Автор Тема: Софийският Datsun 280 ZX - 1981 г.  (Прочетена 45661 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 22, 2012, 14:00:59
Отговор #70

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Преди години мой приятел имаше подобна версия, ама европейска с ляв волан, и май с базов 600 или 1000 кубиков мотор, нещо такова, и се казваше- Джаз.
Въпреки че беше атмосферка, добре се набираше, и не се накланяше много в завои...
Ама беше тесничка вътре...  :))

Октомври 22, 2012, 19:12:37
Отговор #71

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не стана работата наистина много пари искаше за нея,а работа не е като да няма по нея. Днес видях същото в перфектно състояние на вид пак Турбо ,но черно...

Юли 28, 2013, 10:54:00
Отговор #72

Неактивен speedmen11

  • Публикации: 14
Datsuna e na 95% naprawen,ostawa da se smeni pompata na saedinitelia i zadno gurne,kakto i da se registrira sled towa.Triabwa da oswobojdawam garaja i ste triabwa da se razdelia s neia.Imam wsichki fakturi ot chasti i remonti dosega cenata dotuk bez moia trud e 11500,tolkowa mi izleze dosega ima oshte maksimum 1000lw da se dadat za da e gotowa,no niama da moga da ia dowarsha.
Cenata i w momenta,koiato i iskam ste e 6500lw bez nikakwi komentari i pazarlaci!
Za poweche informacia tuk na l.s ili na 0899992518 Emo ili 0892050954 Iwan



Датсуна е на 95% направен, остава да се смени помпата на съединителя и задно гърне, както и да се регистрира след това.
Трябва да освобождавам гаража и ще трябва да се разделя с нея. Имам всички фактури от части и ремонти до сега. Цената до тук без моя труд е 11500. Толкова ми излезе досега. Има още максимум 1000лв да се дадат за да е готова, но няма да мога да я довърша.
Цената и в момента, която искам ще е 6500лв без никакви коментари и пазарлъци!
За повече информация ток на л.с. или на 0899992518 Емо или 0892050954 Иван
« Последна редакция: Юли 29, 2013, 23:13:38 от Speeder »

Юли 28, 2013, 21:21:52
Отговор #73

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Жалко, поне да беше направил едно кръгче с него. Тогава със сигурност щеше да наплатиш неговия дял и лично на теб а, реставрацията ти щеше да излезе само с 3 бона отгоре. Успех с продажбата и пускай снимки да гледаме  >:D  Аз днес с моя спечелих 3 купи на класик рали Нептун  O0

Юли 31, 2013, 18:11:13
Отговор #74

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Жалко, поне да беше направил едно кръгче с него. Тогава със сигурност щеше да наплатиш неговия дял и лично на теб а, реставрацията ти щеше да излезе само с 3 бона отгоре. Успех с продажбата и пускай снимки да гледаме  >:D  Аз днес с моя спечелих 3 купи на класик рали Нептун  O0

Тц, хм...   ;D
Да, Марти си е прав, да добуташ колата почти до финала, си е минавка.
А и да я продаваш без регистриране и пускане в движение, е малко безперспективно, по отн. на продажби.  :))
А защо не си извади копия на ориг. Австрийски талон, както те посъветвах да направиш?
Тогава ще отпадне разправията с фактурите и Технотест.

А Технотест/Декра, Нисана минал ли е наново, или не е?

Иначе с копие на ТАЛОНА австрийския е лесно регистрирането.
А някой австрийски гражданин, и по Нета може да го направи ваденето.
Таксата там за вадене на дубликат е символична- 20-30 евро, нещо такова.

Пък за липсата на удоволствието от карането, както вика Марти, да не говорим.
Хм, доколкото може да приемем, че има основните неща правени по нея, на тоя и етап както е колата, вероятно сега наистина е една от най стегнатите в Южна Европа 280-тки.
А пък и една от най малко караните на пробег, така или иначе, беше и по принцип такава и преди.

За помпата на амбриажа, най вероятно трябва да е горната, понеже долната я сменях преди 10 години в Митвас, и си беше хубав и оригинална тази дето ми дадоха.
Мисля че са едни и същи от Нисан Патрол от 80-те, така поне помня че ми казаха тогава в Митвас.

Иначе, да, няма да зле да качиш малко снимки тук по-детайлни и повече бройки, това би увеличило шансовете за продажба, а и за да може да ги покажа на някой по перспективен клиент, ако някйойк се интересува.
Понеже имам доста познати, които от едно време ми бяха фенове на Зета, а не са хора с малки възможности сега, и предполагам пак биха проявили интерес към колата.

А задното странично ляво стъкло, както и задния водач на стъклото на шофйорската врата, намери ли ги и налични ли са сега по колата?

