Автор Тема: Lancia Thema 8.32 215 hp V8 by Ferrari  (Прочетена 19539 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2011, 16:57:20
Отговор #10

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
BMW E23 - 12  цилиндъра.
Може би имаш предвид Е32. ::)

Януари 24, 2012, 15:03:41
Отговор #11

Неактивен CeCko2

  • Публикации: 45
Тази съм я виждал да се движи много обикновена изглежда, човек ако не знае какво има под капака...


Годината е 1994
във подобен автомобил червено бордо металик седиме собственника ,аз и още двама души
пред едно кафе в квартал Драгалевци  ;)
Не сме забелязали че сме затворили едно черно Е-30 БМВ на една мутра ...та  идва борчето и казва де си махнем
италианския клозет ..че му пречим да излезе ..кимаме съгласни
...борчето се качва във БМВ-то ...пали ...после ПАЛИ ЛАНЧАТА

невероятен РЕВ ..при който цялото кафе се изправи на крака ...пък борчето упущи БМВ-то и го удари в чешмичката

 ;D
п.п. Тази червената да не е онази от Стрелбище?
Old school rulz

Февруари 05, 2012, 15:54:05
Отговор #12

Неактивен Peakone

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
интересно ми е това "спойлерче" на задния капак как действа.

При 100км/ч излиза автоматично. Има и бутон, с който можеш да го управляваш. Това е автомобила с първия автоматичен спойлер произвеждан някога (една от многото революционни разработки на Ланча). Сега такава технология се използва при Вейрон например.

Март 01, 2012, 01:05:32
Отговор #13

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Имаше такава Тема мисля червена преди години за 5 бона, тръгнали да я продават в момента в който се наложило да обслужат мотора :) Не знам какво ги беше подплашило от консумативите...

Март 01, 2012, 08:25:55
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Малко хора/майстори, които въобще са чували за нея, цената на консумативите и цената за труда.  И опасността някой нехаен да опропасти нещо по колата.   Поинтересувай се как се сменят свещите на задният ред цилиндри, колко и какви масла иска, какво количество събира,  имали начин да си купиш оригинални неща, някой-друг ремък, ролка или каквото да било. И на общо-взето, да сметнеш колко излиза.  Защото тя може и водна помпа да иска нещо пак така да се подмени.  Колата не е скъпа, скъпо й е оборудването.  Бутикова марка двигател с бутикови части и бутикови цени.  Е, сигурен съм че има И способни люде, които биха се справили с тази работа.

Март 01, 2012, 10:22:06
Отговор #15

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Общо взето - имам откъде да и намирам части и консумативи че и цените са нормални (не в България естествено), колата Е скъпа но за мен - безсмислено скъпа. Ланча имат достатъчно мощни турбодвигатели дори и серийно в Тема, купето е скучно - и сега какво, излиза че съм си купил най-слабия двигател от Ферари ли? :)

Март 01, 2012, 11:01:54
Отговор #16

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Абе незнам дали точно при тая кола е вкаран за пръв път автоматично вдигащия се спойлер. Май Порше го ползва доста по-рано, само че там освен за стабилност на колата е и за охлаждане на Боксера  ^-^

Март 02, 2012, 11:06:20
Отговор #17

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Абе незнам дали точно при тая кола е вкаран за пръв път автоматично вдигащия се спойлер. Май Порше го ползва доста по-рано, само че там освен за стабилност на колата е и за охлаждане на Боксера  ^-^

Има епизод на Top Gear къде казват че Lancia-та е първия автомобил с такъв спойлер и  да ти кажа бих им повярвал. :)
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Март 02, 2012, 14:28:10
Отговор #18

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Абе незнам дали точно при тая кола е вкаран за пръв път автоматично вдигащия се спойлер. Май Порше го ползва доста по-рано, само че там освен за стабилност на колата е и за охлаждане на Боксера  ^-^

Има епизод на Top Gear къде казват че Lancia-та е първия автомобил с такъв спойлер и  да ти кажа бих им повярвал. :)
Да и аз от там го знам това за спойлера ..казахa също че Ланчия е първата марка в света която прави двигател който е с турбо и с компресор

Март 03, 2012, 17:43:08
Отговор #19

Неактивен Peakone

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5

Да и аз от там го знам това за спойлера ..казахa също че Ланчия е първата марка в света която прави двигател който е с турбо и с компресор

Lancia Delta S4 -  Автомобил пред който дори Audi S1 се разтреперва, 0-100км/ч за 2,3 секунди на макадам. Легендата разказва, че на португалската писта Ещорил Тойвонен дава време да се квалифицира 6-ти в тогавашната Формула 1! Уви колата не разполага с достатъчно време да се докаже и постигне целите си на рали трасето.

http://youtu.be/Cr04KHEmV28

Ама малко се отлконихме от темата :)