Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125324 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2011, 01:08:42
Отговор #20

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Много хубав и запазен автомобил  :D ;D

Един мой колега си реставрира Z-260 засега се работи по ламарината сериозно
има и някой липси като части ...ще пусна тема за него по нататък

качвай повече снимки от това което се случва с него  ;) :D

Красавец!!
Centrum Transaxle

Ноември 15, 2011, 11:24:13
Отговор #21

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Прекрасен автомобил, поздравления за новата придобивка. Надявам се да го видя на живо по улиците на Варна.
Много хубав и запазен автомобил  :D ;D

Един мой колега си реставрира Z-260 засега се работи по ламарината сериозно
има и някой липси като части ...ще пусна тема за него по нататък

качвай повече снимки от това което се случва с него  ;) :D

Красавец!!

Мерси и на вас момчета за компиментите. Тая Z-260 май някъде бях гледал тема по форумите по реставрирането й или не е същата?

Ноември 15, 2011, 18:37:10
Отговор #22

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ако имаш въпроси за шумоизолацията ще помагам. Много съм запален по тая тема, както и по озвучение на коли. Догодина може и физически да помагам, мисля да идвам да уча във Варна. Ще участваш ли в Обиколката на Варна в началото на декември?

Ноември 15, 2011, 19:02:08
Отговор #23

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ако имаш въпроси за шумоизолацията ще помагам. Много съм запален по тая тема, както и по озвучение на коли. Догодина може и физически да помагам, мисля да идвам да уча във Варна. Ще участваш ли в Обиколката на Варна в началото на декември?
Еее ще се радвам,да имам помощник като теб  O0 Обиколка даже не знаех че ще има, а и не съм подготвен за някакви мероприятия. Мога да отида да погледам само, що за обиколка е това?

Ноември 15, 2011, 20:22:50
Отговор #24

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ще е много голямо шоу,но и аз не съм готов ... Живот и здраве по-нататък може да се запишеш ,Датсуна ще е голяма атракция :)  Аз мисля да дойда на януарското пързаляне  ;D

Програма 2012 - Авто мото ретро клуб "Варна" 
 - http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1917.msg19352.html#new

Ноември 15, 2011, 21:05:13
Отговор #25

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Мерси за линка. Да взема да им звънна да видя какви са условията за участие.

Ноември 15, 2011, 22:49:28
Отговор #26

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014

Ноември 16, 2011, 20:08:03
Отговор #27

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Е то хубаво, ама аз още не съм готов за такива изяви, най-много да намина с моя звяр да гледам :)

Ноември 27, 2011, 16:00:21
Отговор #28

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Здравей колега, ти направо си изписал историята на ZX моделите в България  :D
Цитат
Пази ли я още собственика, синия Зет беше в отлично здраве?
Момчето с което си говорил преди 2-3 години с елкона още е собственик на колата, пребоядисан е в червено, но в момента е в бокса, има работа по двигателя, след мощна гонка е прегрял и няма време да го оправи и да го изкара отново по улиците.
С него сме израснали заедно от хлапета, той от малък разглобяваше Балканчета, а след това и на баща си Москвича, пълен маниак е на тема автомобили, във Варна всеки  го знае с професионалната му работа. Та вчера в сервиза му качих моя звяр на стенда да огледаме какво ми е нужно за предния и задния мост, по-рано си бях купил предни и задни накладки от Ebay на супер тънка цена, като предните са оригинални Нисански. Смяната на предните накладки беше повече от наложителна, а задните ще ги сменям когато започна работата по задния мост - разглобяване, песъкоструйка и смяна на тампони и други уплътнения и гумички. Докато той работеше по клиентска кола аз действах по моята, естествено и с негова помощ. Ето и малко снимки от работата с него в сервиза му.












И малко снимки от долницата на автомобила с диагностика на носещите елементи и под капака.









Ноември 27, 2011, 19:09:59
Отговор #29

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Големичък е мотора  :D За пода определено когато имаш възможност е хубаво да му обърнеш внимание.Все още горе долу  добре и сега е момента да се съхрани.Като цяло е добре колата и няма да имаш главоболия ,а само частични ремонти и освежавания и ще стане чудна.Можеш да разгледаш форума има доста професионални реставрации и ремонти. Погледни тук и черпи вдъхновение за пода и задния мост  ;D

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,653.90.html