« Последна редакция: Юли 31, 2013, 18:15:21 от USfan »

Октомври 06, 2017, 20:25:05
Отговор #75

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Колегата не писа, и всъщност отдавна и продаде колата.
Доколкото разбрах тя след реставрацията е наново продадена, и за съжаление вече извън страната.
С което бройката на класическите Датсун Зетки с редови шестаци мотори в БГ намаля с една кола.

Иначе от сегашните ми янгтаймери японки и полуяпонки, Миатата е най-безпроблемна, и това поредно лято си я карах с удоволствие.
А, всъщност с този пост с кръгла номерация- 6555, почти си реприкирам номера на МХ-а, ама наобратно.  :))




Май 09, 2021, 11:14:31
Отговор #76

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna

Интересен ъпдейт по темата . Емо отдавна продаде колата , но тя остана във България . Купи я един пич моторист , има също и MR2 W10 първа генерация 1984-1988 . Още тогава се свърза с нас и Марто му помогна с намирането на някои части  . Онзи ден ми писа ,че е решил да се раздели с датсуна поради закупуването на жилище .

Колата е с изцяло сменени тампони по окачването - полиуретанови . Ръжда няма , плюшеният салон е в добро състояние без скъсано. Двигателят е ревизиран ,горивната помпа нова както и съединителя. Документално изряден с всичко платено - прегледа е до 05.2022г
Остават дребни довършителни работи основно по салона - щората отзад липсва.

Цената е 10 000 евро.

За контакт : Илиян 0887209331



















Май 09, 2021, 20:00:41
Отговор #77

Активен USfan

  • Публикации: 10809
Ха, ами задния вътрешен капак върху багажното пространство /той тук в този модел и специално поне Евроверсията, беше доста дебел и тапициран с мокет/, липсваше и при мен, като взех колата.
Но пък няколко месеца преди да я купя, докато беше автомобила в нашета БГ търговско представителство във Виена, помня че отзад още го имаше наличен тоя бордо на цвят дебел капак, с изрязани на него две големи дупки за колони.
Може после някой дето е ползвал колата последно преди да я купя, да го е изхвърлил, заради неугледността на дупките.
Трябва бордо на цвят да се намери такъв капак, да пасва на салона.

Другото което гледам липсва, но което го имаше в колата, вижда се и на старите моите снимки от 90-те години, че и на последните ми снимки от 2012 год, още докато беше при мен колата, е един друг по-малък капак, бордо и той на цвят, дето е върху на кутията-жабка между седалките.
Колата в 2012 год. я дадох с този наличен капак на средната жабка, като само единия от двата му щифта нещо се изваждаше.
Може при реставрацията и разглобяването на салона някъде да е останал.

За гонене на пълна оригиналност, разбира се, определено ще и трябва оригиналната асиметрично-трапецобразна АМ-ФМ музика.
Вероятно от САЩ лесно може да се намери някой такъв ориг. радио-касетофон.

Иначе отвън тук на снимките липсват и всичките и емблеми.
На задния капак хромираните десен голям надпис 280 ЗетХ, по-малкия- Датсун, както и предната кръгла емблема Зет, ги бях оставил в жабката на колата, и я дадох колата с тях.
Някъде може да са се изгубили и те при следв. собственици.

А страничните на предните калници, и те с хромирани букви, 2 броя 280 ЗетХ надписи, още си ги пазя.
Тях даже ги бях напускал някъде тук в Форума в раздела с продажби в една моя тема за аксесоари, за продаване.
Пазя си още и оригиналната продажбена брошура от 1982 год, на 280 ЗетХ сериите, даже тя специално е на английски, не на немски.
« Последна редакция: Май 09, 2021, 20:06:40 от USfan »

Май 09, 2021, 22:20:07
Отговор #78

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да той сподели ,че има липсващи дреболии по колата  и конкретно този капак в багажното . Китайците пуснаха такива копия на оригиналните за някакви смешни 10-20 долара , даже поръчвах за варненския червен 280 ZX преди година две . Тази за предния капак се намира дори чисто нова оригинална от Нисан - Марто си поръча . Радио за мен е задължително да е оригиналното или period correct 80 десетарско . Аз така и не съм я виждал на живо тази кола , но на снимки изглежда в доста добро състояние и в предвид цените в Европа - тази е окей .


Май 10, 2021, 22:53:13
Отговор #79

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колата се продаде , без да е обявена в сайтовете за продажба на автомобили . Купи я една жена без майтап . Оказа се голяма фенка на класическите японки . Според продавача на Датсуна - Илиян сред колекцията и са Honda Civic 1 генерация , Toyota MR2 1 генерация , класическа стара Toyota Land Cruizer . Очаквам реални снимки и ще ги постна тук . Предлагам да не приключваме темата , ще я помоля да се включи във форума или пък аз бих могъл да поствам по някоя друга снимка . Определено интересна развръзка на нещата и най-радостното е ,че колата продължава да не е собственост на случаен човек !