Автор Тема: Renault Fuego GTX 2.0 1982  (Прочетена 21115 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2013, 19:16:47
Отговор #40

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
Такааа. Страшното мина. Набутах радиатора. Резултатът е задоволителен за мен, но не е идеален.

Питата почти опира в ролката на хидравличната помпа, но е на разстояние от всичко останало,перката на вентилатора е на около пет милиметра от питата, не опира никъде, върти се свободно,абе приказка.

Отдалеч изглежда така:


А ето така изглежда бронята. Става за каране но определено ще се сменя.





А пък капака затворен изглежда така:







Него най-ме беше страх да дърпам и изправям, за да не стане по-лошо, но се налагаше. Беше направил една гърбица около педя висока. Поне смачканото беше хармонично, не с някакъв груб ръб. Но определено трябва да се види от човек който разбира, щото сами виждате, сега отзява поне два пръста.  Заправих да го снимам отдолу, да видите смачканото, скъсано ребро. Той е удрян преди, изправян, ребрата са рязани, лепени, заварявани....
Другата опция е аз сам да си наваря реброто и евентуално да го докарам на място, ама пак ще отзява. Виждал съм на много коли едни като закопчалки сложени в двата края на капака, над фаровете. Не знам дали са просто глезотиики, които да придават по-спортен вид, или наистина са закопчалки, които наистина държат капака в двата края.И те са вариант, краен но все пак...
Ще съм благодарен ако ме светнете за тях. Да знам дали въобще да го обмислям този вариант.

Ако става така, най-вероятно ще си го поизправя сам, ще си го китна криво ляво и едни приятели ще ми го фолират. Пък ще чакаме по-добри времена с по-добър капак.

Ми това е, ще се радвам на мнения и препоръки (най-вече за тенекеджия-бояджия)

Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Ноември 26, 2013, 15:19:41
Отговор #41

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За изправяне на предния капак и залепяне на бронята наистина ще трябва да потърсиш помощта на спецове, когато събереш малко пари. Щраймерите /закопчалките/ за предния капак няма да помогнат да се обере фугата - те се слагат обикновено при състезателните автомобили като допълнителна осигуровка срещу отваряне на капака по време на движение... е, задължителен тЮнинг елемент са и за градско-селските рацерчета-гъзета :)) Наистина не изглежда толкова страшно, лесно ще се закърпи за каране а в бъдеща ако се опаричиш малко повече, тенекеджиите могат да ти го направят и идеално да не си личи ;)
Успех и скоро пак да се возиш!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 26, 2013, 15:46:27
Отговор #42

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
E,колега за какво беше толкова рев?!
 :o
Това се оправя във всеки сервиз за конвениционални автомобили; една счупена броня и напукан капак.

То по тази логика, аз да взема да си прережа вените и да се свършва с мизерията!  :D

Няма страшно!
Успех с ремонта!


Ноември 26, 2013, 18:52:01
Отговор #43

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Бих казал, че фабрично доста бройки Фуего имаха централно заключване от нови, без естествено тая екстра да е била куплирана с каквато и да е дистанционна фабрична аларма.
Защото като бяха нови тия коли, просто не се предлагаха такива  заводски системи при Рено.
Все пак, в началото на 80-те доста съм се повозвал на чисто нови Фуего-та, и Кореком импорт  :)) и не само, та помня добре каква гъзария си беше едно централно куплирано с ключ.
Аз поне не виждам нищо неадекватно в механичното му задействане.
Та, нямало е смисъл да се изтърбушва централното, ако е било разбира се, оригиналното от колата, а не някой афтърмаркет.
Просто е трябвало да се куплира обратно на външните мех. ключалки.

Как да е, ако продължиш да го стягаш, обади се на -12 броя от Фуеговците дето ги продават по Мобилето.
Може едно от тях да го дадат на части, ида вземеш от там капак и калник и други работи.

Навремето, като си избирах хоби кар и аз се замислях за Фуего, но тогава /преди 10-12 г./ още не беше станало ретро. Затова загледах едно Рено 17, ама се отказах, защото с намирането на части и цените им е още по-зле. У

Митак, а къде точно в София си го гледал това 17?  :)
Интересно дали седи още.
Всъщност до началото на 90-те само в София, се движеха о улиците поне няколко 15-ки, и 2-3 броя 17-ки. После рязко изчезнаха.

Ноември 27, 2013, 11:06:31
Отговор #44

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.