Автор Тема: Продавам части и аксесоари за европейски ретроколи.  (Прочетена 11176 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2012, 15:09:46
Прочетена 11176 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
В гаража онзи ден поладнах на някоко интереснси части и консумативи, някои от които- чисто нови.
2 броя от 4 маслени филтъра, които съм снимал, са за разни модлеи италиански коли, както си пише на кутиите им. А другите два, са за разни модлеи на Опел, от 80-те. Комктретно аъм ги купувал за Опел 1,6 СР, модел 1982. Биха станали на други Опели,с обем от 1,3 до 2 литра ОНС мотори.
Всичките са чистоо нови, като само УС проаиводството Пуролатора, става и за Лада, е слаган само пробно, но не е пален мотор с него.

Друг чисто нов чарк, е тази капачка за делко на Фолксваген Голф с 1,6 и 1,8 литрови мотори, оригинално производство на Беру.
Предполагам става за всички Фолц 4 цил мотори с обем 1,3 до 1,8 литра.
Както мисля става, и на 2 литрови АУДИ 80 и 100, И ПАСАТ МОТОРИ с механичен инжекцион.
Може да се разбере, по номера на КОДА в някоя Интернетска БЕРУ листа.
Той е НАПЕЧАТАН ОТСТРАНИ НА КАПАЧКАТА.
ПИШЕ С ЛАТИНсКИ БУКВИ-  VK 303cu.

На цена и филтрите и капачката за делкото, ще са по 10 лв на брой.
А ако някой купи всичките филтри заедно, тогава общата им цена ще само 20 лв, за 4-те броя.

А ето и нещо по-интересно. :)
Тази аптечка с форма на дипломатическо куфарче, е чисто нова, никога не ползвана, и мисля комплектна.
Произведена е през 1979 година, българска марка Пирин е.
Би подхождала прекрасно като допълнение на всяка соц кола от тази епоха, особено на Лада или Жигула, съдейки по рекламната снимка на съдържанието и. :D
А при проверка от КАТ, пак върши работа.

А най долу, е снимка на една в перф състояние оригинална Масерати емблема, закрепена на бензинова капачка от модела Битурбо.
На снимката се вижда петно въргху нея.
Това е просто светлосянка, иначе хрома е в безупречно състояние.

Цената и на емблемата, и на аптечката, ще е по 15 лв на броя.
специално Масерати емблемата ще се подари на този колега, който си купи италиански списания или каталози, от другата тема, на стойност поне 50 лв.
Красиво нещо си е, а и би била прекрасно допълнение към някоя колекция от емблеми, или може да се ползва като папие-маше за докумнети.
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 15:11:19 от USfan »

Февруари 24, 2012, 16:56:17
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колегата малък Фоко се матна като лъв на тризъбеца, така че зза сега,в рамките на нявкоко дена, емблемата наМевсерати му я запазвам за него.
Суответно варианта като подарък при закупуване на италинаки спуисания, засега отпада.

Разбира се, каквото съм писал за италианските списания като бонус с тази емблема, може да го приравним и на аптечката. ;)
Тия дни ще гледам да сканирам, доста интересни брове на гедерейски, чешки, унгарски, полски и съветски/руски автосписания.
След като ги кача тук, разгледайте ги.

Та, по отношение на изданията от соц лагера, ето бонуса- който си купи за поне 100 лв общо каталози или списания от тези бивши наши братски държави, получава подарък към тях, тази хубава и чисто нова родно производство аптечка, марка Пирин. :D

Февруари 24, 2012, 19:59:40
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Понеже един колега пита за аптечката, да поясня за начините на доставка на нея, както и на другите работи.
Както съм уточнил и в другите ми теми за продажба, цялата организация за доставките и разбира се плащането, ако някой не си вземе нещата лично, е действие, което се извършва от, и за сметка на клиента. :))
Затова който се затруднява да вика куриери, или не му се ходи до офисите им, или не ще да плаща доставки, препоръчвам оглед и закупуване на място на нещата.

При гледане и купуване на място, моя адрес е относително лесен за намиране, в центъра е, близо до басейн Мадара.
Това е близо до Район- Медицинска Академия.
Улицата ни се казва- Стрешер, номер 5.
Точния адрес е- етаж 2, апартамент 2.

