Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125287 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2011, 19:23:56
Отговор #30

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Личи си че колата е била поддържана от собственика преди мен, кърпена е дори гледам на едно място, но като цяло ламарината е здрава. Благодаря ти за линка, ще гледам :)

Ноември 28, 2011, 10:01:44
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това видео ми напомня ,когато бях малък как се лепях по такива космически кораби... Същия златист ,преди сигурно 15 години го мяркаш в центъра на Варна....

[ Invalid YouTube link ]&feature=youtube_gdata

Ноември 28, 2011, 11:41:35
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eййй, браво, добре вървят значи поддръжките по твоя. :D
Аз за моя разни консумативи си ги взимах от САЩ, от фирмата Виктория Бритиш.
Тя освен за английски коли, е и един от най-големите доставчици за части на ранни Зетки.
Ама не знам дали шипват за Европа.
Например Аутозоне, друг голям УС доставчик, най-много шипват до Хавай и Аляска, ам не и до останалия свят.
На мен ми ги пращаха Викторията частите до един приятел монтйор, дето живее в САЩ, и той ми ги препращаше по пощата.
Жалко че синия Датсун твоя човек го е пребоядисал в друг цвят.
Синйото много му отиваше...
Той по принцип тоя редови Л28 мотор е доста здрав.
Докато го карах по активно моя, часове наред съм го натискал по магистралите и в Австрия, и у нас, на обороти близки до максималните, хахах, :D и проблеми не ми е правил.

Гледам товоя има някои мега редки неща фабрични по него.
Това отгоре по-кафявото, винилов покрив ли е, или боя в по контрастен цвят?
И шибидаха оригинален ли е, работи ли, като се прибира назад? :)


Това видео ми напомня ,когато бях малък как се лепях по такива космически кораби... Същия златист ,преди сигурно 15 години го мяркаш в центъра на Варна....

[ Invalid YouTube link ]&feature=youtube_gdata

Ами, това верятно е бил единия от двата златисти Зетки на Борин. Тоя, дето по биеше на приветливо дрислив цвят, ;D хахах, нещо като модерните цветове за Тигрите преди 15 години, беше, както писах, с атмосферен мотор. Той беше бая нагнил и леко ударен в лявата врата и преден калник.
Борин него го забатачи по София.
Последно седеше години наред непипан, на паркинга на Парк Хотел Москва.
Ама като дойде у нас Клинтън през 1999, и колите от паркинга гои пременстиха някуде, щото там му спеше охраната, и му изгубих следите на таози Зет. Може дае още по някви паркинзи на МВР, може пък някой да си го е прибрал, като беше без докумнти, амо най-вероятно, вече е претопен. O:-)
Борин последно през 2004 някъде, ми казваше,че оригиналния немски бриф на този Датсун, си е още в него.

По тъмнозлатистия , дето беше нещо като лешников, или тъмномеден цвят, Борин го пребоядиса наново през 2002-2003 година, пак в оригиналната боя, и ми беше казал. че ще си го пази.
Той беше турбо версия.
Предполагам че тази кола още се намира във Варна.
И тя беше на немски документи като другите му, та не би трябвало сега да е проблем да се регистрира.
И двата златисти помня, че му бяха с по новите пластмасови брони с цвета на колата версии. Значи моделни години 1982 или 1983.
Третия Зет на Борин, белия, и той като че ли беше с боядисаните брони,като съм го нмяркал във варна преди 12-13 години.

