Автор Тема: Ретро музеи в България  (Прочетена 51946 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2012, 21:50:07
Прочетена 51946 пъти

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Wow, хем ми е кеф, че изплакнах окото, хем ми е мъчно, че такъв музей скоро в БГ няма да видиме.
« Последна редакция: Септември 23, 2016, 11:32:55 от dido1903 »

Ноември 22, 2012, 21:51:59
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Стефчо, точно такъв НИКОГА :) - просто е 60 000 кв. м. ;) ...но скоро живот и здраве ще имаме подобен на интериор и организация  O0

Ноември 22, 2012, 23:03:10
Отговор #2

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
И къде това? И кога? А дай боже!

Декември 21, 2012, 22:37:38
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Стефчо, точно такъв НИКОГА :) - просто е 60 000 кв. м. ;) ...но скоро живот и здраве ще имаме подобен на интериор и организация  O0
Бре, силно ме съмнява ча бапш подобен ще е, ако ще и умален.  ;)
А къде това?
Е то според мен предварително да се анонсира, без да е станал готов, е малко несериозно, дори и да е неофициално.  :))

Декември 21, 2012, 22:41:33
Отговор #4

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Един познат е купил парцел за музей във Варна, има и стотина коли....

Декември 29, 2012, 14:23:44
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, а какви по интересни коли има, и щом е по Варна, да не ги знам аз?  ;)
Ти Бижуто ли визираш, или някой тамошен, с по-интересни и повече бройки и от него коли?
Щото между просто 100 бройки по-масови, и изтърбушени по-малко или повече каросерии-кошери, спрямо 100 броя интересни и годни годни коли за музей, има сериозна разлика.

Поради това аз това лично се отнасям с дълбоко пренебрежение към съобщения и анонси, вкл и от самите собственици, за наличности у нас на колекции от по 100, 200, или дори само няколко десетки автомобила.
Това което аз съм виждал лично /а повечето от големите сбирки у нас ги знам/, е че примерно само 10 или 15 % от колите в тях, стават за музей, по причина за рядкостта им, или дори просто да са годни за каране.
Даже като се напрегна в мисленето,  :)) не мога да се сетя за повече от 4-5 души в БГ, които всеки от тях, да имат по над 15-20 броя изрядни коли.
Тоест, коли, които абс. всичките от тях да са отн. редки и интересни модели, и да са напълно в движение.
Като според мен поне такава бройка на коли в такова движимо състояние, би била абс. минимум, нещо да се нарича колекция.

А както и преди съм писал, просто наличности от скрапове, не си струва да ги дискутираме.
Освен примерно сбирката на бай Данчо, която макар и не мърдана от десетилетия, крие някои наистина уникални неща за БГ.

Декември 29, 2012, 16:20:55
Отговор #6

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Човека изкупи доста коли в перфектно състояние, оригинали, плюс че реставрира няколко и то хвърля доста сериозни суми по нашите стандарти (според наш общ познат три сервиза работели само за него),  и не е известен в нашите среди....и за да не влизам в ролята на селски глашатай :) ще оставя нещата като се случат, самия човек да си огласи колекциите, музея и т.н.

Декември 29, 2012, 22:33:11
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, това с 3-те сервиза е наистина глашатайско. :)
Ако беше сериозен и още по-сериозен по отношение на флуидите, въпросния колекционер, щеше да си има собствен сервиз.
Като например Мишо на Делта Хил, или даже този с италианските коли, как там беше името, че ми убягва,  :D  дето му е сервиза на 4-ти Км.

Иначе нищо лично за твоя познат, ама за всеки поне с наистина минимален усет за бизнес или въобще за коли, понятието 3 сервиза да работят накуп за някой, според мен е наистина смехотворно.
Да може и да е така, ама ако тия 3 сервиза работят примерно за някоя застрахователна компания, или за някой от големите вносители на коли, като да кажем- Балкан стар.
Е, освен ако под сервизи не се разбират гаражни клетки с по 15 м2, а не нещо сериозно оборудвано от типа на Овърдрайв сервиза например.

