Автор Тема: Дискусия за Fiat Twin Cam двигатели  (Прочетена 21072 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2013, 17:40:16
Отговор #40

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Може да пробваш без вакум с подбрани/различни/ пружини на центробежния.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 25, 2013, 18:32:39
Отговор #41

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
И не само. Несклонността към детонация се дължи и главно на типът на камерата в главата - Кросфлоу.  Може да се сгъсти до 12, 12,5, 13 и това да му бъде ефективната степен на сгъстяване.  Като се сетя, че в България има TC, които са толкова сгъстени, с фабричните разпредвалове, че загряли едвам палят и при слаб акумулатор връщат силно назад, карат се с ужасяващи предварения, свещи, ама никой не се е счупил от детонации.  :))  Зависи и от горивото, де. Някои хора имат в резервоарите половината Менделеева таблица.  В случай на неправилна смес, неправилна свещ, повече се поврежда камерата в главата. От бедни смеси (зле регулирани карбуратори), човек е способен да съсипе всякакви видове бутала. 

Февруари 25, 2013, 18:37:51
Отговор #42

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Кросфлоу е самата глава, типът на камерата на ТС е по-скоро хеми  O:-)
Да, файдица си е - особено спрямо клиновидната ревърс-флоу на Ладите хааах!

Февруари 25, 2013, 19:16:25
Отговор #43

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хъм, тази клиновидна камера с най-скапаното гориво, възпламенява при температури -25/-30/-35 градуса по Целзий. Има ли бензин в карбуратора/газ в бутилката - задължително запалва още на 4-тия оборот.  Това й харесвах най-много на Ладата, винаги палеше от раз.  :) Не може да се твърди  същото за Италиянски и Френски автомобили, обаче.  Дори карбураторни Фиати/Алфи/Пежа - нямат палец на горивната помпа за ръчно подкачване на гориво.  2 седмици, 3 седмици да седи вън на студа, след това се налага определено продължително въртене на стартер със почивки.  И на горещо време да седи, още по-зле. Бензина се изпарява от поплавъковата камера и ако карбураторът е х2, тогава пак същата история. Излишно харчене на бендикс и батерия.

Има блокове TwinCam със ,,бързовар". Електрически нагревател, монтиран към цилиндровия блок, захранван с ток от домашната електрическа мрежа. Експортни вариянти за Швейцария, Австрия.  :)
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 19:21:41 от Тодор Живков »

Февруари 27, 2013, 16:16:57
Отговор #44

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Съжалявам ,ако спамя хубавата тема,но зачетох,че имате впечатления от Крома.Аз имам такава която ползвам от 5 години като ежедневна кола.Много хубав автомобил,мотора е 2.0тдид,на 335 000км. и до момента е безотказен,бензинова не съм карал,но имах един приятел с 2.0-94 година и мога да кажа,че вървеше бая...Прави ми впечатление твърдата возия ,особено задницата,дали е от пружини,или са си така,или трябва да подменя тампони?И да колегата Живков е прав-трябва да се внимава при мокри настилки,особено на сняг-струва ми се доста пиклива.Това е единствената ми кола с предно предаване-може би аз не мога да я карам,в сравнение с 75-цата ми вози по лошо и по не е стабилна.