Ако някой идва, или като инфо за някой куриер- нашия блок е малък, с един вход, разположен отстрани на един заход за подземен гараж.
Долу има 2 звънеца, на които пише- Людмил Марков, и фирма Люнил-НГ.
Разбира се, преди идване е необходимо да се обадите, да се договорим по тел дали съм там.
Тая събота след 14 часа ще съм там до вечерта, неделя, не се знае.
Тел ми е 0898-644162.
Поздрави, Л.

Макар и и колегата Малък Фоко да идва сега в 21 часа да гледа емблемата на Масера, ето за всеки случай една по-добра снимка. :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2012, 20:02:17 от USfan »

Февруари 25, 2012, 16:03:29
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Масерати емблемата вчера замина, колегата малък Фоко вчера дойде даже по тъмна доба, да не го превари някой, и я отнесе, като маче дирек. :))

Та вече тя не е налична, но пък открих нещо друго интересно италианско в архива.
От тези модел бележници, оригинални фирмени на Алфа-Ромео, които сканирах наскоро, се оказа че имам цели 4 бройки налични.
Ето ги тук.
Те са прлично дебели и луксозни, и макар и по-малоформатни, са облечени с черна кожа.
Всеки един от тях е поставен и в такава бяла картонена кутия с надпис- Алфа Ромео.
И 3-те бройки имат наличните им кутии.
Чисто нови са, и биха били идеални за подарък за някой Алфа фен.  :)
Ще са на цена 3-те броя, общо само за 10 лв.
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 16:05:37 от USfan »

Февруари 25, 2012, 18:22:04
Отговор #4

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Вуйче, не че нещо ама тия филтри на доста по-реномирани производители са по 5 кинта нови  ;)
Капачката 100% не е за 1.6-2.0 VW мотори,
в Понеделник ще чукна номерата и ще постна списък с колите за които стават филтрите и капачката :)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 25, 2012, 19:38:09
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси  да  поправя , дистрибуторната капачка BERU не е от VW.
При абсолютно всички VW - ни се закрепва със скоби , болтовото е характерно за италианки и Опели тук - там. :)
« Последна редакция: Февруари 25, 2012, 19:40:13 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 25, 2012, 19:45:08
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Вуйче, не че нещо ама тия филтри на доста по-реномирани производители са по 5 кинта нови  ;)
Капачката 100% не е за 1.6-2.0 VW мотори,
в Понеделник ще чукна номерата и ще постна списък с колите за които стават филтрите и капачката :)

Аа, мерси.
Ѕа инфото ѕа капачката ште сам ти благодарен. :)
Аѕ сам иа купувал или ѕа стариа ми 2'ќа ГТИ, но с електронната инјекциа версиата, или ѕа кабриото 1'ца с ГТИ мотор на башта ми.
Ѕа едната от теѕ две коли триабва да е било.

Ами то отстрани пише на филтрите кое ѕа какво е. Ами от тиа филтри, само тоиа единиа Опелскиа, дето е беѕ кутиата, е от ниаква фалшива фирма'Боши. :)
И тој само триабва да е бил по евтин.
 Всички други, определено много по скапо от 5 кинта сам ги купувал.

Сега на едро раѕни фирми може и почти да ги подариават на цена, ама чак толкова, надали... :))
Другите са оригинални, и не мислиа да са били само по 5 кинта на дребно, дори и едно време.
 
Пуролатора го вѕех по миналата година, ѕа 13 или 14 кинта, от Вест Ауто, ѕа оригинален американски.
Дори и да са ме минали, ако е оригинален американски, дори и в пакетна доставка, пак ниама да го дадат на 5 лв.

Тоѕи пак на фирмата Технеко, не ѕнам дали саштествува оште тиа фирма де, ама едно време беше официален доставчик на Филтри ѕа сервиѕа на Ауто Италиа.
Както и на таѕи голиам магаѕин ѕа тарговиа с части ѕа Италиански коли'Александар ауто.
Както се вијда от стикера, от Александар Ауто сам го купувал ѕа старата ми Алфа спидер.
И макар да е било преди 13 години, сас сигурност не сам го вѕимал и тогава, ѕа само 5 марки.
Което е тогавашниа еквивалент на 5 кинта сега. :D

