Автор Тема: Datsun Cherry 1981  (Прочетена 29408 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 16, 2012, 20:27:32
Отговор #40

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ники нали знаеш ,че вече снимките не се прикачват по стария начин а в хост  ;D Добре бачиш ,ама  вече няма за къде да бързаш лятото мина  :D Мястото на малкия самурай е в наща групичка ,хайде стягай го  >:D  След спирачките имаш ли други наложителни ремонти
?

Октомври 16, 2012, 23:45:20
Отговор #41

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
да Дидо качвал съм по новия начин, но от гугъл хрома е нещо този път...
Така е и това лято го изтървах, но проблема със спирачките се усили точно в най-неподходящия момент и нямаше накъде, а и беше важно да ги оправя. Карал съм в града преди и трябваше да предвиждам всяко спиране 5 минути по-рано...
Друго засега няма. Може би в студените зимни месеци да освежа малко салона. Някой знае ли къде във Варна има избор на дамаски за автотапицерия, като изключим магазина в подлеза на гарата?

Октомври 18, 2012, 02:16:46
Отговор #42

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
На Ботевата градинка има едно магазинче от там си купих мокет за моя, има достатъчно богат избор от кожи.

Декември 04, 2012, 20:58:45
Отговор #43

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
В неделя в последните дни преди дъжда успях да направя тест драйв със новите спирачки. Всичко е ок, може би остана малко въздух в системата, но все още не мога да разбера, защото новите накладки не са улегнали. Педала е по-мек от преди и хваща малко по-надолу. Трите колела се обезвъздушиха добре, само последното...може би към литър течност прекарах - едно и също - 5-6 сантиметра бистра течност и накрая едно балонче. В движение при рязко натискане на педала задните колела блокират, а предните не, как мислите заради новите накладки ли е или заради въздух в системата?








Декември 08, 2014, 20:56:07
Отговор #44

Неактивен niki4

  • Публикации: 169

След обиколката на Варна тук сме измити и готови за зимен сън(може от време на време да излизаме, ако времето позволява)
За времето, през което не съм писал се занимавах с доста неща - задни спирачки, боядисване на коша, нови баджове, освежаване на салона, джантите и благодарение на колегата Калоян оригинално радио Кларион, което работи обаче само на средни и дълги вълни, но живот и здраве, когато бюджета позволи ще го пригодим и за къси. На пролет следва двигателя - дистрибутор, водна помпа и може би нов ауспух.

Декември 09, 2014, 08:28:37
Отговор #45

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Относно спиачките, и при мен след подобен ремонт педалът на газта омекна и не е така чувствителен.
Отдавам го на недоброто обезвъздушаване, но все още не съм дообезвъздушил.

Черито има ли регулатор на спирачното усилие за задните спирачки?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 09, 2014, 19:02:11
Отговор #46

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Относно спиачките, и при мен след подобен ремонт педалът на газта омекна и не е така чувствителен.
Отдавам го на недоброто обезвъздушаване, но все още не съм дообезвъздушил.

Черито има ли регулатор на спирачното усилие за задните спирачки?
Има , и проблема е от него до необезвъздушеното колело. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 09, 2014, 22:52:21
Отговор #47

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Да - в сервизното ръководство го наричат "разпределящ клапан" - пише, че ограничава налягането на спирачна течност до задните цилиндри при "тежко" спиране - идеята е да не блокира само едното задно колело.
В събота на ралито спирах доста по-добре от лятото на Варненския автомобилен събор. След ремонта на спирачките бях ходил на преглед и едното колело го нямаше никакво. Отварях го - с механизма на ръчната разтворих максимално накладките, регулирах жилото на ръчната, обезвъздуших пак и се подобриха нещата. Дай малко километри и на новите накладки - да си напаснат.

Май 28, 2015, 23:51:39
Отговор #48

Неактивен niki4

  • Публикации: 169

Май 30, 2015, 11:43:58
Отговор #49

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Ники добре му стоя