Автор Тема: Трактор ХТЗ-7 1953 г.  (Прочетена 28228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2015, 23:06:19
Отговор #40

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
Сетих се и за една друга хрумка ,при положение че се навие стегнато ще стой 5пъти по стилно от ръждата ;)

http://upg-shop.com/bg/product/314/dei-termo-lenta-cherna.html

п.п. С този линк не целя реклама на въпросният сайт ,а колегата да придобие представа за идеята ми :)
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Март 29, 2015, 00:30:09
Отговор #41

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Колега, термо лента на чугун не се слага, защото се пука.

Март 29, 2015, 13:16:04
Отговор #42

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
не сън знаел , човек докато е жив се учи :)
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Март 29, 2015, 22:38:46
Отговор #43

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Абе трябва да държи спрея , а и на трактора не се нагряват колкото на бензинов мотор . А също и може да прозвучи смешно , но бронз за печки на трактора ми изкарва доста , около две лета .

Март 29, 2015, 23:20:25
Отговор #44

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Ще държи като се свали цялата ръжда ще държи по една две години да кара и отново ще го освежавам ако има проблеми.
Трактора е бензинов...

Абе трябва да държи спрея , а и на трактора не се нагряват колкото на бензинов мотор .

« Последна редакция: Март 29, 2015, 23:22:31 от Staffolino »

Март 30, 2015, 00:09:07
Отговор #45

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
По принцип на спрея пише , че не е предназначен за пряк огън (колектори например ) . Аз съм си пръснал гърнето на Шкодата и част от колектора , за сега нямам ядове ...

Юни 11, 2015, 22:22:34
Отговор #46

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Здравейте.
Дал съм външната част на колектора там където е заглушаването да го изработят изцяло ново.
На последните снимки се вижда колко сериозно е корозирало та преценихме да се изработи нов фланец с нова тръба и тази голямата периферия с капачката отгоре точно където става заглушителя поне да не се занимаваме втори път с него.Щом бъде готово го бластирам ,пръскам го с огнеупорния спрей и в шкафа.Ще има снимки щом е готово.

 Между временно  работя по динамото което ми отвори доста работа.Като цяло разглобяване,заварка на едното ухо,че беше счупено от много години. Едно приятелче специалист по заварките  и много други работи му направи перфектен шев на чугунчето.
От там нови лагери,презапояване на всички връзки и смяна на месинговите винтчета и гайки с нови.Остава да бластирам капаците на динамото и да ги пръсна с епоксиден грунд и черна полиуретанова боя и да го сглобя.Кеф.







Юни 11, 2015, 23:29:00
Отговор #47

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
E , още чугуна е в изобилие в СССР. Станко , пазиш ли реле - регулатора? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 12, 2015, 01:03:10
Отговор #48

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Тъкмо по този въпрос мислих тези дни.Реле регулатор нямам.
Гледах схемите в ръководството и реално утре пак ще ги погледна по подробно,но поне до колкото видях го даваха без реле регулатор.
Дали има вариант да е бил вързан директно фара.Принципно динамото се ползва за двата предни фара и един заден,минават през този ключ който съм снимал в началото на темата.


Август 24, 2015, 16:21:32
Отговор #49

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
 :) up на темата  ! Следим я Колега . Качвай ,ако има развитие не ме мъчи !?
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел