Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 339071 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2012, 21:20:09
Отговор #140

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ехх красота колеги ! Аз съм много голям фен на такава класическа техника ,но от години нямам нищо освен компютъра и 5+1.
Миналата седмица спасих един дек

Unitra m536 SD finezja 1 . В работещо състояние го взех,но имаше едни тунинги по него...
Оригиналните лампи бяха заменени със светодиоди...
Но некадърно запоени и докато се наканя да ги разкарам ,се отпои едното кабелче и се допря до друго...
Не е голяма белята ,но трябва да си поиграя с него.Като го пуснах в началото и с кеф изслушах една цяла касетка на Том Джоунс


Март 04, 2012, 21:26:42
Отговор #141

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Преди поне 10 години замених един усилвател респром за тая руска пералня МАЯК 233 .Ужасяваща машина ,доста тежка и масивна..
Под капака е като сървър  :D Само ,че моя беше със стрелки,а не с диодни ленти.Ако някой има инфо за такъв да се обажда!
Много ми липсва тоя терминатор на касетки и много ще се радвам да открия пак такъв :D

Март 04, 2012, 21:42:06
Отговор #142

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Днес се сдобих с тоя дек от битака за 30 кинта:

ITT Hi-Fi 8022m Schaub-Lorenz .Произвеждан е в периода 1981 -1983.
Взех го без да знам дали работи или не.Просто ми хареса ! Няма следи от намеси по платките,механиката е добра ,има малки драскотини върху капака...
Ремъка е за смяна ,та знаете ли къде във Варна мога да си намеря? Ще ми се и главата да сменя,но не зная какви продават в днешно време ...Искам да е качествена като оригиналната...
Има си и тунер и усилвател от тая серия ,но за сега нямам инфо да се продават някъде.Още нямам реални снимки ,но изглежда точно така:

http://audiozavar.com/archives/3928


Март 08, 2012, 12:01:30
Отговор #143

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Някой има ли инфо за тая тухла? Доста масивно крайно стъпало, с STK 4241 .Не пише нито марка нито къде е произведено...

Март 08, 2012, 15:30:17
Отговор #144

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
Нека позная... от битака  :P има ли нещо интересно там? Иначе не ми изглежда на интересно освен за кутия на нещо по-стабилно.
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...

Март 08, 2012, 15:42:18
Отговор #145

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега  didotooo това не е крайно стъпало а електрожен бе човек.Като му гледам намотките сигурно с 2.5мм електроди ще бачка идеално. >:D . Шегувам се разбира се а това 1000 отпред  какво значи да не би наистина да е мощността??Пробвал ли си го до сега да му чуеш звука?

Март 08, 2012, 17:14:05
Отговор #146

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Д идо , като го гледам STK 4241 вади около 2 по 70 - 80 вата синусоидална неизкривена мощност. :)
Отпред като гледам , няма потенциометри за регулиране на входното ниво/чувствителност , така че регулирането става като от DJ пулт.
И включвай тонколони на изходите САМО след като чуеш звука от сработването на релето в релейната защита...няколко секунди след включването
на захранването.  Стъпалото няма защита от късо! ;)
« Последна редакция: Март 08, 2012, 17:20:37 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 08, 2012, 17:42:51
Отговор #147

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ем то постовете ми от цялата страница са на неща купени от там  :)) Доволен съм  много от тоя сивия ITT дек ,даже касетки си купих малко.

Относно тая тухла ,си е чисто крайно стъпало ,за това няма копчаля за регулиране на звука и филтри.Нинджата ми вика вкъщи имам сериозни колони и ги захранва отлично за 100 лв ти го давам,ама ще се разберем ако си сериозен :D сигурно 60-70 лв ще го даде.Ама не ми вдъхва доверие,много менте вид има... иначе охладителя е потресаващо огромен,но не личи на снимките. Няма да го вземам де,просто ми е любопитен.Сега няма кой знае какви неща на битака,чакам да се постопли ,тогава е лудницата.

Март 08, 2012, 19:45:24
Отговор #148

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
За 10лв пак от прословутия битак с лек дефект (липсваше едната зъбчатка, но и май главата е сменяна с моно :( )
http://streetlegal.snimka.bg/other/my-system.658097.0.big

Това ми го подариха преди години но е доста добро и си ги ресатврирах (от нищо нещо но все още не мога да му оправя тоците)




А това като малък съм му разказал играта и то е за ремонт по платката (смених компонентите но не тръгна)



Така трябва да изглежда


И от 2 3 дена имам и още един усилвател на Pioneer от мистериозната серия (92-95) където няма никъде каталози.
(но естествено и той с дефект :| след подмяна на изгорелите компоненти се запали пътечката от големите кондензатори до (-) на винтовете на тонколоните.)

И още неща ми се понамират но нямам време да ги снимам.

« Последна редакция: Март 08, 2012, 19:59:12 от Monza_GSE »
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...

Март 08, 2012, 20:41:53
Отговор #149

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Братовчедка ми има такова Хитачи, работещо, ама някои копчалъци май ги няма, иначе здраво свири... трябва да я питам какво ще го прави.