Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 84515 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 17, 2011, 19:09:50
Отговор #50

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да така е ,сложих кабелите от донора които са отново над 25 годишни ,но на него бачкаха идеално.... При мене само като е студена ми прави номера.... То ясно че трябват нови ,но ми се струва че няма да е от тях...

Пък тая вентилация на главата ... то хубаво ,ама да не ми вкарва масло в кутията на филтъра поне...Засмуква се от карба ли...

Декември 18, 2011, 23:29:34
Отговор #51

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
голям чар има в това митсубиши ;),голяма и комфортна кола е,и салона е страхотен!!!,а двигателя колко кубика беше?

Декември 19, 2011, 11:16:10
Отговор #52

Неактивен viksata

  • Публикации: 26
Да така е ,сложих кабелите от донора които са отново над 25 годишни ,но на него бачкаха идеално.... При мене само като е студена ми прави номера.... То ясно че трябват нови ,но ми се струва че няма да е от тях...

Пък тая вентилация на главата ... то хубаво ,ама да не ми вкарва масло в кутията на филтъра поне...Засмуква се от карба ли...


Колега принципа на картерната вентилация е да да всмуква газовете от картера отново в смукателния колектор...
от там където казваш че ти омазнява би трябвало да смуче въздух...
причините са 2:
или ти е запушена картерната вентилация...
или мотора вече е за ремонт или спекли сегменти  :(

Декември 21, 2011, 10:24:30
Отговор #53

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ам 2000 кубика е  :)  Преди 700 км му е правен основен ремонт и се надявам да не е от сегменти  :D  А това прекъсване като е студена дали може да е от клапани... или вложки....

Декември 21, 2011, 21:25:27
Отговор #54

Неактивен viksata

  • Публикации: 26
Ам 2000 кубика е  :)  Преди 700 км му е правен основен ремонт и се надявам да не е от сегменти  :D  А това прекъсване като е студена дали може да е от клапани... или вложки....

Хехех ми то още е в разработка тогава мотора :)
Карай го леко поне още 2000 километра и смени маслото (надявам се да си взел по евтино минерално масло за да могат да се напасват новите части )
Провери си картерната вентилация да не е запушена!!!
прекъсването може да е от свещи,кабели или бенз помпа, но от реглажа на клапаните чрез вложки (ако съм те разбрал правилно) само ще тропа повече :)

P.S. То като гледам и си с карбуратор там на него как му е смукача?!Възможно е и от там да идва проблема с прекъсването.
 

Поздрави
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 21:36:15 от viksata »

Декември 21, 2011, 23:30:48
Отговор #55

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ако забива муцуна при незагрял двигател със сигурност е от смукача.

Декември 22, 2011, 18:55:30
Отговор #56

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами маслото си е евтино за разработката :)) Гледам да я пазя и не я карам повече от 100 . Само няколко пъти отиде на 6900 оборота за кратко :D  При подаване на газ заглъхва и след това се форсира без проблеми. Не забива муцуната никога .Но от време на време така заглъхва при подаване на газ ,че гасне :(
Проблемите са под 1000 оборота.От там нататък започне ли да набира няма проблеми.Ще проверя вентилацията ,но мисля ,че най-първото нещо което трябва да направя е  да сменя тия антични кабели...
Като я карам студена на кратки растояния разхода стига до 30 на 100. Иначе е около 13-15 литра... Предполагам заради прекъсването е такъв разхода.Иначе пали от раз,сега ще я видим като паднат температурите под нулата как ще се държи :) Тази ще и е първата зима в движение от  5 години :D

Декември 22, 2011, 21:58:55
Отговор #57

Неактивен viksata

  • Публикации: 26
студена на кратки растояния разхода стига до 30 на 100. Иначе е около 13-15 литра...

Доста сериозни цифри са това .... и то за японска машина!
Сместа да не е много богата, и от това може да прекъсва ,да се дави.   

Декември 23, 2011, 00:39:39
Отговор #58

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Дидо, дай да я вкараме в сервиза на моя човек и ще ти каже от какво е всичко това, няма какво да гадаеш. По-лесно ще стане, няма смисъл да откриваш Америка :)

Декември 29, 2011, 22:01:35
Отговор #59

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така е ,но за сега ме е страх да я вкарвам в сервиз ,че след това трябва кеш  :D  Кой знае какво ще излезе .За сега първото нещо,което трябва да направя в най-скоро време е да и взема нови кабели... Почти на 100 % съм убеден вече ,че проблемите са от тях. Ако не се оправи,ще ти звънна да я закараме при твоя приятел.