Автор Тема: Историята на състезателните модели на Форд  (Прочетена 5321 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2013, 12:06:03
Прочетена 5321 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Вижте едно много интерсно видео, как легандарния рейсър Феърлейн 500, прави една обиколка на Зеления Ад, тоест Нюрбургринг, подминавайки /което е разбираемо, покрай мокрото време/ доста Ферарита и други 60-с рейсъри.  :)

http://www.classicdriver.com/uk/magazine/3300.asp?id=16408
« Последна редакция: Август 12, 2020, 13:34:48 от dido1903 »

Октомври 25, 2019, 08:50:00
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тест от Меткалф, екс-издателя на Ево, на реинкарнацията на ГТ40, модела ГТ, представен в 2003 год.


Ноември 29, 2019, 00:34:42
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Силно препоръчвам да се гледа филма с глупавото у нас име- Пълно ускорение, който иначе навсякъде по света е дистрибутиран с точното си име- Форд срещу Ферари.
Като цяло има доста визуални и фактологични недостатъци и неточности, които могат по-обширно да се опишат, но е страхотно интересен, оставя те да гледаш всичките 2 часа и половина на един дъх.
Актиорската игра на Мат Деймън, който играе Карол Шелби, за мен поне тук е посредствена, дори акцента на по-големия от живота тексасец не може да го докара. Другите, дето играят Лий Якока и Х. Форд 2, също са ми посредствени тук.
Италианеца Ремо Джироне, познат ни от сериала Октопод, играе стария Енцо, но и той тук също не ме убеждава. Играе меко, все едно е някой писател или даскал по физика.
А от разни стари ТВ-интервюта на италиански с Енцо, дето доста от тях ги има и по Тубата качени, се вижда какъв решителен човек с неустрашима психика и желязно присъствие е бил Комендаторе.

Но пък играта на Крисчън Бийл, който играе пилота и изпитател Кен Майлс, е абс. достойна за Оскар, вкл. и консистентния му британски литературен правоговор.

И въпреки наличието в филма на множество реплики-рейсъри /сред които Кобрите Дайтона купе сумарно в кадрите, са повече бройки  :)) от няколкото реално направени от Шелби Амеирикан в периода/, и други визуални несъответствия, като ниския ръст и правата коса на Мат Меймън /Шелби е бил къдрокос и доста едър Тексасец/, и прекалено стар изглеждащия за периода на средата на 60-те, Хенри Форд 2, и идиотското постепенно даване на газ на правите на Леман, филма изобилства с коректно заснети кадри от бързо каране на болиди в реална скорост на снимане и придвижване на колите, така че е истинско удоволствие за гледане.
Звуците на моторите също са добре наподобени, вкл. до звука на 4 цил. боксер в репликата 356 Спийдстър на Шелби.

Фактологичните грешки обаче според мен са много повече от визуалните, може би поне 10 груби несъответствия във фактите около участието на Форд в Леман установих при гледането, без дори да се замислям, или ровя после за допълн. инфо по Нета.

Но пък, както обича да казва да ми казва един от главните мениджъри по реквизита в НюБояна, като ми снима американките в техни филми, и аз му се оплача/скарам :)) защо в конкретния им филм са подбрали и влизат в кадър европейски коли, непродавани в САЩ, или пък защо има присъствие на малко или много несъответстващи на времевия период на филма американки, той винаги ми отговаря, че все пак това не е документален филм, и ако искам достоверност, да гледам Н.Джиографик и Дискавъри предавания.  :))

Като цяло, ходете да го гледате Форд срещу Ферари, допреди да са го свалили от програмите на кината, че на голям екран си е друго.
Днеска понеже е четвъртък, го хванах филма в Арените с 50% намаление, така че водих известна група приятели и роднини, да ги просветя малко в естетиката на 60-те, и още нещо.

Ноември 29, 2019, 20:00:28
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eто по темата за ГТ40, а и въобще още много интересни неща за живота му и дейността на Шелби-Американ, в това изгубено от 1997 год. интервю с Карол, непубликувано досега в тубата, и в неизрязан вид.

Оказва се, че вдъхновението за всичко по-късно в живота му, всъщност е дошло от самолетите.


Ноември 30, 2019, 00:36:07
Отговор #4

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Филмът е страхотен, за мен, показва едни времена заредени с оптимизъм, Кен Майлс е много добре изигран от Бейл.
Обаче съвременните състезатели и автомобилисти не трябва да забравят, че през 1963 г. най-великите бяха САЩ, даже СССР им вървеше икономиката все още, глобалното население беше под 5 млрд и въобще не говорихме за глобално затопляне. С други думи едни съвсем различни и много по-готини времена, особено пък в САЩ, които няма как да се върнат или повторят.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 23, 2020, 09:52:31
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Като махнем настрана отклоненията по отн. на правенето на репликата Дайтона от тази фирма дето тук се представя /производители между другото и на репликите в горния филм- Форд срещу Ферари/, статията дава акуратно описание на бодито и механиката на Дайтона купе, както и странната и интересна история от най-неуспешния рейсър от 6-те оригинално правени Дайтони, но пък единствения от тях удължаван на колесна база, и с присаждан голям блок 427 инча мотор /серийно Дайтоните са били с 289 ича малки блоци/.

https://www.hagerty.com/articles-videos/articles/2019/01/08/shelbys-1964-cobra-daytona-coupe?fbclid=IwAR3ujk8wF59E23YhriDxkR7w-vx6Ytgnaj2b955S6eyJ6IH6byDj8IsTy_M



Декември 28, 2020, 22:01:45
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
От време на време изпада за продаване на пазара една от 350-те правени оригинални Мк3 Кобри с голям 7-литров 427-428 инча блок.
Тази тук, въпреки някои промени в годините, е реставрирана от Брюс Канепа в макс. оригинален вид, и описанието на тези процеси по нея е интересно.

https://www.classicdriver.com/en/car/shelby/cobra/1967/390327