Автор Тема: Интересни истории за автомобили  (Прочетена 23923 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 12, 2012, 13:17:01
Отговор #20

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Двама сина реставрират Нортъна на баща си за коледен подарък.

За хората със слаби сърца - да се въздържат. На края му се доревава на чиляк :-[ :D

http://jalopnik.com/5720534/how-two-sons-gave-their-father-a-christmas-hell-never-forget?skyline=true&s=i
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Февруари 13, 2012, 15:45:07
Отговор #21

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Двама сина намират Chevrolet-а на баща си - 1965 Impala SS.

За хората със слаби сърца - да се въздържат. Накрая му се дорева:


Февруари 13, 2012, 15:51:42
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Още една интересна историйка:

"Една неразказана история: 50 години безавариен професионализъм"

"В ръцете си държа на никого неизвестен български вестник от 1977 година. Не случайно в мен попадна една определена статия – изрезка от този вестник. Представям я във пълния ѝ вид, за да се опитате заедно с мен да вникнете в мисленето, държанието, морала, родолюбието на един човек от малкото село в Еленския балкан – Беброво."...

A този автобус от снимката каква марка е всъщност?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2012, 09:47:08
Отговор #23

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Прилича ми на GMC, те имат камиони с такава муцуна през 30-те години. Не знам дали е оригинален автобус или е камион, достроен на автобус, което е била честа практика.

Февруари 14, 2012, 11:57:02
Отговор #24

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Точно GMC е. Автобусът е построен на шаси, от местна каросерийна работилница, в случая норвежка. Тук пише, че това била първата метална каросерия за автобус в Норвегия, пък дали е вярно, не знам (снимката най - долу, дясно)... Пише също, че въпросната кола е Chevrolet, може би като този. Но може да е и като този Oldsmobile...

Февруари 23, 2013, 14:06:38
Отговор #25

Неактивен nikolay_dragiev

  • Публикации: 14
ами ето как тръгна всичко първата кола на баща ми беше Полски Фиат 125p оставена от баща му (дядо ми) израснах с тази кола , беше ми идол когато този ми дядо почина Лека му пръст ,баща ми я остави да я кара другия ми дядо но уви и той почина Мир на праха му , аз бях на 14 години и вече започваше да ме тресе хормона , най-голямата ми мечта беше да имам книжка , но не можех да карам (баща ми не смяташе за редно да ме учи да карам преди да навърша 18 години , но аз дебелата глава не мислех така , един ден реших да подкарам стария фиат само с уменията които имам от наблюдения на действията на баща ми при шофиране , но уви не се получи и смлях един опел кадет , на фиата му беше малко крив капака , а задницата на опела беше ужас , точно това лято за първи път започнах работа и познайте почти всички изработени пари отидоха за ремонта на опела , остана около 120 лева , след този инцидент аз реших че ако ще и края на света да дойде аз трябва да се науча да карам , и с остатъка от парите отидох при един инструктор и ми казах "искам да ме научиш да карам " разбран човек излезе за 8 лева на час изкарах около 12 часа градско кормуване с учебен автомобил , инструктора реши да се заеме сериозно с това след всеки час аз исках да си тръгвам доволен от това което съм научил но той не ме пускаше докато не решавах листовки и ми обясняваше правилника ЕВАЛА ЗА КОЕТО !!! и така на 14 години имах знанията на начинаещ шофьор , тогава не разбирах и от коли взех да се мъча да стягам фиата , купувах си авто-литература при всяка възможност , и така този въпросния фиат взе да издава багажа купето се разпадаше на следващото лято с изработените пари си купих друг полски фиат с блокирал мотор и запазено купе , с един приятел направихме от двата фиата един и така 3 години карах тайно от баща ми (бях го помолил да остави колата в двора на този приятел) из целия град бе нито веднъж да имам произшествие или спиране от полицаи , така дойде и 18-ят рожден ден голяма радост взех така жадуваната книжка но се оказа че не мога да узаконя фиата , наложи се да го продам , а леля ми ми отстъпи жигулито си което не караше вече и така карах жигули до като не събрах 400 лева и един приятел ми каза че баща му ще хвърля тяхното ритмо което си вървеше , така купих първия си италиански автомобил Fiat ritmo S85 , голяма бегачка беше но уви прегрях го и спука главата , а и купето беше много зле , с парите от вторични суровини и малко от горе взех друго ритмо този път RITMO S75 покарах го малко но се указа че и неговият мотор не го бива за това реших да пробвам иновация , купих дизелов мотор с скоростната кутия от RITMO 55 CL DIESEL сложих го на това купе пре....ихме рамата сложих дизеловите номера и газ , след около 10 месеца ме приеха студент и баща ми ми каза че ако завърша 1-ви семестър без изпити ще ми купи кола до декември 2007 карах дизеловото ритмо , продадох го баща ми добави пари и каза каква кола искаш , замислих се и си казах че пак ще е фиат но този път по-луксозен и нов и така се сдобих с Lancia dedra 1.9tds SW , започнах работа която беше свързана с много път с личния ми автомобил и след 70к турбото на дедъра издаде багажа , бях в безизходица имах само 200 лева , тогава комшията ми каза "абе ела ще ти дам моето ритмо за 200 лева качваш се и караш" и така здобих се 4-тото подред фиат ритмо а дедъра чакаше пари за турбо , лятото на 2008 изкарах с ритмото RITMO 60 CL 1.0 бензин , края на лятото взех турбина на дедъра и го подкарах , но уви след 20к повлякоха буталата и дедъра замина на части а ритмото размених за една хонда QUINTET 1984 година , която дадох на брат ми да я кара а аз карах NISSAN BLUEBIRD собственост на бившата ми приятелка след като се разделихме и тя отнесе нисана и го даде за старо желязо НЕЙНАТА М...ЦА а брат ми блокира хондта и тя замина за желязо аз останах пешеходец и безработен , единственото спасение виждах в жигулито което почиваше 5 години навън пред вилата , реших се и криво ляво го китосах и боядисах и това лято карах него до онзи ден в който станах собственик на ланчия тема така че колите стават
1.Фиат 125p с рег.Н ХБ 39 10
2.Фиат 125P с рег.Н Х 95 71 К
3.Жигули 1200 с рег.Н Х 79 89 Т (после го смених )
4.Fiat Ritmo s85 с рег.Н Х 00 59 АК
5.Fiat Ritmo s75 с рег.Н Х 66 00 Л
6.Fiat Ritmo 55 CL DIESEL с рег.Н Х 79 49 АС
7.Lancia Dedra 1.9 tds с рег.Н Х 95 58 ВВ
8.Fiat Ritmo 60 CL с рег.Н Х 87 29 АТ
9.Honda Quintet 1.6 ex с рег.Н Х 31 27 ВВ
10.Nissan Bluebird 2.0 D с рег.Н Х 99 73 АР
11.пак Жигулито вече с рег.Н Х 23 24 АХ
12.Lancia Thema 2.0 16 v с рег.н Х 0294 ВР
13.Фиат 125р с рег.н Х 5068 ВР

























