Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 270597 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2016, 18:58:31
Отговор #290

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Правилните свещите са NGK B5HS ...има ги на около 5лв бройката ...  най-доброто масло за въздухари е SWEPCO 306 15-40 ... има дистрибутор в София - Top Facility Ltd  ... препоръчват го и за Поршета :))) ... по принцип колкото по-стари стандарти покрива маслото - толкова по-добре за въздухара ... за въздухарите е критично нивото на ZDDP (цинк и фосфор) в маслото, а в "новите" масла то е намелено доста (за сметка на всевъзможни "заместители" и "подобрители") и в този смисъл по-добре избягвай повечето съвременни синтетики и полусинтетики - не са за въздухари ... кабели за свещи стават и от други коли ... карба ти не би тябвало да е 34ка, но гарнитури за карба и двигателия, както и други неща по мотора има в София при Жоро -  0888-452-477 . Иначе навън има всичко. Успех.
« Последна редакция: Септември 12, 2016, 20:28:40 от Nik1600GT »

Септември 13, 2016, 11:59:01
Отговор #291

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Правилните свещите са NGK B5HS ...има ги на около 5лв бройката ...  най-доброто масло за въздухари е SWEPCO 306 15-40 ... има дистрибутор в София - Top Facility Ltd  ... препоръчват го и за Поршета :))) ... по принцип колкото по-стари стандарти покрива маслото - толкова по-добре за въздухара ... за въздухарите е критично нивото на ZDDP (цинк и фосфор) в маслото, а в "новите" масла то е намелено доста (за сметка на всевъзможни "заместители" и "подобрители") и в този смисъл по-добре избягвай повечето съвременни синтетики и полусинтетики - не са за въздухари ... кабели за свещи стават и от други коли ... карба ти не би тябвало да е 34ка, но гарнитури за карба и двигателия, както и други неща по мотора има в София при Жоро -  0888-452-477 . Иначе навън има всичко. Успех.

Мерси за бързия отговор! Мотора е мистерия като цяло - има номер съответно, но е без буквените означения пред цифрите, които да ме водят към точния модел. По документи се води 1500сс, но е с двупортовите  глави, които до колкото знам не са слагани на 1500сс. Иначе карбуратора е такъв какъвто съм написал, така че нямам идея оригинален ли е мотора, сменян, поправян или сбирнщайн :).

Септември 19, 2016, 08:05:24
Отговор #292

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Хер Нахбауер е спечелил тези дни купата на Кумхо в рейсинговия клас на шампионата по автослалом на Австрия - http://www.racedays.co.at/.  4 кръга по 2 рунда ...  доста бързи и едновременно технични трасета. И адски здрава конкуренция.  За сведение - 6тия в крайното класиране Карл Шагерл е с Голф Рали Турбо 630 кончета, който се кара и на планинско.
PS. От кокпита на хера нещата изглеждат много лесни, но на същите трасета има снимани и куп други онборд клипове и в сравнени с жълтото зверче повечето бегачки изглеждат като на забевен каданс  ;D



« Последна редакция: Септември 19, 2016, 08:32:42 от Nik1600GT »

Септември 19, 2016, 18:33:55
Отговор #293

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За мен по такива технични трасета много по-удобна и маневрена е схемата заден мотор-задно предаване. Казвам го от лични сравнителни тестове на Шкода 130 и Пежо 205 Рали със сходни мощностни показатели, даже пежото като заводски излязла бегачка е с 1-2 идеи по-демаражна... но с него никога не съм се класирал добре на майсторско шофиране около конуси подобно на първия клип. Интересно какъв е мотора на хера с жълтата буба, хич не ми звучи като боксер въздухар... и мускулестия Голф само с предно ли е или има синхро задвижване?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 20, 2016, 08:21:53
Отговор #294

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
За мен по такива технични трасета много по-удобна и маневрена е схемата заден мотор-задно предаване. Казвам го от лични сравнителни тестове на Шкода 130 и Пежо 205 Рали със сходни мощностни показатели, даже пежото като заводски излязла бегачка е с 1-2 идеи по-демаражна... но с него никога не съм се класирал добре на майсторско шофиране около конуси подобно на първия клип. Интересно какъв е мотора на хера с жълтата буба, хич не ми звучи като боксер въздухар... и мускулестия Голф само с предно ли е или има синхро задвижване?


