Автор Тема: 1986 Suzuki RG 500 Gamma  (Прочетена 8989 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 11, 2011, 16:41:38
Прочетена 8989 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
1986 Suzuki RG 500 Gamma.

Двигател:
95HP @ 9500 RPM Двутактов,четири цилъндъра,разположен в квадратна форма  с принудително водно охлаждане с два кръга.Клапи на изпускателния тракт с електронно управление.Шибърно газоразпределение.4 карбуратора Микуни ф28мм.
Трансмисия:6 скорости.
Тегло в заредено състояние,готов за път :181. kg

Купен през лятото на 2011 година в много лошо състояние и много липси.Ял е много бой,много хора е направил щастливи.Строшени бутала,липсващи сегменти,надрани цилиндри,прехвърлили норма на износване колянови валове.Липсващи два броя смукателни клапани (шибъри).Липсваща цялата система за централното разделно мазане на двигателя.Лиспващо и цялото арматурно табло,заедно с ключалката.Липсващи долни спойлери.Строшена слюда.
Мотора е пълна скръб отвсякъде-но толкова много ме радва и ме предизвиква,че ще бъде възстановен.Предстои труден и скъп проект.Бих бил благодарен на всякаква помощ с информация за подобен мотор или части.
Тази гамма е с варнанска табела,купих я от Пловдивско.
Благодаря на всички.
You could be Dodge material.

Ноември 11, 2011, 20:26:26
Отговор #1

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Един комшия преди имаше такъв, на празнен ход, малко ми звучеше като Чезет. Карал ли си преди такова? Не знам как е динамиката, за това питам.  ;)

Ноември 14, 2011, 14:11:58
Отговор #2

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Не съм карал такъв мотор.Няма и да го подкарам скоро като знам колко работа има по него.Очаквам много рязко и експлозивно поведение.Но така или ианче съм кротък натурел по природа и не навивам масура повече от необходимото.По скоро този проект е техническо предизвикателство към мен.Моторът ще харчи толкова много бензин и скъпо масло,че няма кой да го кара често-често.
Господин Шкодко,дали твоят съсед няма останали части за това сузуки?Или пък информация къде е отишло?Всички би ми било в  безценна помощ.
Благодаря.
You could be Dodge material.

Ноември 30, 2011, 20:10:47
Отговор #3

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ще питам задължително и ще ти кажа.

Декември 19, 2011, 13:38:29
Отговор #4

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Пристигнаха буталата.Цилиндрите отидоха за растъргване.1ви ремонт-56.5мм.
Усилено търся всмукателни клапани 2бр. за да започна сглобяване на двигателя.
You could be Dodge material.

Януари 19, 2012, 16:57:09
Отговор #5

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Набавена е и веригата- 5/8'' стъпка - 106 звена.
Задната спирачна система е разглобена за диагностика и ремонт.
Работи се и по въпроса с лиспващите клапани-или ибей или фрезата и струга....ще видим.
You could be Dodge material.

Март 11, 2013, 17:24:24
Отговор #6

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
180дни,а?
Накратко-набавени са повечето от липсващите части.
Предстои събирането на четири изрядни карбуратора.
Прогонване на горивопроводи и жила.
Трябват и нови гуми.
Предстои рециклиране на спирачните апарати.
Трябва и да се боядиса.
Скоро ще има звук


« Последна редакция: Март 11, 2013, 17:29:49 от V8 »
You could be Dodge material.

Март 11, 2013, 19:40:56
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво колега, честита придобивка.  :)
Тая 500 ссм Гама навремето биеше даже гсх-1100 на ускорение, въпреки номинално по-слабата мощност.
Аз лично Гама 500 не съм крал, само 250.
Изумителен мотор беше и тоя двутактов 1/4 литър.
Пробвал съм такъв отдавна, през средата на 90-те.
Биеше всякви 500 и 600 кубикови Р-ки, както модерните тогава ГПЗ 600еР примерно.  :D

Ноември 22, 2015, 17:40:49
Отговор #8

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Здравейте!
Със съжаление докладвам, че този мотоциклет беше откраднат от работилницата ми през Януари 2015г.
Моля ако някой има някаква информация за Сузуки Гамма 400/500 в България да се свърже с мен.
Моторът е рядък за нашите ширини и си струва да се провери всяка вероятност, която може да се окаже следа към него.
В момента на кражбата моторът беше боядисан съгнално оранжево, с бели капли.
Регистрацинната табела е от стария образец ,бяла, варненска.
Предлагам заплащане за всякаква информация, която има отношение към случая.
Прилгам снимка.


Исках да стегна този мотор за мен и моите синове.Мечтах за такъв мотор повече от десет години ,преди да го купя.Купих го насипан в 3 щайги с огромни липси и ми отне 4 години да го възстановя.
Искам си го искам обратно.

Бъдете здрави и засмяни.
Драгомир Бонев
[email protected]
[email protected]
You could be Dodge material.

Ноември 22, 2015, 18:32:37
Отговор #9

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Защо чак сега ? - Обявявам го сега,защото не исках да преча на разследването на полицията.Както и да, то не даде резултат.
Кражбата бе извършен от група от трима или четирима човека. Моторът е натоварен в червен товарен (не пътнически)бус Мерцедес Вито.Имам видеозапси от кражбата,но те не доведоха до нищо конкретно.Готов съм да ги предоставя на всеки, който иска да ги види.Виждат се лица, силуети, дрехи ,автомобили....но не беше достатъчно...

Събирал съм и съм броил всеки лев, докато му купя маслена помпа,табло,карбуратори,клапани,бутала ,капла и още сума части...всички втора употреба.
Дори още не беше напълно готов...Искам си го искам обратно.Моля ви за помощ. Всeки ден гледам частите му, които не бяха монтирани в деня на кражбата. Седят си кротко на стелажа и си чакат мотора.
Ето малко снимки:


Кражбата е извършена с червен или розов Мерцедес Вито товарен (изцяло затворен без прозорци) бус.
Участват трима или четирима човека.
Помощен автомобил е един Ситроен ZX комби , тъмен на цвят , вижда се на снимките.
Не се виждат регистрационни табели.
На снимка се виждат и двама от крадците - едната снимка е цветна.

Ето и един номер за връзка 0899269136 - Георги
Благодаря и извинявайте за разпокъсаната тема.
« Последна редакция: Ноември 22, 2015, 18:51:12 от V8 »
You could be Dodge material.