Автор Тема: Renault Fuego GTX 2.0 1982  (Прочетена 21097 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 04, 2012, 22:05:50
Отговор #20

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Нафта не уважавам. Говорех ти от къде да взаимстваш части.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 04, 2012, 22:12:50
Отговор #21

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
мерси, ще имам в предвид
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 04, 2012, 22:25:11
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ех това Фуего.  :D
Тоя модел бешеше първата чисто нова кола, която карах в живота си със запален мотор.
Макар че каране е силно казно, просто като хлапе, ми позволиха да седна зад волана, в далечната 1982, на едно такова и да му давам газ на място. :))
Беше странна смес между шампанско и керемиден металик на цвят, и със зелени стъкла и 2 литра мотор.
Е в тези подпури от снимки, на долния ред снимката в средата, се вижда как съм се поизпънал в Фуегото, на царската възраст от 13 и нещо години.  O:-)

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=97.1810

Всъщност тази кола в онова далечно лято, я мернах паркирана на морето в центъра на курорта Златни пясъци.
Беше немска регистрация, и аз се залепих до джамовете и, да я гледам и отвътре.

И по едно време,се появи една, ама наистина чудна красавица.  :P
Тъмно руса, с чуплива коса, зеленоока, хванала вече як тен, ама и с леки лунички.
И ме пита на странен напевен български, искам ли да ми я отвори да седна вътре.  :-[

Мацката всъщност беше емигрантка българка /иначе планинско девойче от Троян по рождение/.  Абе, убийствена мацка.  O:-)
На часа се влюбих в нея,  :))  а и тя караше модния за тогава уиндсърф.
По-късно въпросната мацка я запознах с нашите, станаха семейни приятели, и тя като идваше в Бг, се возех бая на Фуегото.
Години по-късно немския мъж на тази мацка забогатя, и тя смени вече 8 годишното Фуего, през 1990 год. мисля, с чисто ново БМВ 850.

Иначе В БГ през средата на 80-е имаше един брой Фуего турбо бензиново.
Беше на ХХ номера, и го караше един немец, тука идващ по разни командировки.
Всъщност тоя човек беше баща на една моя позната, и тя Рено фенка.  ;)
Мацката тогава по соц време караше стара 5-ца, ама единствената поне в София по-яка ТС версия, с 1,4 мотор.
На тая 5-ца ТС съм се возил много, но на Фегото турбо не успях да се повозя.

Това турбо за съжаление не остана в България.
Немеца си го изнесе през 1985 или 86 год, и си го размени тогава с бай-бек за чисто ново Рено 25, май с цититания турбо дизеляк мотор.
Поне така казваше дъщеря му.
Та такива работи, 80-те поне за мен яко минаваха под знака на ромба като впечатления.  :))

Брей, колегата обаче ме учуди.
Вероятно в Пловдив сега има повече Фуегота в движение от София. ;D

Както и да е, успешно каране и експлоатация пожелавам.  :)
На дизайн тая кола тогава беше бая изпреварила времето си.
Така че, може би точно вече в 21 век, нещата си идват на местата, да оценим наново тази красавица.

« Последна редакция: Ноември 04, 2012, 22:30:05 от USfan »

Ноември 04, 2012, 22:45:50
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ех това Фуего.  :D
Тоя модел бешеше първата чисто нова кола, която карах в живота си със запален мотор.
Макар че каране е силно казно, просто като хлапе, ми позволиха да седна зад волана, в далечната 1982, на едно такова и да му давам газ на място. :))
Беше странна смес между шампанско и керемиден металик на цвят, и със зелени стъкла и 2 литра мотор.
Е в тези подпури от снимки, на долния ред снимката в средата, се вижда как съм се поизпънал в Фуегото, на царската възраст от 13 и нещо години.  O:-)

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=97.1810

Всъщност тази кола в онова далечно лято, я мернах паркирана на морето в центъра на курорта Златни пясъци.
Беше немска регистрация, и аз се залепих до джамовете и, да я гледам и отвътре.

И по едно време,се появи една, ама наистина чудна красавица.  :P
Тъмно руса, с чуплива коса, зеленоока, хванала вече як тен, ама и с леки лунички.
И ме пита на странен напевен български, искам ли да ми я отвори да седна вътре.  :-[

Мацката всъщност беше емигрантка българка /иначе планинско девойче от Троян по рождение/.  Абе, убийствена мацка.  O:-)
На часа се влюбих в нея,  :))  а и тя караше модния за тогава уиндсърф.
По-късно въпросната мацка я запознах с нашите, станаха семейни приятели, и тя като идваше в Бг, се возех бая на Фуегото.
Години по-късно немския мъж на тази мацка забогатя, и тя смени вече 8 годишното Фуего, през 1990 год. мисля, с чисто ново БМВ 850.

Иначе В БГ през средата на 80-е имаше един брой Фуего турбо бензиново.
Беше на ХХ номера, и го караше един немец, тука идващ по разни командировки.
Всъщност тоя човек беше баща на една моя позната, и тя Рено фенка.  ;)
Мацката тогава по соц време караше стара 5-ца, ама единствената поне в София по-яка ТС версия, с 1,4 мотор.
На тая 5-ца ТС съм се возил много, но на Фегото турбо не успях да се повозя.

