Автор Тема: Renault Fuego GTX 2.0 1982  (Прочетена 21012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2012, 18:53:23
Отговор #30

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Спомени и за характерна миризма , на какво ти прилича - на найлон , на пластмаса . Иначе има голям резон пушека да илиза от моторчето на чистачките , лош контакт , преходно съпротивление я на куплунга на моторчето , я в колекторно -четковия му апарат , а и затруднено движение на рамената на чистачките. :)

Весело посрещане на новата година! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 26, 2012, 19:12:49
Отговор #31

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Не миришеше нито на найлон, нито на пластмаса.Миришеше на...де да знам, на старо, ама със сигурност не миришеше на изгоряло....пък черен дим.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 17, 2013, 21:48:22
Отговор #32

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Здравейте,
 Реших да изкарам темата от нафталина и да си споделя мъката с някой.

 Та за Черита става въпрос. Мина една година и много неща й се случиха. Проблеми с паленето, с релетата на газта, акумулатора, генератора. Едно по едно ги отстраних и всичко беше наред.( най-много проблеми с централното, което най-варварски беше изкормено, заедно с алармата и колата беше пригодена да се заключва с ключ, колко неандерталско, нали?)
След това дойде раздяла с момичето с което живеех, последвана от едномесечна течна терапия( демек не сме се возили), после дойде време за плащане на данък(който изобщо не е малък за мен), но заедно с това дойде и един непредвиден семеен разход, който изсмука всичкото пари.Демек не се возихме цяло лято.
Дойде есента и плановете заедно с нея.Ще ти купим нови гуми, миличка, ще махнем вехтите йокохами. Ще сберем пари да дръпнем едно ново салонче, или поне седалки, е такива глезотиики.

Да ама не. Черита беше зверски нападната на улицата пред нас от абсолютно непозната черна кола.
Чу се адския удар и аз само си казах "НЕ" Погледнах през терасата и само видях как врагът избяга. Ужас. Слезнах, гледам всичко отпред на пастет станало, колата един метър назад се изместила, и даже леко се качила върху колата на баща ми. Пуснах една мъжка сълза и се обадих на КАТ. Дойдоха хората, видяха какво е станало, казаха ебати тъпото дето е станало и си заминаха.Няма виновен, мен и застраховката ми изтекла преди десетина дена.

И си казах: "Ето това са последните дни на един от последните представители на изчезващ вид.Загубихме едно Фуего."
Да ама мина седмица, после още една и малко поразмислих( макар че бях много близко да пъсна една тема тука, че подарявам всичко от нея, на кой каквото му трябва)
Фар и мигач намерих, стари ама все пак ги има( щото голямо нямане е с частите за Фуего)Почна се после едно търсене на радиатор и резултат отрицателен от всякъде. Не стига тва ми и разни онлайн магазини ми предлагат радиатор  който е коренно различен от моя.Никаква идея нямам защо, ама моя е различен и не е пригаждан някакъф. Монтажа му е безупречен и изобщо не мисля че е нагаждан някакъф чужд. Може би защото годината е 1982 което е в началото на производството на модела.Много нерви, оше повече псувни и една яка настинка по-късно стигнахме до отчаяното решение: ще взимаме от донора.
Хич не ми се изкаше стар радиатор, стоял с години много смачкана пита, пък и той по-широк...абе направо...Та вчера ходих до донора, измародерствах радиатора плюс целия механизъм на чистачките и карбуратора( за всеки случай)
Днес цял ден изправям питата, щото поне 30 процента от площта й беше смачкана( пак много нерви и цигари)Постигнах що-годе задоволителен резултат, сложих го да видя какще стои и изненада, не стои хич ама влобще. Ролката на помпата на хидравликата стърчи там където трябва да е радиатора.Ейййй пък и монтажа му различен. И водните пътища. Малко псувни и две цигари и май измислих начин да го намърдам вътре, ама да видим.

След това се заех да й докарам формата на предницата. Няма изкривени греди или нещо, удара е бил главно в радиатора. Малко игра със стягите и чука и докарах планките до първоначалната им позиция. Сега вече и фара ще мога да сложа. Поизправих и капака малко, колкото да може да се затваря, ама за него ще трябва тенекиджия и боя. Няма да мога сам. Пък лошото е че тая заплата привършва, а следващата не е много близо.

Извинявайте за дългия пост, ама ми тежеше много пък няма на кой да го изплача. Всеки вика фърляй го тоя боклук. Отникъде подкрепа. Знам че вие сте се сблъсквали с далеч по-страшни ремонти ама за мен този е голям.

