Автор Тема: Моят youngtimer Renault 5 Custom GTE limited 1988  (Прочетена 30751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2012, 08:33:22
Отговор #20

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Точно от тия на Дружба сложих, но само маслен и само на 4-ти цилиндър, а той както се вижда гони 1 и 3 - ти :-\. Ще я покарам още малко така и при следващото мерене ще покаже :-\
Andreev Motorsport TEAM

Януари 16, 2013, 21:05:35
Отговор #21

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
И така, колата продължава да се кара и прави :D Ето малко снимки и следващата цел ;)

Първо бе закупена точно определената табелка, бял фон, с черни букви и червено ГТЕ



Понеже се намери кандидат за закупуване на другата решетка, набързо стегнах новата и я монтирах



И за капак навъртях 3к



Между временно закупих от един приятел двигател от волво 480 1.7 турбо, двигателя има доста сериозни проблеми, но е с рециклирано турбо при пичовете от 202-ра миналата зима по това време. Моя двигател всъщност е атмосферния вид на турбо мотора, с тази разлика, че моя е със степен на сгъстяване 10.5, турбо мотора е с 8.1, не знам по каква причина, но турбо мотора е с по-малък дросел и по-слаб разпределителен вал... Гледах по английските форуми и говорих с няколко човека с такива пипни турбо мотори, и от всичко личи, че ще се кара с атмосферния разпределителен вал и големия дросел, който ще завъртя от дясно. Турбо мотора е и с голям кулер, колкото воден радиатор и с налягане 0.3 според мен става много лагав, затова и ще го сменя с доста по-малък пак челен.

Идеята е турбото Гарет т2 да се пусне на налягане 0.3 на без да разреждам мотора, ще се сложи инсталацията с дюзите, компютър и дебитомер от турбо мотора, дросела ще мине в дясно, очакванията са за над 130к.с. Турбо мотора излиза заводски с това налягане и сгъстяване 8.1, по слаб разпределителен вал, по малък дросел, дълги турбо пътища и голям кулер, мощноста му е 122к.с., смятам, че ще стане доста по интересна концепция. Скоро започвам, ще има доста снимки и инфо, надявам се да се получи нещо интересно :)
Andreev Motorsport TEAM

Януари 16, 2013, 21:28:12
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Според мен старата решетка и стои по-добре, но с новата пък печелиш 2 допълнителни халогена... успех с турбото - комбинацията Рено+турбо е доказано добра, нали са пионери на турбо ерата във Формула 1 :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 16, 2013, 23:47:25
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Анди , какво имаш пред вид ,,по - слаб вал" - фазите на разпределение ли? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 17, 2013, 00:44:54
Отговор #24

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Според мен старата решетка и стои по-добре, но с новата пък печелиш 2 допълнителни халогена... успех с турбото - комбинацията Рено+турбо е доказано добра, нали са пионери на турбо ерата във Формула 1 :)

За решетката и аз съм още в размисли, в крайна сметка май ще си взема оригиналната от гт турбо / гте 2 фаза



Анди , какво имаш пред вид ,,по - слаб вал" - фазите на разпределение ли? :)

Да за фазите, на моя гърбиците са 43.5мм, на другия доколкото знам 42.5мм, утре ще товаря мотора и ще знам с точност :)
Andreev Motorsport TEAM

Януари 19, 2013, 10:07:41
Отговор #25

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Първи стъпки, срязания смукателен колектор ::)



Валове :D - с над 1мм разлика атмосферния бие турбо вала 8))







Дросели ;D - разликата е 45mm vs 55mm в полза на атмосферния, ще монтирам ТПС датчика от турбо дросела на атмосферния, защото той отчита колко е отворен дросела, докато атмосферния отчита само отворена и затворена клапа :)



Взех си един маслен радиатор, чудя се ако вместо да го свържа чрез фланец под масления филтър го вържа преди турбото дали ще има някаква разлика? Говорих с няколко човека, един вика, че няма проблем, друг, че не трябвало... Вашето мнение?
Andreev Motorsport TEAM

Януари 19, 2013, 11:56:03
Отговор #26

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Маслен радиатор никога не е излишен, така че ако можеш слагай, а тези където ти казват че няма смисъл, нека се повозят малко на кола с оригинален термометър за температура на маслото, при външна температура 30+ градуса, да погледнат какво отчита уреда и тогава да да помислят пак. За разликата в гърбиците на валовете и диаметрите на дросела е напълно нормално това, което си забелязъл. При атмосферния мотор е жизнено важно максимално широката фаза и максималния лифт с цел вкарване повече въздух в мотора, то това си е и основата на атмосферния тунинг.При турбо мотора си имаме налягане, и лифта или диаметъра на дросела не са от такова значение /Не визирам тук рали автомобилите с рестрикторите на турбото, но там идеята е друга/. Още повече, че по-голям лифт изисква едни други пружини, респективно има и по-големи механични натоварвания.
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 12:01:08 от michev »

Януари 19, 2013, 13:27:24
Отговор #27

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Маслен радиатор със сигурност ще има, въпроса ми беше дали е възможно да го вържа на маслената магистрала преди турбото, вместо да купувам и фланец за под масления филтър ::). Относно дросела и вала, по английските форуми ги слагат много, стоковата електроника си ги контролира, а колата вървяла осезаемо по-добре, така или иначе цялата концепция съм я подкарал на проба-грешка, ще видим >:D
Andreev Motorsport TEAM

Януари 19, 2013, 14:17:57
Отговор #28

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Мисля, че е по-добре да си го направиш с фланец към филтъра след като има такъв вариант.Не задруга, а заради това да не се получи пад на налягането на маслото при различно от оригиналното решение.Консултирай се с някой специалист по рената, на етапа, до който си стигнал с тази кола, и като се вземе предвид изходната база би трябвало да имаш такива познати.Успех. :)
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 14:20:10 от michev »

Януари 21, 2013, 15:57:01
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Такива "модини" за под масления филтър съм виждал по автоморгите да продават по 20-30 лв, така че не се колебай, за да стане както трябва...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.