все пак пръсни някакъв шприц преди боята,може и на спреи.
Успех

Ноември 29, 2017, 15:46:55
Отговор #291

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Здравейте колеги!

От известно време реставрирам Т2ка. Махнах пода в задната част и остана само на греди. С пясъкоструйка премахнах къде каквото можах и там където не успях намазах с преобразувател на Вюрт.
Сега въпроса е - трябва ли след Вюрта да пръскам епокси грунд или може направо нещо като Боди ? Все пак това ще е отдолу на буса и няма да се боядисва. Или най добре Вюрт, грунд и тогава боди?

Мерси и поздрави!

Декември 17, 2017, 19:54:19
Отговор #292

Неактивен Aleks

  • Публикации: 11
`

Технологично не е предвиден за това,обикновенно служи за основа на по-фин кит.
Кита със стъклени нишки на някои фирми,прави шупли,и ако си попаднал на такъв,щеш не щеш ще трябва да ползваш и по-фин кит.освен това този с нишките трудно се "занулява" и после границата между кита и детайла може да се окаже видима.
А,и дори да решиш да боядисваш напра,все пак пръсни някакъв шприц преди боята,може и на спреи.
Успех
Благодаря много за напътствията! Купих и фин кит, с който минах след нанасяне на стъкловлакнестия кит. Като за първи опит стана добре. Има лека граница, но това мисля да го дооправям с шкурене и повтаряне на процедурата на пролет, лято догодина. Засега така, важното е че дефекта е поправен за момента.

Март 10, 2018, 09:54:22
Отговор #293

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Намерих един документ ,интересен може би за някои по темата.

Април 10, 2018, 20:33:20
Отговор #294

Неактивен seemann

  • Публикации: 42
Здравейте!
Имам Голф 2, който ползвам ежедневно. Колата е на 31 години, като при мен е от 18. Преди 12 години обработвах кухините с Tectyl. Сега огледах кухините с ендоскоп - няма следи от корозия, праговете са сухи и ваксата още стои, но се е стекла надолу. Има корозия обаче по пода отвън - там, където се е отлепило подовото покритие и са се образували "джобове" за вода и кал. Поразените участъци са няколко, основно в задната част на пода, всеки с размер около 25-30 см2,  т.е. 5х5 см. Само до една от дренажните тапи има  малка дупка. В предните лонжерони има събрана доста мръсотия, която трябва да се отстрани преди обработката.
Въпросът ми е как да третирам кухините в този случай? Има ли нужда да третирам отвътре с препарати против ръжда или мога директно да впръскам восъчно-маслен препарат? Отвън ще почистя и обработя с преобразовател, грунд и изцяло или частично ще покрия с подово асфалтово покритие. Вместо заварки мисля да ползвам лепило, за да не поразявам здраво фабрично покритие. Към материалите за обработка мога да добавя и няколко килограма домашен пчелен восък. :-)
Москвич 403, Трабант 601, Ява Перак 350, Аво Спорт, МЗ ЕС 250/1, МЗ 125 РТ1,Ява 354, Балкан 50-МПС,МПМ, МК50-3, Балкан 75, ЧЗ472.5, ЧЗ 472.6, Suzuki Love CL50

Април 11, 2018, 20:49:21
Отговор #295

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Здравейте!
Имам Голф 2, който ползвам ежедневно. Колата е на 31 години, като при мен е от 18. Преди 12 години обработвах кухините с Tectyl. Сега огледах кухините с ендоскоп - няма следи от корозия, праговете са сухи и ваксата още стои, но се е стекла надолу. Има корозия обаче по пода отвън - там, където се е отлепило подовото покритие и са се образували "джобове" за вода и кал. Поразените участъци са няколко, основно в задната част на пода, всеки с размер около 25-30 см2,  т.е. 5х5 см. Само до една от дренажните тапи има  малка дупка. В предните лонжерони има събрана доста мръсотия, която трябва да се отстрани преди обработката.
Въпросът ми е как да третирам кухините в този случай? Има ли нужда да третирам отвътре с препарати против ръжда или мога директно да впръскам восъчно-маслен препарат? Отвън ще почистя и обработя с преобразовател, грунд и изцяло или частично ще покрия с подово асфалтово покритие. Вместо заварки мисля да ползвам лепило, за да не поразявам здраво фабрично покритие. Към материалите за обработка мога да добавя и няколко килограма домашен пчелен восък. :-)

Доколкото си спомням на Голф 2 в праговете и роговете обикновенно се има към два сантиметра вакса по дъното на кухините,щом няма рожда,просто пак ги напръскаи.
Това с лепилото вместо заварки,много не го схванах,ма технологиите се менят.
Ако под асфалтово покритие визираш нещата на битумна основа,силно ти препоръчвам да ги избягваш,има добри препарати дето не съдържат асфалт или битум.Щото тези на битумна основа се напукват след година -две и си на същото положение като сега.
Успех.

Май 03, 2018, 17:04:53
Отговор #296

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Здравейте,

В момента реставрирам моя 500SLC, и бояджията грам не е на ти с новите продукти и технологий.

Взех ръждопреубразувател от Вюрт.

Имам няколко питания.

- Първо се нанася ръждопреубразователя.

- После шприцва ли се, или се китосва и след това шприц?

- Какво е разликата в представянето межди Епокси и Акрилен шприц?

- След като се нанесе преубразувателя, шприца и кита, шкуренето няма ли да наруши наново металнпото покритие?

Благодаря за отговорите предварително.

Май 03, 2018, 17:32:42
Отговор #297

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ако си купил вече продукта на Вюрт може да прочетеш упътването .... всичко си пише там. ;D
Успех!
retrobs.com

Май 03, 2018, 20:02:20
Отговор #298

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Stifler , дай да оплакнем окото и ние де ...
на мушка ми е точно тази модификация, ама с битурбо под капака  >:D

Май 03, 2018, 20:12:38
Отговор #299

Неактивен taran

  • Публикации: 141
    • taran`s garage.ale.bg
Не че нещо...ама,ако ти ще си образоваш бояджията, не е ли по-добре да потърсиш друг ???
Иначе,първо ръждопреобразувател,дето е имало ръжда и си я почистил,ей тъй за сигурност,ако е останало нещо скрито.
После го шлайфаш,лично аз,на голи ламарини мажех първо т-нар. реактивен грунд,след 24.часа,пак шлаифане и после епоксиден грунд.
после където трябва-кит,пак шлайфане.Ако се налага т.нар шприц кит.Пак шлайфане...
После акрилен шприц/грунд.Пак шлайфане.
Вече може да се боядисва.
Успех.