Ако искате ще пиша като спечеля битката.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 17, 2013, 23:37:19
Отговор #33

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
няма да се предаваш, колега, има ли желание, ще станат нещата, макар и бавно! Успех!

Ноември 18, 2013, 07:40:39
Отговор #34

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Непоклатим природен закон - след дъжда винаги изгрява слънце.  :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 18, 2013, 09:06:23
Отговор #35

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ааа, значи не бил толкова черен дявола... радвам се, че все пак ще живее тоз пациент :) А бронята поне здрава ли е, нищо не споменаваш и не си пуснал снимки?
Навремето, като си избирах хоби кар и аз се замислях за Фуего, но тогава /преди 10-12 г./ още не беше станало ретро. Затова загледах едно Рено 17, ама се отказах, защото с намирането на части и цените им е още по-зле. Успех с ремонта и не бързай, първо събери малко пари... хубавите неща стават бавно. И ако има възможност вече го паркирай на паркинг или поне улица с по-малко движение.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 18, 2013, 16:13:20
Отговор #36

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Помисли за взаимозаменяемост.Дали става от друг модел на Рено. Предполагам,че става с Рено, 17,15 или някоя Дачия.

БРАВО за ентусиазма и неуморимостта. :)

Ноември 18, 2013, 17:06:41
Отговор #37

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Помисли за взаимозаменяемост.Дали става от друг модел на Рено. Предполагам,че става с Рено, 17,15 или някоя Дачия.

БРАВО за ентусиазма и неуморимостта. :)
Фуего е на базата на Рено 18 , но и с Дачия имат някое общо. :)
За 17 и дума да не става, има ли в Бг такова освен остатъците от бегачката на Илия Чубриков.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 23, 2013, 19:31:30
Отговор #38

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Фотоапарат нямам, така че и снимки нямам. Ще намеря начин да я снимам като я върна от мъртвите. Няма да е като нова, но ще върви...Даже малко ме е срам да кача снимки, като ви гледам вас по другите теми какви ги вършите.

Та за пациента: Прибирам се от работа към осем и половина и време и светлина през седмицата няма.
Днес не свърших много. Поизправих още малко ламарини, изправих ролката на водната помпа, че играеше и така и така сме се разколачили, изчистих и боядисах почти целия кош, докъдето успях да бръкна. Не че имаше нужда, ама по-спретнато и чисто ми изглежда.

Радиатора е почистен( и той леко боядисан, цвят тракторено червено-оранжево)и утре започват измислиците с монтажа. Така като го гледам, ще седи малко накриво, ама ще е зад решетката и няма да се вижда, само вие ще знаете  ;). Радиатора беше пълен с антифриз като го свалих, така че се надявам да нямаме течове и проблеми, ама това ще си проличи като я покарам под налягане. Трябва и нови маркучи и съединения тук там, ама това след монтажа.
Имам ревизирано двигателче с нови четки, нова стара перка. И те ще се монтират някак измислено.

И да, бронята. Удара е бил над нея, ама и тя е закачила малко.Оказа се че е удряна преди, защото сега се показа къде е оправяна. Напукана е малко в средата и няма фасон изобщо, но засега остава.Добрата новина е че на донора бронята е здрава и има отвори за кутиите за халогените.Като намеря начин да я докарам до нас ще й дръпна една боя и ще я сменя.То аз днес пробвах да отвия болтовете, които я държат ама не.Ще има доста псувни с нея, ама всичко с времето си. Въпроса е че я има.

Трябва да сглобя и фара, защото и той беше разглобен и почистен.

Последното което остава е капака. Двама тенекиджии от квартала я видяха и само цъкат с език и не искат да го правят. Той не е изобщо много смачкан, но има скъсано ребро. И двамата викат ако им намеря нов капак ще ми го направят.Ама аз нали намеря ли нов капак няма да ги търся.
 Къде са тея майстори със златни ръце за които се говори?
Надявам се и това да си дойде на мястото.Под фаровете има една лайсна, която е безвъзвратно повредена и засега ще караме с един пръст фуга, много грозно ще е.


Проблема е че става все по-студено и ми се иска да я пусна на пътя преди да дойде големия клинч.Щото знам на минус 5 градуса как една гайка докато развиеш и ти изгарят пръстите.

