Автор Тема: Моят youngtimer Renault 5 Custom GTE limited 1988  (Прочетена 30666 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2013, 16:52:06
Отговор #30

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Уредих цялата маслена система от една Астра тънкото в случая, е че искам охладителя да има термостат и към радиатора да се пропуска масло само над 80 градуса, най-вече заради зимните условия :). Иначе след премисляне, наистина е най-добре така, за да нямам спад на дебита в някоя от маслените магистрали :).

Между временно е готов новия дросел, или по точно закрепването на турбо ТПС датчика към атмосферния дросел :)





П.П. Работата ще върви бавно (както и до сега), поради недостатъчни финансови средства, а не обичам да се кара през пръсти :)
Andreev Motorsport TEAM

Януари 21, 2013, 19:28:09
Отговор #31

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aaaa никак не е зле. По -  съществен зор имаше ли със съосното напасване? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 21, 2013, 20:53:17
Отговор #32

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Като стана въпрос за спец по турбо рената, се сещам за едно момче на ул. Козлодуй съвсем близо до сервиз Златен меркурий... в момента не мога да си спомня името му, но там отпред винаги има паркирани по няколко рендета :) Имаше и още един пич Наско от Лозенец, но с него не съм се чувал от доста години...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 21, 2013, 21:59:32
Отговор #33

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Aaaa никак не е зле. По -  съществен зор имаше ли със съосното напасване? :)

Не, стана доста лесно, и по важното здраво, което не ми се вярваше ::)

Като стана въпрос за спец по турбо рената, се сещам за едно момче на ул. Козлодуй съвсем близо до сервиз Златен меркурий... в момента не мога да си спомня името му, но там отпред винаги има паркирани по няколко рендета :) Имаше и още един пич Наско от Лозенец, но с него не съм се чувал от доста години...

Пича се казва Павел Павлов и сме много добри приятели от доста време, колата е правена предимно с негови части и съвети, даже утре сутрин ще го навестявам пак :D.
Andreev Motorsport TEAM

Март 01, 2013, 20:36:40
Отговор #34

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Малко развитие, по кутийката, маската с халогените днес замина при новия си собственик :D. Баща ми вече се хвана за главата с тия решетки дето ги сменям през ден, ама докато не ми хареса няма да спра O:-) И така, идеята за новата решетка:



Монтирах си кулера и започнах да работя по решетката ::)





Идеята за решетката е да направя несполучлива реплика на тунингована ГТЕ/ГТ Турбо решетка :-[



И оригиналната, просто се реже реброто, затова и изрязах сегашната така, мисля, че горе долу ще я догодя :)



Следващата стъпка е заваряването на смукателния колектор, че малко се забавихме с него и евентуално пипване на маховика, а да и да си поправя и преработя малко инсталацията ::)

А да и след като ремонтирам оригиналната броня за модела, ще я раздупча, е така заради кулера

« Последна редакция: Март 01, 2013, 20:38:48 от Andy FX »
Andreev Motorsport TEAM

Март 04, 2013, 20:15:59
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Кръглите отвори не тичат на тоя ръбат модел, виж горе на снимката с червената кола как са изрязани правоъгълни.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 06, 2013, 20:02:52
Отговор #36

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Имаш право, ще се мисли нещо друго, на другата не ми допадат тия дупки :-\
Andreev Motorsport TEAM

Март 06, 2013, 21:31:09
Отговор #37

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имаш право, ще се мисли нещо друго, на другата не ми допадат тия дупки :-\
Не можеш ли да я изимитираш? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 08, 2013, 10:05:46
Отговор #38

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Имаш право, ще се мисли нещо друго, на другата не ми допадат тия дупки :-\
Не можеш ли да я изимитираш? :)

Нещо такова ще се мисли, допадат ми много ХФ-ите в това отношение, може би ще се вкара малко италиански мотив, ама не ми се иска гледам да се придържам към френските :(, за целта намерих и раздувка от клио 1.8/2.0 16в



Издувката

Andreev Motorsport TEAM

Март 08, 2013, 10:27:13
Отговор #39

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Усещам аз как в един момент Адаша ще ти кикне темата в общия раздел с тия тЮнинги :) Всъщност важното е на теб какво ти харесва, пък си и доста млад още, простено ти е... аз по принцип обичам да се придържам към автентичната визия, най-много някой оригинален афтър маркет аксесоар да добавя, дори от ВРЦ джантите вече мисля да се отказвам. За пежото примерно имах възможност да сложа издут преден капак от дизел - много от колегите с ГТИ-та го практикуват, за да им изглеждат "по-страховити" колите... но аз предпочитам да не предизвиквам рацерите, че дори само оригиналните цветни лепенки с надписи Рали ги превъзбуждат да ме предизвикват за дуели по улиците :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.