Това турбо за съжаление не остана в България.
Немеца си го изнесе през 1985 или 86 год, и си го размени тогава с бай-бек за чисто ново Рено 25, май с цититания турбо дизеляк мотор.
Поне така казваше дъщеря му.
Та такива работи, 80-те поне за мен яко минаваха под знака на ромба като впечатления.  :))

Брей, колегата обаче ме учуди.
Вероятно в Пловдив сега има повече Фуегота в движение от София. ;D

Както и да е, успешно каране и експлоатация пожелавам.  :)
На дизайн тая кола тогава беше бая изпреварила времето си.
Така че, може би точно вече в 21 век, нещата си идват на местата, да оценим наново тази красавица.
Купе на Рено все пак.....и с какъв авангардизъм за времето O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 05, 2012, 00:51:22
Отговор #24

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Абе има една заигравка с Порше относно дизайна, и едни дела, и една забрана за производство...Вчера бях спрял до едно 944 и честно казано мязат си отзад, ама само във формата на стъклото и малко в линията на бронята, ама иначе нищо общо.Ако Рено са крали дизайн(което е по-вероятно отколкото Порше) не са взели много. Фуего от друга страна е проектирано в аеродинамичен тунел и може би решението да е такова яйце отзад си е било чисто инженерно решение, не кражба.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 05, 2012, 13:04:06
Отговор #25

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не знам за друг форум в който участник да се извини веднага и да си признае че е попрекалил като истински МЪЖ евала! На всеки се случва.Най-чистият автомобилен форум с най-културните и интелигентни участници в БГ  ;)  Извинявам се за спама , но така и така споменахте за тоя модел на порш, знаете ли за варненското на Никито ? На високо ниво е ! Респект към колата му и труда му  :)



пп. Може и моето мнение да изтриете  :D

Ноември 05, 2012, 18:09:24
Отговор #26

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Е , Ники Ковачев е БЕЗ КОМЕНТАР! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 05, 2012, 20:06:37
Отговор #27

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
О, да, на Ники 924-та е вероятно най-добрата на техническо и външно състояние 924 в БГ.
А и оптиката и на 944 е така грамотно е присадена, че направо не можеш да познаеш сменени ли са калниците.
Освен ако човек не си завре главата в нишите вътре да гледа.  :))
И пак е трудно да се разбере, ако не си в час с разликите.
Иначе Ники си я кара и си и дава газ, така и трябва да бъде.

Колега, грамотен мъж си. Недей така.
извинявам се много, да найстина се бях превъзбудил малко, нека амо може модераторите да изчистят поста ми!благодаря

Хаха, весело!  :))

А по повод на взаимстването на дизайна.  :))
Купола в задната част, ако въобще е взаимстван, то е- Фуего от 924, а не обратното.
924 Поршето има премиера през 1975 година, а Фуегото- 5 години по късно.

Макар че и Порше не са първоприходци в случая.  ;)
Тоя стилистичен похват при хечбека с изпъкналото стъкло, всъщност излиза като отварящо се стъкло в Дженсън Интерсептор през 1966.
А две години по-рано, през 1964 май, в още по-изразен куполест вид, но неотваряем, Плимут го лансират с първия реален пони кар- модела Баракуда.
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 20:08:08 от USfan »

Ноември 24, 2012, 23:43:22
Отговор #28

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52


Тази характерна линия може би е била модна при тези купета на 80-те-освен Фуего,Порше 924се сещам и за Mazda RX7 SA/FB (макар да ситнее повече откъм габарити) също завършва по този начин с такова стъкло



Дори си спомням като деца още по тоталитарно време бъркахме тази Мазда с Поршето 924  :)


Страхотно изглежда Фуегото колега,предния собственик я е опазил доста добре на пръв поглед  :) Но това стоене си казва думата,малко по малко ще си я изпънеш като струна  :)

Декември 26, 2012, 09:10:22
Отговор #29

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Малко инфо за Черита. Тази зима няма да се возим (то няма и къде да ходим), засега сме спрели и чакаме топли дни.Прав беше другарят Живков, като каза, че изненади ще има всеки ден. Последните ни болежки са следните: изтече вода в купето( от парното предполагам) по време на едно едночасово задръстване( да отбележа беше преди 1-2 месеца и още беше топло)Появи се малко черен дим от таблото откъм шофьора, но като излезнах от задръстването спря. Обаче почнаха да се потят джамовете много сериозно.Добрата новина, е че моето парно не е в купето( освен ако не се лъжа генерално), а е под капака, втората добра новина е, че имам две работещи парна(или парнота...не знам как е правилно)Лошата новина, е че свалянето е малко шибано, с един болт откъм купето, някъде под таблото.Парното ще го налазя да го сменям първият почивен ден( стига температурите да го позволяват), обаче ме притеснява черния дим дето изскочи. Следващия път като я карах се чуваше едно цъкане отляво на волана, там където са релетата и бушоните.Освен това чистачките започнаха да работят когато си искат.Аз мисля, че им се е намокрило релето и е изпушило нещо( поправете ме ако греша)Обаче баща ми казва, че от реле няма как да излезне черен дим. Той смята, че четкодържача на двигателчето на чистачките не е наред и нагрява и пуши( а двигателчето е отстрани на перката на парното, дето смуче въздух) и парното е вкарало дима в купето. Обаче него ден аз не ползвах чистачки...Ако имате предположения за този проблем, ще съм много благодарен.
А иначе за напролет планове много...нова тапицерия поне на предните седалки, нови копчета на корите в купето, защото старите са счупени или изгубени и корите покрай задната седалка са скъсани или счупени,нови мигачи евентуално ако намеря, нова стелка за багажника, защото моята като пълен олигофрен я оцапах с масло и не мога да я изпера. Чудя се дали да ходя на майстор да  оправя лявата врата, дето има малко ръжда, или да сваля от донора и да я боядисам (приблизително) същия цвят.Ама мойте стъкла са леко кафеникави и ще трябва да сменям, плюс механизъм, плюс ключалки....ще видим.

Ще се радвам на предположения за тайнствения черен дим от таблото и ако не се чуем (пишем) дотогава, щастливо и приятно прекарване на новата година, задължително в компания.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.