Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 212243 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2013, 21:48:06
Отговор #40

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Земи върни резаците отпред, на офроуд ли ще ходиш по Родопа планина с тая ЖиБка ;D

Ноември 19, 2013, 22:03:34
Отговор #41

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Земи върни резаците отпред, на офроуд ли ще ходиш по Родопа планина с тая ЖиБка ;D
Прекалили са много с тях Ники , инaче с кеф. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 20, 2013, 00:12:26
Отговор #42

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много е вирната Кире, аз като видя висока кола и тенеке джанта откачам :D

Ноември 20, 2013, 16:37:49
Отговор #43

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Освен и отзад да се вирне - все пак не е пистарка, а ралиджийка... а какви яки джанти мернах наскоро - оригинални металекси 9 и 7J, ама много пара им търсят пък и междуболтовото им не е шкодово, а ладово...  :(
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 22, 2013, 23:53:12
Отговор #44

Неактивен fisherman772

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Ето с какви джанти беше при мен предни 7J задни 10J с отрицателен офсет и с 3 см. фланци за да може да изравни с задните калници. Ако слагаш широки железарки без фланци ще трябва да са нещо много сериозно.


А ето как изглеждаше с 14-ки 8J ЕТ20 отзад с огромни 6см. фланци


Иначе пружините са резани с 2 навивки и половина но с широките джанти и пълнените амортесиьори се държеше много в завойте, а при мен има една разпънка ако ти върши работа пиши на лично да се разберем как да я получиш.

Поздрави!!!!

Ноември 23, 2013, 13:16:17
Отговор #45

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Бежава и със старата височина на окачването по-ми харесваше  :-\ , но все пак съм сигурен че ще я направиш както трябва колега.
Поздрави!
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Ноември 23, 2013, 15:15:18
Отговор #46

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Бежава и със старата височина на окачването по-ми харесваше  :-\ , но все пак съм сигурен че ще я направиш както трябва колега.
Поздрави!

Поздрави! :)

И това ще стане , както съм упоменал в по - горни постове , само да станат готови ,,чизмите".Колата няма да е превантивно пистарка
, а ралиджийка , но непременно със снижено окачване.

А сега детайли.Пълначката за газ ми създаде неприятен проблем при пребазирането в Смолян , беше паднала зегерката за застопоряване на въртока на кранчето на входящия контур на пълненето , не можеха да се движат синхронно въртока със стеблото му
и в резултат на това не можех да си сипя газ.

  Днес ми остана свободно време , посветих го на ревизия и профилактика на газовата бутилка и около нея.Много съм доволен,
получи се  подредено.Спретнах си конзола от алуминий ( любимия ми метал) за пълначката , нова тръба и месингови фитинги
за нея.Ново до винт и гайка: :)





Тони , благодаря за разпънката , с  малко корекция ще си намери място под бутилката , следвайки дъното на багажника. :)



Колата вече е много  приятна за каране след ревизия на механизъма за превключване на скоростите. :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 01, 2013, 16:29:40
Отговор #47

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Преди да започне най - съществената част на проекта - моторния тунинг , трябва да се почисти доколкото се може повече
охладителната система.
Поозориха ме пробките (при отвъртането им)  за източване на охладителната течност , едната беше силно подбита по всички стени на шестограма
след шмиргел и пили станаха за ключ 12 , оригинално са за 13.



Използувам този препарат , първия разтвор е 10 %.



Заредих разтвора( сипва се през разширителния съд , в най горната си точка в багажника има кранче за обезвъздушаване , отваря се
и до протичане на вода оттам - това за тези , които не знаят как се обезвъздушава 105/120 /130).
Следва приятната част - разходка в планината и малка сесия на фона на снежна късна есен. :)







След разходката - чишшшшшшшшш. :D Нощем температурите слизат до  под нулата , а предстоят още промивки. ;)






« Последна редакция: Декември 01, 2013, 16:40:03 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 02, 2013, 10:48:34
Отговор #48

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Готино коле- харесва ми. И ми харесва как постепенно се трудиш и изчистваш нещата, които не ти харесват. Адмирации.
А за джантите какво става, какви ще са?

Декември 02, 2013, 17:32:00
Отговор #49

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Готино коле- харесва ми. И ми харесва как постепенно се трудиш и изчистваш нещата, които не ти харесват. Адмирации.
А за джантите какво става, какви ще са?
Благодарско , Пламене! :)
Твърдо желязни обръщани , вече им е взета мярката и на други места в темата съм писал - никакви фланци , 4 по 130 междуболтово.
Иначе много ще и тичат ATS - ите на които си мераклия и ти. ;)

Определено този ден не мина празен - успях да си спретна алуминиевата конзола - радиатор за крепеж и охлаждане на комутатора на
запалването със сензор на Хол. :)


РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987