За голфа нямам инфо, но в нета ще излезе. Да го напомпят толкова и да го оставят само с предно някак не се връзва. А за жълтото зверче - твърдо е въздухар ...  напомпан 2.7 литра 4цилиндров въздухар ... атмосферка е и точно колко кончета не е ясно, но със сигурност в над 250 кончета на около 700 кг купе... човека от доста години тунингова възудхари и резултатите са налице ...ето снимка и как звучи на стенда ...виж (поне) 1.50 и 2.14 минути на клипа как развърта ....настина развърта зловещо бързо и поне докъм едни 8500-9000 оборота струва ми се ... пипнати са доста неща ...

PS. И още един ...същата кубатура и охлаждане ...









« Последна редакция: Септември 20, 2016, 08:47:37 от Nik1600GT »

Септември 20, 2016, 11:25:29
Отговор #295

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
То това си е на практика Порше мотор, ама понапънат. По спомен най-силната атмосферна версия на 2.7 Карера беше около 210 коня с механичен инжкцион. Много кефи на клипчето как се изчервяват тръбите :shy:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 20, 2016, 18:55:07
Отговор #296

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Митак, Порше 2.7 RS от 1973та е 210 коня и това е най-мощния стоков 2.7 на Порше. Но е 6так. А жълтия дзвер е 4ка. Кубатурите естествено не са абсолютно същите - 2.7 Карерата на Порше е 2687сс (90Х70.4), а точната кубатура на хера е 2666сс (103Х80).  PS.  Ако все пак трябва да стигнем до Порше ... по-лесно е да се мине през един 2 литров бусов въздухар и да кажем, че хера го е туниговал много, ама много яко.  Евентуално при "малките" кубатури се ползват някоя неща от порше 914, но тук и те идват "слаби". Общо взето тунинг индустрията при въздухарите все още работи добре. Има "малки" хай-тек фирми, които правят доста неща за въздухари - било то "чисти" Поршета или като за този кефер на хера, но са доста скъпи. Като например шведската JP Morsprt - http://www.jpmotorsport.se/ ... https://www.facebook.com/Johannes-Persson-Motorsport-AB-178561615658940/  или пък амеркинската http://www.pmocarb.com/, която по ирония на съдбата точно в края на въздухарската ера на Порше 1997/1998 предлага суперкарбове за 6ците на Порше и вади с тях доста повече коне от стоковата механичната инжекция.




« Последна редакция: Септември 20, 2016, 19:34:39 от Nik1600GT »

Септември 20, 2016, 19:10:51
Отговор #297

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
E, как ли е постигнал цели 0,7 л отгоре? Не съм много запознат с контрукциатя на тия боксери, но предполагам с по-дългоходов колянов вал и доста разстъргване на цилиндрите... но тези неща си носят и негативи, като по-бавно развъртане до високи обороти и прекалено изтъняване на блока. За да вложи целия тоя трруд и компромиси вероятно все пак излиза по-евтино, отколкото да бодне направо 6-так от Порше... или пък просто е маниак на тема да покаже какво може да се изкара от костенурковия ::)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 20, 2016, 19:33:04
Отговор #298

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
E, как ли е постигнал цели 0,7 л отгоре? Не съм много запознат с контрукциатя на тия боксери, но предполагам с по-дългоходов колянов вал и доста разстъргване на цилиндрите... но тези неща си носят и негативи, като по-бавно развъртане до високи обороти и прекалено изтъняване на блока. За да вложи целия тоя трруд и компромиси вероятно все пак излиза по-евтино, отколкото да бодне направо 6-так от Порше... или пък просто е маниак на тема да покаже какво може да се изкара от костенурковия ::)

Разстъргал е блока да ... колянов вал с по-голям ход + комплект ризи и бутала. Ризите не се разстъргват! Поварвай ми, този двигател на тази калинка "дава/върви" повече от доста стокови порше-двигатели, които просто биха били "присадени". Поне от тези на класическите Поршета от 70те и 80те. А може и човека настина и да иска да покаже възможонстите на "костенурковия", да  ;D
Така като гледа клипа бавно ли ти се струва развъртането !?!?!? А звука ?????!!! Технологията с кубатурите е отработена отдавна - ето таблица с почти всичкки възможни комбинации на кубатури... от стоков 1585 кубика въздухар, та до .... 3000+ ...всичко може. ..кубатури да искаш  ;D.



« Последна редакция: Септември 20, 2016, 19:53:37 от Nik1600GT »

Септември 20, 2016, 22:44:28
Отговор #299

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Така като гледа клипа бавно ли ти се струва развъртането !?!?!? А звука ?????!!!
Сигурно ползва олекотени биели, бутала и маховик, така компенсира по-мудното развъртане на дългоходовия мотор. Остава само въпросът с ресурса, т.е. е на колко км. трябва да прави основен ремонт... но това едва ли го притеснява особено ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.