Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 84499 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 06, 2011, 16:35:23
Прочетена 84499 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Made in:12.1984  First regitration in Bulgaria :1988
 
Рама: N:E15A-0606722   model:E-E15A TRHG
 
 engine:     SIRIUS G63B 4 цилиндъра 1997 куб.см (750 rpm празен ход)
 
 carburettor: Mikuni Solex Dual Port 28-32 DIDTA Carburetor
 
 HP:?
 
transmision: ELC 4 speed automatic  with ower drive KM 175
 
 
Body Color: Dark Blue / Color Trim: B21B76H43 23B 000 / Saloon Color: Dark Blue

Екстри:Climatronic,4 ел.стъкла,ел.огледала,автоматични чистачки според скоростта на движение и прибиращи се под предния капак,централно заключване,чупещ волан,прибиращи се огледала,4 дискови спирачки,плюшен салон,подлакътник на задните и предни седалки,врати без рамки,оригинално тонирани стъкла,осветление в краката.


Здравейте! През 2007_ма година взех случайно едно мицубиши,което в последствие се превърна в хоби  :)
Колата е правителствено изпълнение ,вкарана в България от японския посланник и ползвана като личен автомобил.Правена е за Япония (с десен волан ). Последния собсвеник я е карал без масло в мотора до блокирането му... Бяха го зарязали със спукани гуми и строшен страничен прозорец ... щяха да го пращат за вторични... Веднага ми грабна окото ,въпреки неугледния си вид.Баща ми разбира от коли  и направи в последствие основен ремонт на двигателя + шлайф на вала. Поради липса на лев от как съм я купил я покарах едно лято преди ремонта и до ден днешен си стои на двора... Преди 2 седмици купих един стандартен галант с който имат някои общи части по мотор и ходова част...Сменихме карбуратора , запалихме я оня ден ,даже я покарах ! Голям кеф ,страшна возия!  Направо събрахме погледите :)




« Последна редакция: Юли 06, 2011, 16:51:43 от didotooo »

Юли 06, 2011, 16:50:14
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Добре дошъл,колега.
Голяма машина е това - в прекия и буквалния смисъл.
Дай някакви снимки откакто е при теб ?

Юли 06, 2011, 16:56:09
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здравей адаш! Това са снимки от преди няколко дена в първия ми пост.Направо ме е срам да я покажа как я взехме...



Юли 06, 2011, 17:06:15
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Страхотно Mitsubishi, радвам се, че сте го подкарали вече!
Ела някой път до ретро клуба, даже ако може с колата - http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1114.0.html
Ще ми е интересно да я видя наживо, рядък екземпляр е.

Юли 06, 2011, 17:15:58
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря! С удоволствие ще дойда на някоя от срещите! Но ще е след известно време ,че днес сваляме ,,мозъка'' на автоматика ... Изгуби задната предавка  и  новия карбуратор няма TPS , и компа на кутията трупа грешки и я вкара в save mode режим.. Заключени са скоростите и е активна само 3_та аварийна предавка. Пак си отворихме работа,но се надявам до 2-3 седмици да я изкараме на пътя ! Само автоматика не бяхме ремонтирали по тая кола...Така е като са я карали до скапване... Но пък удоволствието което ми доставя цена няма!

Юли 06, 2011, 18:41:20
Отговор #5

Неактивен ango

  • Публикации: 128
Уникален автомобил!Японците набираме скорост във форума :D един сайт,може също да ти е от полза  http://japanesenostalgiccar.com/  и по точно   http://japanesenostalgiccar.com/forum/viewforum.php?f=6    ;D
Toyota Corona Mk 2 '74 RX12
Honda CRX "91
Subaru Legacy "92
Nissan Micra "94
Mitsubishi Pajero `92
Holden Commodore VS Ute `96

Юли 06, 2011, 19:42:50
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерси за сайта ,знам го :) Дано и тук темата за японските янг и олдтаймери да се развие толкова.
Това Мицубиши е единствено в България и изключително рядко по принцип. Мицубиши сапоро '88 модел ползва това купе и имат доста сходства,но като цяло са два различни автомобила.
Ето още малко снимки:


Юли 07, 2011, 09:39:51
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Колега, добре дошъл!!!

Поздравления затова, че си спасил този ексклузивен и много рядък в България автомобил!
Не само си го спасил, а и ще живее нов живот.

Онемях от всичките екстри и най-вече от тези кресла!!!
Няма думи...

Успяваш ли да намериш части за това чудо на японската инженерна мисъл?

П.П. На битака в София има едни хора, които продават чисто нови, залежали, спирачни дискове за стари японки.
Цените са смешни, но не знам за какви автомобили имат. ango ако ходи може да разпита. Аз ако минавам , също ще питам!

По спомен, имаше за някакви Датсуни и Тойота Корола.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 07, 2011, 11:21:37
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря за хубавите думи! То да имах възможност до сега даже и цялостно да съм я боядисал,но.... Голям мерак ми е давал съм си и последните пари за нея ,гаджето ще ме пребие вече :D Ами ламарини няма никакви за тая кола...ако не дай боже ме ударят някъде,ще трябва да поръчвам директно от Мицубиши в Япония,а цените са доста неприятни.Слава богу по двигател и окачване части има в БГ - идентични са със стандартния галант от 1986 година,за това и купих един такъв и свалям каквото мога за части.Старая се да я запазя абсолютен оригинал! Доста неща съм направил по нея ,скоро ще пусна снимки.Иначе за возия и как изглежда на пътя не може да се опише! Голяма атракция е.Ами дисковете са ми добри за сега ,но ако има нещо на добра цена ще е добре дошло! Благодаря още веднъж!

Септември 03, 2011, 12:33:45
Отговор #9

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето малко нови снимки,понеже нямам време за нея в момента ,само я снимам от време на време :