Автор Тема: Renault Fuego GTX 2.0 1982  (Прочетена 21094 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 02, 2012, 18:53:26
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честито и от мен ! :)
Имаш ли наличен двигател на донора Какъв е?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 04, 2012, 00:01:09
Отговор #11

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Благодаря. Имам същия. 2 литра ,карбуратор, ремъци. Не знам как се казва самия двигател, от GTX  модификацията е.Малко е мръсен, ама баща ми казва, че преди да спре колата е бил пушка. Може на пролет да му сваля главата и да я шлайфам, да дигна компресията малко, ама не съм сигурен, може и да я оставя така.

Сега почвам с тъпите въпроси. Днес бях в задръстване поне 40 минути. Колата не загря, перката си работи, термостата, всичко. Ама се появи един много лек черен дим от таблото. Малко се постреснах (много)Изтече и някаква вода вдясно долу до волана.Предполагам, че има някаква тръба за парното там и сигурно тя е проблема. Може да има някаква врътка за обезвъздушаване там, ама едва ли, на много шибано място е.   Като излезнах от задръстването и почнах да карам нормално дименето спря, ама цял ден ми се потят джамовете. Много сериозно се потят, а пусна ли парното направо матови стават. Някой да има идея какво става?
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 04, 2012, 00:23:32
Отговор #12

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Точно компресията няма да вдигнеш.

Ноември 04, 2012, 10:19:23
Отговор #13

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Има още много да чета по темата преди да правя каквото и да било.Сега говоря от обща култура, ако магията не става така както си я мисля значи няма да го правя.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 04, 2012, 14:42:06
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Честита придобивка колега, много е хубав ГТХ-а.  :)
Да, наистина този мотор е най-големия на кубатура слаган в купето.
А както казва колегата Живков, има и турбо версия.
Тя мисля е обаче е само с 1,6 кубатура, но с малко повече коне- 130 или 135 беше бензин турбото.

Интересно като факт е, че Фуего, цели 10 или 15 години преди Голф 3/Ауди 80 кабрио, всъщност е първата серийно правена относително спортна двувратка купе с турбодизелов мотор.
Иначе през края на 70-те има и рядка серия в123 300СД Бенц за Америка, ама той е с атмосферен дизел правен.
Пък и в123 купето не бих го броил за баш спортно купе, а по скоро, за Персонално купе, както казват американците. :))
Как да е, а този дизеляк Фуего също е мисля с 1,6 кубатура мотор, като бензиновото турбо.

А ако не ме лъже паметта, Кореком у нас през 80-те бяха продали 2-3 броя от това рядко Фуего, специална поръчка с тоя дизел.
Иначе Фуего години наред се продаваше успешно от Кореком, вероятно в диапазон 5-10 броя годишно.
Но болшинството продадени екземпляри бяха с 1,4 базовия мотор, а не с 2-та литра или 1,7.  :-\

Ноември 04, 2012, 15:11:20
Отговор #15

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Да, бензиновата турбо версия е 1,6 атмосферен, мисля че е със същото турбо и карбуратор като Рено 5. В Аржентина производството продължава до 1992 мисля, като последните модели са с 2.2 литра двигател, но не знам дали е на Рено. А нафтовата турбоверсия също е на двулитров двигател. Има и модификация със 2 литра двигател с агренажна верига, с маслен обтегач, по-късно са го слагали на Рено 25 мисля. Същия двигател се ползва и при Пежо 505, само че е моноинжекция( доколкото разбрах от един аржентински ретро форум)Доколкото знам в България няма фуего със заводско турбо. В пловдив мисля че са 5. Моето, на баща ми( неработещо),едно бяло( неработещо) едно червено( работещо, засякох го 2 пъти по улиците, караше го един чичко и като ме видя с фуегото ми се усмихна) и още едно, пак в движение, ама не знам какво е...само съм чувал за него. Добра кола е според мен. Първата ми е и много й се радвам, досега съм карал само служебни, друго си е като е твоя.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 04, 2012, 18:19:49
Отговор #16

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще разглабяш кокпит , имаш пробила тръба на парното. :)На мене ми трябва 1,6 Рено  горновалов мотор ,какъто се е вграждал и във Фуего
18 , 15 , 17 , 16 за кооперативен Рено проект.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 04, 2012, 19:25:41
Отговор #17

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Честита придобивка колега, много е хубав ГТХ-а.  :)
Да, наистина този мотор е най-големия на кубатура слаган в купето.
А както казва колегата Живков, има и турбо версия.
Тя мисля е обаче е само с 1,6 кубатура, но с малко повече коне- 130 или 135 беше бензин турбото.

Интересно като факт е, че Фуего, цели 10 или 15 години преди Голф 3/Ауди 80 кабрио, всъщност е първата серийно правена относително спортна двувратка купе с турбодизелов мотор.
Иначе през края на 70-те има и рядка серия в123 300СД Бенц за Америка, ама той е с атмосферен дизел правен.
Пък и в123 купето не бих го броил за баш спортно купе, а по скоро, за Персонално купе, както казват американците. :))
Как да е, а този дизеляк Фуего също е мисля с 1,6 кубатура мотор, като бензиновото турбо.

А ако не ме лъже паметта, Кореком у нас през 80-те бяха продали 2-3 броя от това рядко Фуего, специална поръчка с тоя дизел.
Иначе Фуего години наред се продаваше успешно от Кореком, вероятно в диапазон 5-10 броя годишно.
Но болшинството продадени екземпляри бяха с 1,4 базовия мотор, а не с 2-та литра или 1,7.  :-\
:) дизеловия двигател на рено фуего не е 2 литра с ангренажна верига защото такъв дизел на рено 25 няма!!!А двигателя е 2.1(2068куб.см) турбо дизел с интеркулер 88 конски сили,които го има в еспайс,25,30 и джип чероки

Ноември 04, 2012, 20:08:04
Отговор #18

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Двг и окачване мисля от 20, 25 ставаха, както и някои неща от дачия. Имах токова към 90г.  Вървежно е.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 04, 2012, 21:52:10
Отговор #19

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
МОже да не съм го написал правилно. Говорех за бензиновия два литра...същия като моя, само че с верига. А за нафтовия турбо мислех че и той е два литра.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.