Автор Тема: Автоматични скоростни кутии - проблеми и решения  (Прочетена 65787 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 06, 2011, 15:07:12
Отговор #10

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здраейте пак,имам един въпрос относно автоматика ми,но реших да направя темата с по общо заглавие ,така че който има въпроси и проблеми със стария си автомат може да пише в темата.

Конкретно за моя проблем. Кутията ми е заключена на 3_та аварийна предавка. Най-после намерих къде и е диагностичната букса и с аналогов волтметър прочетох грешката. Стана ми ясно ,че проблема е в някакъв соленоид.... Някакви идеи? Дали трябва да свалям отново кутията или буксата му е отвън? Или пък таблото защото под него е компа и там влизат кабелите от соленоиди и датчици от автомата....
« Последна редакция: Февруари 17, 2013, 19:15:09 от dido1903 »

Декември 06, 2011, 15:39:22
Отговор #11

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Адаш,здрасти! :)
Да ти кажа за този проблем,тъй като аз имам Пежо 406, автомат и съм запознат с подобни проблеми на едни колеги от Пежо-форума.
При Пежото в подобен случай изписва на борд-компютъра Automatic Gear Fault.
тази грешка е вероятно да е свързана с едни клапани, вътре в скоростната кутия ,които регулират маслото и отговарят за превключването на скоростите. Затова всъщност и се появава - тя значи , че кутията превключва на авариен режим , и заключва скоростите до 3-та.
При теб очевидно има същият или доста подобен проблем ,тъй като виждам от графиката ,че става дума за някакъв solenoid valve - т.е. клапан.
Иди в някой добър сервиз.
Успех!

Декември 06, 2011, 17:34:38
Отговор #12

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така е Дидо,и аз мисля ,че става въпрос точно за тези клапани ,в момента чета менуала... Ще проверя първо буксата,която влиза в кутията и управлява тези клапани.Може да не прави добър контакт.Иначе какво може да му стане на този клапан? Той си се движи там ,управляван от налягането.Бащата е в час с тия неща и разглабя мозъка преди 2 месеца и още тогава каза че клапаните са наред.... За сервиз не ми се мисли,ще ме одрусат яко за ремонт на автоматик.Пък и не е толкова сложно колкото изглежда :D

Декември 06, 2011, 18:28:09
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Деляне  здрасти,  наистина не ти работи 1 клапан. Провери с омметъра съпротивлението на намотките на клапаните. :)
На всичките е еднакво - м/у 5 и 10-12 ома. Ако клапана го има такова  , а не работи, причината може да е в заседнала котва
(стебло) , отварящата маслената магистрала. Аз имах такъв случай с 1 кутия ZF.
Ще се сетя и за още нeщо . Успех! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 06, 2011, 18:50:59
Отговор #14

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря за идеите.Интересното е,че понякога отключва и тръгвам на първа ,след това втора и така нататък.Може би заяжда нещо... Не ми се искаше да я отварям пак ама...

Април 07, 2012, 23:43:55
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Каква е била причината да се отваря за първи път ?

Април 08, 2012, 00:08:00
Отговор #16

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Значи автомата беше перфектен в началото.След това колата стоя 3-4 години ,през това време сваляхме мотора за ремонт,сменихме и карба(това го споменавам ,защото оригиналния карбуратор има връзка с кутията)След това я подкарахме и нямаше задна.След няколко километра се усети удар от кутията и веднага спрях. След това тръгнах плавно и усетих ,че определено не тръгвам на 1-ва.Сложихме тПС датчика от стария на новия карб,понеже е доста по-опростен от оригиналния и ги няма тези неща,но нямаше ефект... След това бащата отвори кутията ,почисти я и провери клапаните и смени разни гумички. Пак я върнахме ,но резултата беше същия . От време на време включваше на първа ,но вече спря... Карам на 3_та... Задна има ,когато кутията е студена и то само на равно върви...загрее ли изобщо нямам задна...

Първо се чудя как така от стоене ще се скапе тоя клапан..А за задната ми казаха че са се износили дисковете и са за смяна... Е преди беше перфектна с отлична тяга и изведнъж я няма никаква..

Април 08, 2012, 12:26:27
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Значи автомата беше перфектен в началото.След това колата стоя 3-4 години ,през това време сваляхме мотора за ремонт,сменихме и карба(това го споменавам ,защото оригиналния карбуратор има връзка с кутията)След това я подкарахме и нямаше задна.След няколко километра се усети удар от кутията и веднага спрях. След това тръгнах плавно и усетих ,че определено не тръгвам на 1-ва.Сложихме тПС датчика от стария на новия карб,понеже е доста по-опростен от оригиналния и ги няма тези неща,но нямаше ефект... След това бащата отвори кутията ,почисти я и провери клапаните и смени разни гумички. Пак я върнахме ,но резултата беше същия . От време на време включваше на първа ,но вече спря... Карам на 3_та... Задна има ,когато кутията е студена и то само на равно върви...загрее ли изобщо нямам задна...

Първо се чудя как така от стоене ще се скапе тоя клапан..А за задната ми казаха че са се износили дисковете и са за смяна... Е преди беше перфектна с отлична тяга и изведнъж я няма никаква..
Сега ми стопли албанския реотан. :-[ :))
Дидо , щом споменаваш  за TPS сензор на карба , се сетих , че е електронно управляем и връзката с компа на автомата става през ECU
-то му. ( така си мисля )
За да ти превключват коректно предавките , единият от входните сигнали (много важни величини) за управление на автомата е от TPS сензора
за положението на педала на газта   , другия е за оборотите на коляновия вал.
Пусти му японци за японци,  пак са 3 идеи напред във времето.
Спасението е да върнеш оригинала! :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 08, 2012, 18:57:39
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Я, я.  Я, вижте стандартното положение на този........ТПС на карбуратор.  Ама, действително вижте, коректно ли е монтиран и застопорен. Също и недейте маха части външни от кутията, които са си фабрично сложени там.  Някой да е откачал/закачал лоста, управлението ?  Евентуално някъде, нещо да разчита на вакууми ? Дърпани от оригиналния карбуратор.   Вземи направо снимай оригинална, снимай  другия дето сте сложили.  Надявам се, че сте сменили това масло в тая кутия. В смисъл, не се сменя само това в кутията. В хидротрансформатора, също има масло и трябва да има превиден отвор за неговото източване. Би трябвало. Можеш ли да дадеш модел на кутията ?   Най-добре понаснимай моторния отсег малко.

Май 12, 2013, 16:07:00
Отговор #19

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
Ако има някакъв упорит проблем,иди при Стефан(от ТУ).Това,което мога да ти кажа аз,е че електромагнитните клапани командват налягането,а не налягането клапаните.