Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125247 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2012, 12:03:34
Отговор #90

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Абсолютно! И на всичкото отгоре не се знае какво ще донесат.... Поръчах си свещи от Ратола уж оригинални японски,а колата работеше  като двутактова....  Дистрибуторната капачка като сменях, ми я дадоха с микропукнатини(този път не Ратола) ... Със старата работеше по-добре... Масово си зареждат евтини и съмнителни части за по-голяма печалба. То не че в ибей няма боклуци ,но можеш да си подбираш...


пп.Колега ,за твоя Датсун чакаме тема с подробни снимки!

Януари 29, 2012, 14:55:12
Отговор #91

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Хах, още нищо не съм правил, голем снег, малко да отпусне че не мога и гаража да отворя, катинара замръзнал  :D

Януари 29, 2012, 17:03:37
Отговор #92

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бат' Марто защо ти е да разваляш хубавия двигател с турбо? 2,8 литра на автоматична кутия са му достатъчни за удоволствие от шофирането, тези 2-3000 лева, които посочваш като разход за инсталация на турбина може спокойно да ги заделиш за други възстановителни дейности. Монтирането на компресор не е лесна закачка, трябва ти извод от маслената магистрала за мазане, охладител и куп преработки за съобразяване на параметрите на двигателя за ефективната работа на турбината. Мое мнение да се съсредоточиш към стягането на машината така както си е в момента, без драстични промени.
За смяна на буталните пръстени - преценка след разглабяне, оглед и дефектовка, ако има значими отклонения замяна. Добави и едно притриване на клапанчетата и мотора ще "стреля".
Ей такива хора като теб са нужни по форумите, че въздухари като мен да бъдат сваляни на земята. Иска ми се машината да бяга с 200 коня а не само 150 но си прав, парите мога да ги дам за други също не малко важни неща, не че ги имам де хаха, само ги нареждам от сега  >:D

Хм, колкото и да звучи странно или екзотично, според мен, отн най-изгодно цял турбомотор оригинален 2,8 с 200 коня, може да се купи от Австралия или Нова Зеландия.
Допреди няколко години, си чатех по редовно със собственици на 280 Зетки от Даун Ъндър, и те ми пускаха много добри оферти за такива мотори. ;)

Там има доста продадени Зетки 280 турбо 2,8 литрови оригинални, а не японските Феърлейди с 2 литрови турбоверсии.
Но покрай доскорошната тамошна мода в региона / Тарга Тасмания, и това онова :)) / да слагат Скайлайн мотори в Зетки, доста такива са останали свободни бройки от стандартните турбомотори.

Може би по тамошни сайтове трябва да се разрови човек, и предполагам че в рамките ако не на 2, то на 3000 лв общо, ще може да се купи и шипне оттам, един такъв мотор, в не лошо състояние.
При условие, че се има доверие на продавача за състоянието, все пак.
Или пък от САЩ.  :)
Там са продавани също турбо версии доста.

А иначе, по английски сайтове съм мяркал оферти на 2-3 фирми, дето да слагат турбо-китове на атмосферни 280 зетки.
Не ги помня конкретни цени де/
Ама колкото и да е умерен сега Паунда, пак не мисля, че в рамките на 2 или дори 3 бона в лева, ще може да се вземе хубав нов кит, с всички чарколяци.

Януари 29, 2012, 17:48:13
Отговор #93

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Не ми требе отказах се, пари на вятъра за 50 коня повече, , а камо ли да дам 500 долара минимум за турбо двигател от страната на кенгурутата и да ми го докарат за 1500 долара. Ей тва с шипинга най-ме дразни, той двигателя няма да струва толкова колкото доставката.

Януари 31, 2012, 23:57:30
Отговор #94

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Марто забелязвам, че в Германския Ибей има доста ценни части/намерих предни спирачни дискове за 10 евро, а тук ми искат 130 лв./. Пазарувал ли си от там? Ако да колко излиза транспорта ориентировъчно и струва ли си да ползвам фирма посредник?

Февруари 01, 2012, 02:17:54
Отговор #95

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
За кво ти е фирма посредник, ти сам не можеш ли да пазаруваш от там? Доставката трябва да видиш колко е като натиснеш бутона Versand und Zahlungsmethoden и от там вече да избереш България, ако БГ липсва в падащото меню направо пишеш лично съобщение на продавача и го питаш за кви пари ще ти прати до тук стоката. Винаги е различно всеки си слага транспорта както иска, може да се договорите например и ти да си го вземеш оттам или както на теб ти е удобно, например с друга фирма. Ако искаш нещо да си купиш а нямаш акаунт и тн, дай линк да видя, може и аз да ти го взема и да ти го пратят до вас, няма проблем.

Февруари 04, 2012, 01:27:04
Отговор #96

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
За маниаци на Датсун и мераклии с кинти, една чаровница, която чака своя нов господар  O0
http://www.ebay.co.uk/itm/180810300721?_trksid=p5197.c0.m619#ht_812wt_1185
« Последна редакция: Февруари 04, 2012, 01:29:55 от Martillius »

Февруари 19, 2012, 22:32:47
Отговор #97

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Днес с Дидо не пропуснахме да използваме слънчевия ден и направихме една фото сесия "Обратно в 80-те"















Февруари 19, 2012, 23:23:03
Отговор #98

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много ефектни снимки сте си направили  :D  Като си готов ,прати ми линка да си ги дръпна  ::)

Февруари 20, 2012, 01:08:36
Отговор #99

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ами пратих ти го на мейла и във фейсбук отдавна очаквах и ти да си ги качил вече  O0
http://tranzit.dir.bg/load.php?id=WVw0M2molOQ5A46p1127665