Ноември 28, 2011, 18:19:19
Отговор #33

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Гледам товоя има някои мега редки неща фабрични по него.
Това отгоре по-кафявото, винилов покрив ли е, или боя в по контрастен цвят?
И шибидаха оригинален ли е, работи ли, като се прибира назад? :)

Доколкото разбрах от американски и други форуми, тоя модел автомобили никога не е бил произвеждан с шибидах, освен ако не е специална поръчка. Доста снимки съм изгледал на 280ZX в нета, а само два имаха шибидах. Виждал съм дори шибидах само че от две половинки стъкла правен, та собственика му си търсеше една половинка да закупи от някой
За него време шибидаха си е бил гъзария и може би е правен допълнително в някой сервиз, за жалост не работи, по-точно му липсват жилата, но един ден смятам да го орпавя. Както и покритието - тавана е твърд, но отгоре е лепен с кожа, смятам нея да я махам и да залепя черна кожа, ще го отвори доста - само трябва да попадна на доброкачествена такава.


Ноември 29, 2011, 12:21:16
Отговор #34

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами на мен поне на снимки тая кафявата кожа отогоре добре ми се вижда на състояние.
Според мен такава на цвят, като оригиналната, по добре ще му седи от черна, щото си пасва с металика на колата.
Сменяш ли винила отгоре, обезателно трябва да си намериш/поръчаш оригинален винил за таван.
Каквато и да е кожа не става, веднага ще се свие от слънцето. :D

В Америка има доста фирми дето продават винили за покриви на квадратен метър/ярд/фут, хахах, и не са скъпи много.
Хем така ако го поръчаш, ще може да си намериш почти същия цвят като тоя оригиналния.
Ами за стъклените половинки ако говориш на покрива, вероятно става въпрос за тарга версията.
Тя е с 2 отделни стъклени люкчета.

Ноември 29, 2011, 14:18:33
Отговор #35

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ами за стъклените половинки ако говориш на покрива, вероятно става въпрос за тарга версията.
Тя е с 2 отделни стъклени люкчета.

Не говоря за таргата, а точно ето за това: http://www.zdriver.com/forums/picture.php?albumid=334&pictureid=1849

Ноември 30, 2011, 11:06:34
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Aаа, ужас, това е направо мегаотвратителна афтърмаркет имитация на оригиналния Т-топ. :))
По подобен начин джамчетата се отварят успоредно като тия, на Ровърите купе 216-220, и Фрилендър от 1-та серия.

Иначе на снимки съм виждал Зетки баш като нашите, с дълга ваза, с нелошо присадени кожени фалтдаси, тип Вебасто.
Основно по англ. сайтове такива разконсервени Зетки съм мяркал. :D

Декември 04, 2011, 23:09:52
Отговор #37

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Всъщност, ако говориш за ECU, да има такъв компютър, но не съм толкова в час и незнам дали може да запаметява грешки и след това да бъдат четени.  :-\
Mдааааа.....това ECU за управление на двигателя  е за електромагнитни дюзи. Модела е EGI , от първите.Връстник е на
BOSCH L- JETRONIC-ците , ако и по- преди от тях.Диагностичната  букса е в двигателния отсек, но кодочетеца за тази операционна
с-ма е специфичен. Но се намира по електронната търговия.
Иначе е налице много солидна база за реставрация! А си и направил хубав дебют на мероприятие за ретро и класически коли.Само така! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 05, 2011, 01:17:10
Отговор #38

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Иначе е налице много солидна база за реставрация! А си и направил хубав дебют на мероприятие за ретро и класически коли.Само така! :)

Чак аз не повярвах, но се радвам на успеха си като новак. Беше голям купон и с радост ще участвам в следващи мероприятия. Благодаря ти за поздрава и за инфото!  O0

Декември 05, 2011, 19:54:52
Отговор #39

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мда, ретрообшността отдава јадува ниакоиа хубава ѕетка да ходи по редовно по сабитиа.  :D
В Софиа поне, стар Датсун не сам вијдал по сабори, откакто последно вадих моиа 280 на Спасовден преѕ 2002.

А гнеѕдото ѕа буксата и аѕ го имам саштото в мотрниа отсег.
Имаш предвид, це по по сериоѕните магаѕини ѕа елетроника се намира, или моје да се пораца такава букса, барабар с кабел, готова да се плагне в универсалните Скан туул' ли_ :)