Автор Тема: Пакардът на Георги Димитров - открит в Чикаго  (Прочетена 48901 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2012, 23:19:21
Отговор #30

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Пакарда го съхраняваха в музея на ул.;Опълченска; През 1992г. го извадиха за ретро-парада,той загря на Витошка и след това го прибраха пак в музея на Опълченска.Аз бях на този парад.След няколко месеца Пакарда беше откраднат от там.Истината няма да излезе никога,защото кражбата е на ниво правителство-тогавашно.
Пакарда , не беше откраднат след месеци...Беше откраднат СЛЕД  няколко дни, да не кажа на другия ден, ама нямам  доказателства. Има Уикенд от Петък до Неделя....Това са Два дни....липсата се установява , ако не се лъжа в Понеделник, а той е бил изкаран в Петък вечер...това е много време...... ??? 8))
« Последна редакция: Октомври 02, 2012, 23:27:40 от GT 51 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 03, 2012, 23:04:05
Отговор #31

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
В момента се работи по връщането му в БГ , трудно е,да не кажа , почти невъзможно, но се работи, по интересното е, че дори и да се върне в БГ, няма къде да се съхранява.Все още няма музей, няма и индикаций да се направи, или поне да се започне, да се работи по въпроса, няма ясни правила, кой ще се грижи за него,и т.н.и т.н.   Много важно е да се разбере, дали това е точната кола...!
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 15, 2012, 11:16:54
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Пакарда го съхраняваха в музея на ул.;Опълченска; През 1992г. го извадиха за ретро-парада,той загря на Витошка и след това го прибраха пак в музея на Опълченска.Аз бях на този парад.След няколко месеца Пакарда беше откраднат от там.Истината няма да излезе никога,защото кражбата е на ниво правителство-тогавашно.
Пакарда , не беше откраднат след месеци...Беше откраднат СЛЕД  няколко дни, да не кажа на другия ден, ама нямам  доказателства. Има Уикенд от Петък до Неделя....Това са Два дни....липсата се установява , ако не се лъжа в Понеделник, а той е бил изкаран в Петък вечер...това е много време...... ??? 8))
да , тук колегата е прав за кражбата.
Дни само са делели официалното представяне от изчезването после.
По темата още тогава, през 1992 много съм си говорил с Маргарит Карабуров, понеже той също е бил един от хората, които са повъстановили Пакарда да е в движение, преди парада.
Той ми сподели и освен всичко друго, и следния интересен факт.

Някъде няколко дена след кражбата, той отишъл до гаража, да си вземе някакво зареждащо за акумулатор или нещо такова, което си оставил там.
И освен липсата на Пакарда, всъщност освен зареждащото, намерил останали и 4-те му оригинални таса, подпряни в едно кюше на гаража.
Тасовете му били свалени, нещо да се чистят или прехромират, и крадците са взели колата без тях.
Което значи, едно, че са бързали, а второ, че не са били вътрешни хора от реставрационния екип. Иначе щяха да знаят за тасовете, и да ги вземат и тях от кюшето на гаража.  ;)

Октомври 15, 2012, 11:30:07
Отговор #33

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ми ето, даже и на сегашните снимки си е без тасове  ;)

Октомври 15, 2012, 20:24:57
Отговор #34

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ха имал е вкус този пияница.Боже каква красота .Колкото повече го гледам все по хубав ми изглежда.Ако имам такъв автомобил в гаража си сигурно няма да изляза от там 2 години.Е няма какво да си говорим.Правили са наистина прекрасни автомобили навремето.Жалко,че вече не е така.

Октомври 16, 2012, 11:54:57
Отговор #35

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Цитат
петолъчка плафон

!! е не  :))

Октомври 21, 2012, 19:54:12
Отговор #36

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Дали тасовете не са баталясани там, за да не издадат същността на автомобила ? Или да не блестят в нощта и предизвикат внимание докато се мести/краде колата ?   Мнението ми е такова, че крадците, ако са решили да крадат - ще откраднат и изкъртят всяко нещо, което пожелаят.  Такива хора не пропускат. Няма забравили са това-забравили са онова. Не са го забравили. Щом не са го взели, значи нарочно са го оставили.  Чудно ми е, защо пък ще оставят 4 таса ? За спомен ли ? 

Може да се разгледат тасовете.  Може да имат тайно гравирани номера, символи или знаци, под които се води колата по номенклатурен номер.  Така би трябвало да бъде И със всяка една нейна джанта.  Не, че Пакардът не би се разпознал целия, ама щом е литнал чак в САЩ без никой да го издаде тук, явно политиката около него е била желязна и тъмна......

Като цяло през Социализъма беше редовна практика на джантите на колите да са набити номерата от регистрационния номер. Много се крадяха тези на Шкода и Москвич. Ладите не ги пипаха много, защото тяхните джанти не са модел като Жигулските. Последните пък или се крадяха цели- или изобщо не се пипаха. 

Цитат
петолъчка плафон

Прокламация !  >:D Добре, че джантите не са петолъчка. Ако не им беше манията по стоманата, щяха да му кордисат и такива. Светещи.

Октомври 25, 2012, 01:09:05
Отговор #37

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Предполагам, че никой от Вас не е виждал тасовете , а пишете глупости... C:-) >:D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Октомври 25, 2012, 17:47:16
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, ами жалко че Маргарит не пише тук, иначе можеше да осветли поне историята, доколкото е възможно.  :)
 Сега се сещам, че в реставрационния екип, участваха освен Марги, и разни други видни ретро фенове, като тогава популярния в ретросредите като майстор, но според мен силно надценен като ретро и автоспециалист, казващ се г-н. Н. Нинйо.
А основната работа по пускането в движение според мен свърши, един доста добър и сръчен автомайстор, и голям фен на английските коли / макар да притежаваше и Кадилак 62 кабрио от 1960 година/, чийто коли са снимани в сп. Автокласика- Валйо Бояджиев.
Чат-пат, макар и рядко напоследък, се виждам на разни ретросбирки с него.
И евентуално на следващия ни разговор, ако се сетя, ще го разпитам за процеса на освежаване на Пакарда, вкл и за историята с тасовете, която просто щриховах тук.

Октомври 25, 2012, 19:20:40
Отговор #39

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Г-нът Ниньо може да го викате и по името "Антон". Доскоро е било тайно, но взеха, че го огласиха.....