А Опеловиа оригиналниа е много стар, него сам го купувал в Германиа преѕ 1991 ѕа Кадета боди тип Д, 1,6 СР на башта ми.
От официален сервиѕ на Опел там, в Карлсруе, сам го вѕимал.
И тој не беше сас сигурност само 5 марки. :))
От другата му страна на тоиа Опел филтар ГМ оригиналниа пи'ше 'Мејд ин Грејт Британ. :D

Хах, мерси ѕа инфото ѕа капачката... :)
Поправиам се, ѕначи или е от Кадета 1,6 СР стариа на башта ми, или ми е било от 1,6 Алфата ми Спидер.
То аѕ в гаја има оште 1'2 броиа нови капачки, ште ги снимам да видим пак те от каво са били...

Февруари 27, 2012, 09:52:56
Отговор #7

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Вуйче, не го приемай като заяждане просто искам да те ориентирам ценово  ;) - сега с фитрите как седи въпроса - 2 от тях са с цолова резба 3/4-16 (719/5 по Mann), другия е 20х1.5 (719/22 по Mann), последния Bosi ли какво е там не излиза по каталозите. От тия първите съм продал по един камион филтри на Mahle/Knecht които са къде къде по-филтри от тия по 5 кинта...
 
А капачката е за Lucas делко







« Последна редакция: Февруари 27, 2012, 09:54:51 от 30e »
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 28, 2012, 20:18:45
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Вуйче, не го приемай като заяждане просто искам да те ориентирам ценово  ;) - сега с фитрите как седи въпроса - 2 от тях са с цолова резба 3/4-16 (719/5 по Mann), другия е 20х1.5 (719/22 по Mann), последния Bosi ли какво е там не излиза по каталозите. От тия първите съм продал по един камион филтри на Mahle/Knecht които са къде къде по-филтри от тия по 5 кинта...
 
А капачката е за Lucas делко

А няма проблеми, даже съм благодарен за ориентирането.  :)
Е то аз като съм ги пазарувал на дребно, ясно че са ме цакали с цената, вкл и в чужбина.
А и в последния момент като съм ходил, вряотно за почти всичките филтри са ме хващали за канарче, каТО ЧУЯТ ЧЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА ПО РЯДКА ИЛИ СТАРА МоДЕЛ КОЛА.

Ами тия Опеловите да, леко за различни на диаметър.
Този Бошито не съм сигурен дали баш за боди Д Кадет 1,6 бензин съм го взимал.
Може да е бил съпоставим с някоя от моите американски други ГМ коли.
А и мерси за Инфото за делкото.  ;D
Ако капачката е за Ровер, значи е за едно кабрио 214, дето съм продал през далечната 2004 година хахах.
Сигурно още е със старата капачка.  :)

Ами как да е, мисля че така за на дребно като ги продавам, за всичките 4 броя филтри, цената от 20 лв общо, не е чак толкова лоша.
Или пък дори само по 10 лв на брой поединично за Алфа филтъра или за оригиналния Опелов, мисля е ОК.
Все пак, Ню Олд стока части са по-ценни, и съответно по-скъпи, от сегашни нови, като за тия модели.

Особено за някой собственик на Опел или Алфа от 80-те, ако ги вземе, ще си има и ню Олд сток филтър,  ;D почти адекватен по възраст на производство на колата му.  :))

Февруари 28, 2012, 22:36:13
Отговор #9

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
2 бележника за Алфа Ромео искам аз. Ако може разбира се.  Искам да зарадвам безлихвено и без повод едни мои, верни на партията другари.

,, Отиваш в Мототехника за аптечка. Имате ли аптечка за Лада ? Имаме. 6400 лева. А, как, защо ?  Заради доброто на нашият народ - Партията дава към нея бонус, цяла Лада 1600.  Плюс ред за чакане."  Думи на баща ми, който е малко.......особен човек по тези въпроси и тези.   Нищо лично, не целя да засегна никого. Ама ми стана смешно, как се зачете случайно и се изтърси ни в клин- ни в ръкав.  :))

Ако има ред за чакане - аз съм един от тези, които искат аптечката.  В същност, искам я за да я повозя в моята кола 1 ден, да се изфукам, да се накефя и след това да ми украсява стаята.
« Последна редакция: Февруари 28, 2012, 22:39:39 от Тодор Живков »