Автор Тема: Opel Rekord Olympia 1957  (Прочетена 38858 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2012, 17:23:53
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Христос Воскресе на всички!
Радвам се да го напиша точно в тази тема за тази страхотна кола!

Павка, страхотна колекция ще спретнеш.
Много ми се иска да го видя наживо този Опел , а и табакерата.
Като ги събереш може да организираме нещо.
Разкажи малко за историята на тази машина.
До колкото разбирам е в движение.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 15, 2012, 22:26:33
Отговор #11

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
табакерата е при монца,работи се по нея, снимки когато го допуснат във форума,а снимки на олимпията до края на седмицата тогава я прехвърлям и тогава ще я снимам и ще разправям за колата.
 

Април 16, 2012, 00:27:38
Отговор #12

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Остана да довлечеш и един DS и вече може да се нанасяш в него :)  Моята девойка така ми каза след последната кола :)

Април 16, 2012, 00:55:51
Отговор #13

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
някога въстанових ds но бях млад и го продадох, за което съжалявам .
« Последна редакция: Април 16, 2012, 01:00:42 от pavel.velev »
 

Април 16, 2012, 16:53:21
Отговор #14

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
днес го запалих ме работи добре, има проблем със спирачките ,ето и снимки     






                                                                                         
« Последна редакция: Април 16, 2012, 16:57:43 от pavel.velev »
 

Април 16, 2012, 17:28:20
Отговор #15

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Честита придобивка,много да те радва! :)
Би ли ни разказал как се сдоби с нея и малко история на самата кола,защото това е най-интересната част :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Април 16, 2012, 17:42:57
Отговор #16

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Честита придобивка и от мен Павле .Пожелавам ти много хубави моменти с колата и с двете де  :)
Ford weist den weg

Април 16, 2012, 23:19:15
Отговор #17

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Сега по стар обичай требва да се заринеш с ненужни части и боклуци за модела, както аз правя винаги  :)  Колата изглежда много запазена и напълно комплектна, без съветски части и даже 6V. е запазена....абе супер придобивка.

Април 17, 2012, 00:26:04
Отговор #18

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Колата работи като часовник,единственото ми притеснение , е че е на 6 волта.Ако се наложи да се включат едновременно фарове,парно,чистачки ,радио и мигачи дали ще издържи, макар че всичко поотделно си работи.Друго което ми направи впечатление Павка е гумите, с тях нямаш сцепление, може би трябва да помислиш за други гуми,пък и радио за 6 волта...???  както и да е, Олимпията е чук и съм сигурен , че ще си я гледаш като детенце....мамино златно.....абе малко я покарах днес, ама не мога още да свикна с тея горни скорости....но това я прави уникална....за салона няма да говоря, пусни снимки.... :) :P ;D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 17, 2012, 00:29:43
Отговор #19

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Честито и от мен! Колата е чудна,няма руски части щото не е карана у нас.Аз въпреки че съм победовод и волговод,по изключение имам и точно такъв транспорт-Олимпия Рекорд модел 57.Преди 11 години го видях в едни отпадъци,тъкмо го вдигаха с мотокар да го карат при бутилките с резака.Същия ден явно съм бил слънчасал ,щото съжалих колата и я прибрах,пък тя имаше по интериора повече руски части отколкото немски,точно си беше за резака.Само като пример, бяха и сложили жигулови карета с пълнежи на чашките и заварени шайби отстрани.Толкова се оказа изгнила отдолу,че смених две трети от пода и гредите.После от Турция ми донесоха много неща по ходовата и двигателя,затова силовата и ходовата  възстанових добре.След това Олимпията не ме е закарала само там,където не съм поискал .
П.П. Оригиналния часовник при мен е налице,ако искаш мога да го снимам да знаеш какво да търсиш,като гледам,май само той липсва.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.