Февруари 23, 2013, 14:18:06
Отговор #26

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Дълга и интересна история имаш с колите.

П.С. Хубаво изречение си написал.
 :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2013, 14:21:15 от dido1903 »


Юни 28, 2013, 14:02:12
Отговор #28

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Много интересно и от друга страна тъжно както е споделено в един от коментарите.
Ехх Шеви на 10 км. от 64-та с наилони на седалките :)  много яка истирия  O0
Classic Cars

Ноември 27, 2013, 18:22:29
Отговор #29

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
В полския град Гдиня изкопаха камион Steyr 1500, използван от Вермахта
http://www.focus-news.net/news/2013/11/27/1853380/v-polskiya-grad-gdinya-izkopaha-kamion-steyr-1500-izpolzvan-ot-vermahta.html

В полския град Гдиня ентусиасти цял ден разкопаваха германски автомобил Steyr 1500, използван в края на Втората световна война от германските войски, предаде полското електронно издание www.trojmiasto.pl. Камионът е бил затрупан на територията на бивше поделение на Военноморския флот. На любителите на историята им отнело цял ден, за да разкопаят и извадят превозното средство. От него били запазени двигателят и елементи от кабината на водача. Предполага се, че германците са захвърлили машината, докато са се подготвяли спешно за евакуация по море от окупирания град.
„Благодарение на емблемата, която се е съхранила на останките и представлява характерния лъв , научихме, че машината е принадлежала на щаба на 32-ра германска пехотна дивизия. Други детайли по автомобила дават основание да се предполага, че е бил снабден с радиостанция”, това каза Збигнев Окуневски, един от организаторите на операцията.
Збигнев Окуневски е публикувал подробен разказ и фоторепортаж от цялата акция по изваждането на машината в профила на сдружението във фейсбук - Sekcja Historyczno Eksploracyjna. Той благодари на полския флот за предоставената възможност, и разказва, че изваденият корпус на автомобила ще бъде транспортиран на специално място, където ще се погрижат за поддръжката му. Акцията започна рано сутринта и приключи в късните следобедни часове – разказва Окуневски във фейсбук. През цялото време атмосферата беше страхотна. В нелеката работа се включиха Историческият отдел на Дружеството на приятелите на Сопот, Фондация Invenire Salvum и още няколко организации. Steyr беше закопан в земята, и съдейки по всичко известно до момента, си почива там от пролетта или лятото на 1945 г. Тогава германските войски се подготвят за евакуация от Гдиня, по море, като практиката била да вземат със себе си само най-необходимото, а в автомобилите са сипвали минимално количество гориво, колкото да им е достатъчно за целта, където са тръгвали, разказва Окуневски.
Steyr 1500 е едно от най-популярните транспортни средства на Вермахта и Ваффе СС в периода на Втората световна война. Автомобилите са произвеждани в едноименния град в Долна Австрия. Като крупен производител на оръжия и военни превозни средства, по време на Втората световна война град Щайер (Steyr) стана мишена на съюзническите бомбардировки, които се опитаха да извадят от строя неговите фабрики. Голяма част от града е силно разрушена, но заводите продължават да функционират до края на войната.