А за Варна споменах, защото лятото работя в региона, и общо взето познавам тамошмните по-сериозни ценители и колекционери, доколкото ги има.
И ако така ли иначе обсъждаме неща на някаква по-слухова база,  :)) бих казал, че общо взето в България, особено пък крайморския бизнес около Варна /както може да потвърди примерно колегата Марти, хехех/, е отн. малък като брой на сравнително сериозните играчи.
Та ако някой  от тях, дето да има свободен и прилично голям финансов ресурс, се прояви изведнъж и като голям автоколекционер, това щеше да се разбере на много и по-различни места, по-рано от нашия форум.

Но как да е, бих се радвал това да е така.
Но както писах по-горе, вече над 20 годишния ми опит в занимавки със стари коли, ме кара да съм по-преценителен спрямо по-ларж анонси.
А иначе, какви точно модели коли този мистериозен колекционер, досега е събрал или реставрирал, ако се знае нещо по-конкретно?
 

Декември 29, 2012, 23:00:11
Отговор #8

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Лично аз,като съм ходил по работа в Севлиево,на 2 пъти засичам човек за когото разбрах че работи за варненски бизнесмен канещ се да отваря музей.Работата на въпросния господин е да обикаля из страната да търси и купува коли .Мисля че се казва Сашо.Дочух и цифра от над 100 събрани автомобила,за мотоциклети не знам.Иначе,дори и 90% от тях да са по масови модели,и не чак толкова стари и ценни,това според мен не е проблем.Все пак,това евентуално ще е музей,всички автомобили на преклонна възраст имат място там.Не е реално,да мислим че някой ще събере 100 Бугатита,Ферарита,Хорхове  и т.н. на едно място,и то в България.Предполагам ,че човека все ще изкара и нещо по интересно и рядко като модел.Иначе и това за сервизите е относително,за сега още гадаем,може пък и негови да са си!Света е пълен с изненади и куриози,аз познавам 20 и няколко годишен младеж,който в къщи си има сервиз оборудван с най новата техника и инструмент /включително и подемник/без дори и да разбира от коли!

Декември 29, 2012, 23:49:45
Отговор #9

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Е, това с 3-те сервиза е наистина глашатайско. :)
Ако беше сериозен и още по-сериозен по отношение на флуидите, въпросния колекционер, щеше да си има собствен сервиз.
Като например Мишо на Делта Хил, или даже този с италианските коли, как там беше името, че ми убягва,  :D  дето му е сервиза на 4-ти Км.

Иначе нищо лично за твоя познат, ама за всеки поне с наистина минимален усет за бизнес или въобще за коли, понятието 3 сервиза да работят накуп за някой, според мен е наистина смехотворно.
Да може и да е така, ама ако тия 3 сервиза работят примерно за някоя застрахователна компания, или за някой от големите вносители на коли, като да кажем- Балкан стар.
Е, освен ако под сервизи не се разбират гаражни клетки с по 15 м2, а не нещо сериозно оборудвано от типа на Овърдрайв сервиза например.

А за Варна споменах, защото лятото работя в региона, и общо взето познавам тамошмните по-сериозни ценители и колекционери, доколкото ги има.
И ако така ли иначе обсъждаме неща на някаква по-слухова база,  :)) бих казал, че общо взето в България, особено пък крайморския бизнес около Варна /както може да потвърди примерно колегата Марти, хехех/, е отн. малък като брой на сравнително сериозните играчи.
Та ако някой  от тях, дето да има свободен и прилично голям финансов ресурс, се прояви изведнъж и като голям автоколекционер, това щеше да се разбере на много и по-различни места, по-рано от нашия форум.

Но как да е, бих се радвал това да е така.
Но както писах по-горе, вече над 20 годишния ми опит в занимавки със стари коли, ме кара да съм по-преценителен спрямо по-ларж анонси.
А иначе, какви точно модели коли този мистериозен колекционер, досега е събрал или реставрирал, ако се знае нещо по-конкретно?
Люси, човека го познавам лично, и нещата които казах не са на слухова база, но все пак му дължа известна дискретност и затова като стане готово ще се чуе. А колите наистина са над сто, предимно руски, но не само, и музея ще е нещо тематичен за соца, освен коли ще има и паметници и неща от бита от онуй време и т.н.