Автор Тема: Литература - статии, книги, документи...  (Прочетена 61908 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2012, 15:27:08
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това списание- Аутокапитал, е едно много реномирано пак италианско издание, в което има само тестове на по-луксозни и отявлено спортни коли, както и на суперкари, и знаменателни спортни модели от миналото.
То се продаваше преди години и в БГ, но за съжаление, за съвсем кратко време.
Всичките му 9 броя, покриващи цели 3 десетилетия, ще са на същата пакетна цена, общо за 20 лв. :)

Февруари 21, 2012, 15:33:58
Отговор #51

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А това са 4 броя на доста луксозното и дебело списание ЕВО, в което има тестове само на суперкари и бързи спортни коли.
Както и на редки спортни преди и следвоенни модели.
На цена тези 4 броя, ще са общо само 15 кинта. :)

Февруари 21, 2012, 15:40:43
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А пу  ето още малко останали офроуд списания.
В тях има доста интересни статии и тестове, вкл и на много американски джипове и пикапи.
Общо 9-те броя, ще са пак само 20 лв.

Февруари 24, 2012, 19:24:56
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето две много интересни,и доста дебели и луксозни книги.
Юбилейни са, и са издадени са по случай 20 години от създаване на списанието Аутобилд, и 75 години от създаването на Рент а Кар фирмата Херц.
И двете книги са доста голямоформантни, с дебели и твърди корици, а тази на Херц е облечена с плат.
Наистина са много интересни, сканирал съм само произволно избрани, и малка част от страниците в тях.

Тази на Аутобилд на места има леки залепвания, и вследствие на това разкъсвания, както се вижда, но нищо особено.
За сметка на това е триизмерна, едни страници се отварят като макети, от едновремешна детска книжка.

На цена всяка от тях ще е по 15 лв на брой.
А ако се купят заедно двете, ще са само за 20 лв общо.
Наистина са много редки издания, и като се махнат достата килограми доставка, хахах, :)) ще са страхотна добавка за всяка библиотека.
Ето първо някои страници от Аутобилд изданието.

Февруари 24, 2012, 19:30:40
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето и някои страници от голямата Херц книга.
Има и специална тема за прословутите Шелби ГТ350 Херц Мустанги. :)

Февруари 24, 2012, 19:43:37
Отговор #55

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
...нещо за мотори от 1959-та :)

Февруари 24, 2012, 19:44:38
Отговор #56

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
...и нещо на повече от 30 години от Чехословакия :)

Февруари 25, 2012, 19:22:45
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бреи, Ники, това упатване ѕа Триумф, продаваш ли го, или раѕмениаш ли го ѕа ниаква друга книга или упатване"
Примерно ѕа ниакое от нештата, дето сам качил тук*  :)
Не че сам се ѕалетиал да си купувам мотор Триумф, ама ми е интересно... :D

Февруари 26, 2012, 12:05:55
Отговор #58

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Бреи, Ники, това упатване ѕа Триумф, продаваш ли го, или раѕмениаш ли го ѕа ниаква друга книга или упатване"
Примерно ѕа ниакое от нештата, дето сам качил тук*  :)
Не че сам се ѕалетиал да си купувам мотор Триумф, ама ми е интересно... :D
Люси не го продавам, но бих го разменил за нещо с подобна стойност. То е 187 страници, в почти перфектно състояние. Примерно за такава емблема :) ...може и версията с надпис на кирилица.

Февруари 26, 2012, 16:52:27
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами такава плакета на Туринг клуба нямам.
А от моите бивши Триумфи, ми бяха останали 2 броя емблеми- стъклена емблемка от кормилото на Спити, и една метална голяма, от предната решетка на Хералд.
И двете изобразяват тогавашния им бадж, нещо като бяло-сини платна. :)
Много са готини, ама ги потурчих някъде, и не мога да ги намеря.

Ами де да знам какво по стойност да е адекватно.
Виж както ти писах, назад в темата, някоя моя по-рядка книга може да си харесаш.

Например имам 1-то и по-рядко издание на книгата Автомобилът днес и утре, от 1971 или 72 година, онова с кориците с оранжев плат.

То си е доста ценно и богато на инфо и снимки издание, а и никъде го няма по ретро-книжарниците.
Ама ако си фен, бих го трампил за упътването.

Макар и може би малко да се бих минал де. :))
Пък и както ти писах, нямам баш такъв мотор.
Ама съм имал такива марки коли, и то таман няколко бройки, и затова ми е някак симпатично.
Ако решиш, може да минеш да огледаш книгата, или разни други литератури, дето имам, и да завъртим взаимоизгодна сделка. :))

И кой каза Триумф... ;D
Та eто нещо, което също няма да ми трябва- оригинален доста дебел и с твърди корици, облечени с плат, каталог на всики части /вкл с чертежи и фабрични и складови номера,на модела Спитфайър на Триумф.

Фирмата от която е издаден- Хойтен, и сега е най големия доставчик на Триумф части в Германия.
И наличностите и по интеренет сайта им са същите, както в този каталог.
Сайта на фирмата дистрибутор, и моделите и за които има огромна складова наличност.
За собственици на Триумфи, както и за фенове въобще на английските коли, каталога е много интересен.

Цената му ще е само 15 лв, и към него има и бонус по-малък Хойтен каталог, със серийните номера на частите на модела Спитфайър, както и с цените им едно време през 1995, като съм поръчвал разни части за моя Спити.
Цените на частите сега са почти абс същите в цифри, ама не в марки, а в Евро. :lol: 
Така че това инфо все още е релевантно.

Сайта на фирмата дистрибутор Хойтен, и английските модели, за които те имат огромна складова наличност, може да видите тук.
http://www.heuten.com/seiten_en/frameset_en/frameset_en.htm