Автор Тема: Renault Fuego GTX 2.0 1982  (Прочетена 21093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2012, 15:07:55
Прочетена 21093 пъти

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Здравейте. Нов съм тук, така че извинете ме ако правя грешки.по темата...от скоро съм собственик на Renault Fuego. Мисля че влиза в графата ретро. Модела е GTX 2 литра, карбуратор, 115 коня, годината е далечната осемдесет и втора.
Името й е Черита. Та Черита е спала 3 години в един гараж и сега аз я събуждам.
Предният собственик си я е кътал ама годинките са си казали думата( особено последните три) За последните 8 месеца сигурно сумарно е вървяла добре само един.Тамън оправя нещо и друго се обади. Спирачки, гумички, ръчна, газова, карбуратор, генератор, стартер.
Миналата седмица свалих централното и алармата(допълнително слагани) защото нещо им стана и започнаха да смучат много ток. Разказаха ми играта докато разбера че те са проблема. Сега не я заключвам, защото ключалкоте са откачени, пригодена е само за централно.Най-ми беше трудно да се оправя с газовата и карбуратора.
След много четене и снимки в интернет се реших и свалих карбуратора, почистих го, и му направих, бих казал доста финна настройка.Неволята учи. Има малко ръжда по вратите, ама с това аз няма да се справя сам, а парите не стигат...ще трябва да изкара зимата така.
Има и други работи за доизкусуряване(главно по окачването), но и тях ще ги отхвърля.Имам още едно фуего, блъснато без надежда да се оправи(според мен) така че пощипвам малко части от него.
Надявам се ако имам въпроси да ми отговаряте и да не ми се сърдите ако са глупави...има супер много неща които не разбирам.
Ще е хубаво да получа съвети от старите кучета(аз съм на 24)които са вряли и кипяли така да се каже.
Скоро ще пусна една две снимки.
« Последна редакция: Октомври 13, 2012, 22:35:35 от dido1903 »
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Октомври 13, 2012, 16:51:50
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Успех в начинанието ,модела е готин мене винаги ме е радвал. Давай повечко снимки, няма да стане с 1-2  ;D Тамън ще се научиш кое как да си правиш на нея :)

Октомври 13, 2012, 22:48:01
Отговор #2

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре дошъл.  Интересна кола е Фуегото. В смисъл, порядъчна кола е, но е странно недооценена в своите времена.  На мен ми допада формата, не знам защо тогава на хората не им се харесва този дизайн.  Пф, тия Фуего ги има със турбо бензинов мотор. Много хубаво вървят. 

Френските бангий от тези години си ръждясват, няма да се лъжем. Ама и гният, факт.  Много им страда Макферсона, който има дренажни отвори в чашите на пружините. Запушват се и започват да гният, стигат до такъв хал, че изгнива външната тръба на амортисьора, той изтича и окачването се разбива колосално когато се кара така.  Има ли ръжда, всяка зима е още по-вредна.  Поне мажи с преобразуватели. 

Сега за Реното.  Значи, трябва си ревизия. Явно си го осъзнал по трудния начин.  Трябва ревизия, защото ще има неприятни изненади всеки ден. И ще продължават до безкрай.   Мотора вероятно ще има нужда от регулировки, кабели, свещи, карбуратора също.  Щом е каран и на газ, трудно ще се направи да работи адекватно, каквото и да го правиш.  По-добре да ти я нагласим да ти работи добре на газ, а бензина за резервен вариянт.   Не мога да се сетя друго.  С окачвания не ми се занимва, не ми се мори толкова.   За мотор, регулировки, разни такива работи ще помогна. 

Октомври 14, 2012, 20:32:19
Отговор #3

Неактивен sierra team ruse

  • Публикации: 212
  • sierra forever
    • http://www.fordsierra-bg.com/
пусни снимки на колата и на мен са ми интересни тези модели
FORD SIERRA POWER

Октомври 16, 2012, 10:34:35
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Браво, Фуего е наистина интересна кола. Ще се радвам , ако постигнеш успех. До нас на една пряка в Пловдив имаше фен на Фуего и стояха две бройки дълго време, ако не си взел тях мога да те пратя при човека, сигурно има доста инфо за модела. Намира се на "Славянска".

Октомври 16, 2012, 18:20:09
Отговор #5

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
как така да постигна успех? Тя колата не е пълна гробница и аз тепърва да я реставрирам. Тя Черита си върви, просто иска малко внимание, да я ръчнеш тук там, да й поговориш...такива работи.
Сега по темата...на другото фуего ключалките са с едни бобинки и от лявата врата отключваш дясната. засега съм свалил само едната ключалка, след работа не ми остава много време.Та проблема е че тия бобинки с механизма за отключване трябва да го навра в моите врати, а те са малко по-различни.Това е мисията за тая събота. Освен това като свалях таблото с бушоните за да махна алармата махнах разни релета за централното и без да искам прекъснах два кабела, единия за радиото, а другия е незнаен. проверих основните неща- работеха.Ама съм забравил да погледна дали ми бачкат стоповете...не бачкат, не бачкат и ел. стъклата. Както и да е...ще ги оправя тези кабели...въпроса е, че не ми бута акумулатора, пали на газ ( въпреки че всички газаджии при които ходих искаха да ми сложат нова газова за да започне да пали на газ) и не губи обороти на празен ход.Е, малко падат ама не гасне...пусна ли газта падат до 800 и после се качват до 1000. Трябва да сменя и цицките на чистачките, че са запушени и е много дразнещо с шишето да мия прозореца.
А снимки нямам много, защото нямам фотоапарат. Имам няколко от отпуската, ама не са тука...ще ви ги кача да Я видите.А тая събота ще намеря фото и ще снимам двете фуегота (блъснатото на баща ми и моето)
Това е за сега..Ако ви е интересно ще ви държа в течение с развитието.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Октомври 17, 2012, 19:32:45
Отговор #6

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21








Ето това е Черита...според мен не изглежда зле, като изключим ръждата по едната врата, и различният цвят на другата.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Октомври 23, 2012, 19:25:03
Отговор #7

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
И така...вече се заключваме, стоповете работят, парното работи, всичко работи и напълних един багажник с допълнителни неща. Имам 4 арматурни табла...ако някой иска мога да му дам едно. Ето и малко снимки на другото фуего.Направо ми е мъчно да го гледам и много ме боля като му взимах частите.








помня, че като бях малък много се кефех на мекия покрив...а сега:



и двете



Следващото е да сменя свещите, че нещо глъхне в ниските обороти и да си поиграя с карбуратора и газовата.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 02, 2012, 17:10:54
Отговор #8

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Рено Фуего  не съм срещал с години. Браво за избора, колега! Много добре изглежда колата на снимките. Ама си признавам - червените мигачи и стопове не ми харесват. Въпрос на вкус :) Успех с работата по колата!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 02, 2012, 18:43:35
Отговор #9

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
И на мен  не ми харесват особено много, но трябва да призная, че на този цвят кола стоят добре. Оправих глъхненето в празния оборот.едно от вакуумните маркучлета беше запушено, сега е приказка.Мерси.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.