Ще пиша пак след като се преборя с радиатора, ако намеря начин и снимки ще пусна.
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 23, 2013, 22:54:03
Отговор #39

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Време беше да се пораздвижат нещата по твоята тема. Какво да ти кажа ? Емоцията е позната, проблемите и положението.  Аз, някак си спрях да се кахъря за такива неща. Не са приятни, то на никой не му е приятно.  Обаче, трябва да разбереш някои неща. Нямам идеята да се правя на велик и всезнаещ, а само да пречупя положението ти през моята призма.

Да. Щом си решил да притежаваш стар автомобил, трябва да си готов за това. А, работата е там, че автомобилът хем е стар-хем е френски. Не мога да изопачавам истината - кошници са. Ама от най-кривите. Особено да имаш късмет пък да стопанисваш някоя по-дефицитна и рядка модификация от даден модел, те тогава ще видиш за каква сеч идва реч. Понеже нищо не става, както при съвременните такива. И малко стари мастори са живи, които да им разбират. Тогава заобикалящият те негативизъм ще е най-най-малкият проблем. И нещата не опират до обстоятелства. Не. Нещата опират до отговорност, до условия, до грамотно извършване на разни дейности по автомобилът. Нещата не опират до показност и писания по разни форуми. Нещата опират до полезни дискусии - били те виртуални или реални на живо. Щото аз тука мога да си пиша денонощно, ама полза няма.  Въпросът е резултатът от цялата тая хамалогия. Аз не съм пример за подражание, а и не съм имал възможността да направя автомобил ОТ-ДО.  Сега, мога да осъществя това нещо и го правя. И става бавно.  И гледам да не правя идиотизмите, които тогава вършех.  Отдавна спрях да плащам данък обществено мнение. Хора разни с интереси разнообразни. За всеки влак си има пътници.  Аз съм избрал своят, без значение какъв е той. В правото на всеки друг е да избере своят. А, идеята на това място е да обедини всички тези влакове в една обща гара със съответните категоризации и отделения по марки. Криви, прави, лесни, трудни - това е. Тук има всякакви хора и аз се радвам, че винаги сме намирали решение на даден проблем.  Но и спрях да се занимавам с хора на които всичко им е криво.  И установих, че колкото повече се ядосвам - толкова по-зле става положението, по-зле върви работата и по-зли неща ми се случват на колата. И не само.  Та, в това отношение престанах да мисля за всичко и всеки. И да се оплакваш - няма особена полза.   Имаше момент, когато ми идеше да хвана един оксижен и да нарежа всичко френско, което е около мен. И не само. И така да бъде, това няма да промени нищо. Простотията пак ще си съществува.  Номерът е да не си вътре в нея и да не й даваш да се добира до твоите неща.  Защото ако попиташ г-н Тенов (Спидър), колко хиляди гневни писма е получил от мен въз основа на неща, като твоите - лошо ще Ви стане на всички.  Известно време ме изтърпя. Но, дойде момент в който реши да не ме търпи повече.  Ся, няма да цитирам конкретния разговор. Не е и нужно. Просто всеки трябва да проумее, че да влизаш вечно в позицията на жерта = вечните нерви, проблеми и повреди.   А, такива хора - никой не ги обича. И в нищо не им върви. И все някой друг им е виновен.   

Няма срам да си качиш снимките.  Да не ти покажа аз една-две мои, дето ще се уплашиш как съм си изоставил кошницата в тръстиката сега. В същност, нямаше тръстика тогава. Тя, поникна след това. Ама пак, нещата се получават, въпреки изоставането от цялостният план. Нищо. То е хубаво да прелистваш другите теми и да гледаш това-онова. Ама, хайде да не бъдем себични и жертви. Аз например, 1 година възстановявам двигател. Агрегат, който все още не е готов. И други работи около него. Ако ти покажа за какви недоразумения и сблъсък със хорски негативизъм става на въпрос, наистина ще се замислиш над твоят случай. `Щото ти ще минеш с радиатор и калник, ама на мен никой не щя да ми шлайфа маслената помпа. Правих си я сам. Никой не щя да ми шлайфа коляновия вал, както АЗ съм определил допуските.  Шлайфах си го сам. Никой не щя да си губи времето с моите биели - намерих координатна машина, втулки и така.  Изобщо  нямах намерение да обикалям пък държавата, докато намеря трезвен шлайфист и стругар. Майната им на всички аз. Решил съм, че така ще стане и така ще бъде. Та, в този ред на мисли - идва зима и ракиено време. Напълно подходящо за ремонти.
« Последна редакция: Ноември 23, 2013, 22:57:56 от Тодор Живков »