Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213288 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2015, 01:26:25
Отговор #320

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Предстои монтаж  на плавно регулиремо интервално реле.
На автомобилите , внасяни от Мототехника не е монтирано серийно , привилегия е само на луксозните ( GL , GLS , GLX).Има характерна
особеност на управление на моторчето , тук се превключва минуса за разликата от болшинството европейски коли , където се
комутира плюсовата верига.Ако не се намира оригинален интервален трипозиционен ключ , може да се приспособи от Форд ,
там също управлението е с минус. В Шкода форума има интерес , ще публикувам и тук и там как става.

   
И аз съм си подвързал ключов интервал за чистачките ама нещо не съм доволен от него , поради причината , че се смущава ( пуска неволно ) когато пусна консуматор . Според мен има някой кондензатор за смяна или ми се губи минуса ...

Януари 15, 2015, 01:30:06
Отговор #321

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Евала, Кире - ти чоплиш отвътре, а аз продължавам отвън... запитах се как ли ще изглежда оригиналната чешка шарка, но в български багри - май не е зле, а?

За да изпреваря резонния въпрос защо трибагреника е обърнат като по време на война - по ред причини, основно за да минава червената лента през спойлера както в оригинала, а логото на Шкода на задния калник изглежда по-добре в бяло... пък и ралитата все пак са си един вид битки, нали така? ;)

Митко наистина взе да добива спортен вид! Само ,че вместо червеното да е отгоре му размени мястото с бялото . И пусни по една бяла и червена лента от предния капак по тавана и на него , голяма емблема на Шкода   >:D

Януари 17, 2015, 01:38:02
Отговор #322

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
На мен със стария и цвят ми харесваше повече  :-[ :-\
И предлагаше повече възможности за облепване със стикери


С това зелено почти нищо не се получава.
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Януари 17, 2015, 18:06:48
Отговор #323

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Аз до колкото знам е , че за сега няма да се пипа основния гущеров цвят ...

Януари 17, 2015, 19:18:40
Отговор #324

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз до колкото знам е , че за сега няма да се пипа основния гущеров цвят ...

Така е , аз си мисля за една скромна черна орнаментика. Жоро е безпощадно обективен - преобладаващо зеления цвят не се
връзва с нищо друго и особено тази електрикова разцветка . Ще се кътат пари за цялостно пребоядисване. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 17, 2015, 23:28:55
Отговор #325

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Или черни орнаменти или бели . Нищо друго не пасва на зеления цвят , според мен с бели разцветки ще стане по-добре от колкото с черни ...
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 23:32:29 от Skoda 130LR/h »

Януари 19, 2015, 22:20:17
Отговор #326

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Зеленото ми върви с златисто и черно но става много извратено и няма да се харесва на повечето хора

Февруари 06, 2015, 23:58:03
Отговор #327

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги , предложете моля качествена маркова термобоя ( термоспрей) за гърнето и около него. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 09, 2015, 16:47:10
Отговор #328

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Кире, за гърнето не знам - май всичко пада рано или късно. От естетична гледна точка бих ти препоръчал да го боядисаш черно, но като се олющи на места ще прозира много грозно сребристото.
А за проблема с цвета на колата май вече са изобретили решение: http://fakti.bg/avto/130570-opredelete-cveta-na-kolata-nevazmojno
Кеф ти зелена в КАТ, а като излезе на пътя с натискане на един бутон и хоп - става бяла :) Само не знам колко струва това удоволствие и предлага ли се вече у нас - колегите-бояджии да споделят.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 01, 2015, 23:07:47
Отговор #329

Неактивен ustavri

  • Публикации: 11
Днес с Митко обсъждахме нещо спрямо лр-ката, че и трябва отпред стойка за допълнителните светлини. Аз също планирам нещо такова за моята и искам да си споделя идеята.  Та нещо такова ми се върти в главата
и ще използвам поста: оказа се че е бил болен трипътника, та със смяната му запя, но му трябва и още малко настройка, а новото запалване.... пали от 1/16-та :)