Автор Тема: One way ticket...или това, което вече ще гледаме само на снимки!  (Прочетена 39340 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 02, 2012, 23:41:17
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Точно това име пише на гърба ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 02, 2012, 23:44:16
Отговор #21

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
Юлий от "Кобилино бранище" ли- с него преди години бях уговорил една Детра-48г. и когато отидох да я прибирам , я беше дал на някакъв да я закара на Надин/ тогава още беше Вторични суровини/- `бах ти и педала- беше я дал за жълти стотинки.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 03, 2012, 09:17:16
Отговор #22

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Неговите "съкровища" не ги ли прибра Емо от Волуяк ?
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 03, 2012, 10:39:06
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Юлий от "Кобилино бранище" ли- с него преди години бях уговорил една Детра-48г. и когато отидох да я прибирам , я беше дал на някакъв да я закара на Надин/ тогава още беше Вторични суровини/- `бах ти и педала- беше я дал за жълти стотинки.
Може и да го познавам, но така по име нещо не се сещам, а фамилията пише Тотев отзад... все пак подобни епитети във форума трябва да се избягват според мен. И между другото какво е Детра? Също не знам къде е това Кобилино бранище, но това горялото дълго време седеше на една уличка в Редута, както споменах.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2012, 11:27:01
Отговор #24

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
какво им е на епитетите?- педал- това дето натискаш с крак, за да смениш скоростите или за да спреш :P , а бах е композитор  ;) ти за какво си помисли- български език- какво ти приказвам, какво разбираш, а какво съм искал да кажа? А сега сериозно-" Кобилино бранище" е зад Шела на Подуене зад училището, стръмна уличка към Редута. Какво е Детра- поне по неговите обяснения- Татра произвеждана за Райха и за да се различава по някакъв начин е кръстена Детра. Трябвало е да се движи както в Сибир така и в Сахара, двг Порше, въздухар. Колата е била докарана от Казанлък, но при нашия човек беше се разпаднала на две части, пода беше дървен, но го нямаше. Понеже липсваше стартера, беше навито едно въже на ремъчната шайба, подаден ток от един акумулатор, почерпена с бензин и при дърпане на въжето двг запали и работеше добре. На табелката на двг пишеше или 45 или 48 г по спомени от преди почти 20 г
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 09, 2012, 22:45:02
Отговор #25

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
doctorZizi , ако обичаш не нарушавай добрият тон на форума с подобни епитети!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 10, 2012, 07:42:18
Отговор #26

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
извинение към всички засегнати, но народа го е казал " казана дума- хвърлен камък" как да нарека човек отхвърлил се от казаната дума?
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 12, 2012, 20:05:15
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, това "Един е-Бах и той умря" е по-скоро за темата със стари вицове... за амбриажите пък да не говорим :))
Иначе мерси за информацията, но не можах да намеря почти нищо под такова име в нета, освен това:
http://www.veterantatra.com/umeni-a-reklama/tatra-detra.html
http://www.tatraworld.nl/2011/04/09/tatra-licence-vehicles-show/
което си е доста по-стар модел от началото на 30-те с преден мотор. Също ме учуди в този сайт, че е имало толкова много лицензни версии, включително и Stoewer.
Наистина жалко за колата, дори обикновена Татра от 46-48 година да е била, особено щом е и палела - такива у нас почти не са останали... а шаси се прави.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 12, 2012, 23:05:51
Отговор #28

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
лесно Ви е на Вас- четете си всичко, а аз гледам само картинки/ другаря Живков разрешаваше да учим само руски/, но това все пак ще го преживея. Ще се опитам да разказвам, пък Вие Учените/ не го приемайте като заяждане/ ще четете където трябва докато я намерим тази машина, независимо как се казва- Детра, Петра или Мутра.
 Предния капак е с панти под рамката на прозореца и с отварянето му се вдигат и калниците- отдолу остават двигател, скорости и целия преден мост с директна видимост върху тези агрегати. От рамката на предното стъкло беше останала само половината рамка и нещо което ще го нарека "арматурно табло". От тук назад под нямаше/ бил е дървен/, задната част на коша беше откъснат и беше опрян на близкото дърво- имаше формата на П. Колата беше кабрио/ естествено, че гюрука липсваше, но конструкцията му беше там/- предната част беше със заоблени форми, а задната и дори страниците бяха прави- нещо като Трабант Кюбел. Рамата си беше на мястото и представляваше една тръба с диаметър около 30 см и задните гуми бяха като на камион Татра- криви. Айде четете и пишете, че да помагам с каквото мога докато я открием- благодаря за търпението и пак се извинявам на долния ляв педал- дето се нарича съединител.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Юли 12, 2012, 23:14:13
Отговор #29

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Нищо чудно да е била Татра Кюбел. През войната германците са ни доставили такива и на нас, но не съм чувал да е оцеляло нещо от тях до наши дни /у нас - по чужбина ги има/. Точно така са били - характерната за мнго модели татра муцуна, която се вдига заедно с калниците, а отзад - общо взето четвъртито корито. Каквото и да е било, такива работи не се претопяват!  :-X :-X