Автор Тема: Реставрация на СХ Turbo Prestige  (Прочетена 56064 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2011, 15:30:54
Отговор #30

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
Колега къде я боядисваш и колко пари ти излезе /ако не е нахално/ би ли споделил и за изкърпването.Много добре става като нова,красота за очите поздравления.Качвай повече снимки ако може.
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 15:37:19 от pavel.velev »
 

Юни 02, 2011, 18:39:13
Отговор #31

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Нищо срамно няма колега нито да се пита, нито да се отговаря  :)
Колата ми я правят в сервиз Марица в Пловдив. Момчетата са много спокойни /както искаш го разбирай това  :)/ и интелигентни. Съставът е бившият на София Франс Ауто - механици и бояджии.
Пазарлъкът ни е за около 2 бона - подготовка, боя и лак с консумативите, като боята и лакът са Дюпон. Тенекиджииската работа отвън е друга история и друга сметка, те не са правени в този сервиз. Колата още не е излезнала от бокса, де. Така че още не се знае нито крайния резултат, нито крайната сума  ;)
Още не съм си правил точна сметка, но предполагам , че с моя труд, материалите, които аз съм вложил, транспорт, платформи и простотии ще ми легне между 4 и 5 хиляди само декоративната работа  >:D

Ноември 01, 2011, 16:32:22
Отговор #32

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
а постна нещо момчета, че колата не е мръднала и на сантиметър от 4 месеца.
Хората от бояджийното се излагат тотално и не са ми пипнали колата оттогава. Разправий и мъки - да не ви разправям .. не е лесно с бояджийте, чудя се как да процедирам с ДС-а, че той ми е по-мил. Както и да е. Във връзка с темата на колегатаза ГАЗ 21 ще пусна снимки с преработения ми фар в Стрелча. Това е едно от последните неща, които правя, преди да почна сбирането, ако ми боядисат колата накога  >:D

Ноември 01, 2011, 22:23:00
Отговор #33

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
колега и аз сам пред баяджия ,но аз имам доверие в колегата Монца ако следиш моята тема може да ползваш услугите на Монца ,ето какво си купих за 5лв. от последния ретро пазар.
 

Ноември 02, 2011, 00:27:02
Отговор #34

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
О, дааа! Мечтата на всеки дърт Пежарист - нови фарове за старото му Пежо. На цената на фар за Мерцедес S600. На баба им `фърчилото. Стрелча, там съм им ползвал услугите за 1 Фиат Аржента, 1 Алфета 2,0 и една запазена Лада. Много съм доволен. И от качеството, и от дълготрайността на покритието.  Щях да давам и моите рефлектори да ги правят, че са останали само на метал, ама....нали.  Много хубаво си направил.  Но, за да бъде действително дълготрайно покритието, трябва добре да се уплътни стъклото спрямо рефлектора. 

На моето Пежо и оригиналните лампи на Лада 1500  S, които са с крушка ,,Билукс" и цокъл Р45t ( 40/45 W) , на самия цокъл има продълговат отвор, гледащ от страната на балончето. Идеята му е да не застоява нагорещен въздух във фара и избягване на запотяването сутрин, есенно и пролетно време. И който конденз, разказва играта на покритието на рефлектора за съжаление.  В момента съм с едни ,, Френски" халогенни, разглобяеми крушки. Лошото е, че нямат този отвор. И при влажно време, фарът се изпотява. :))

Ноември 02, 2011, 20:42:08
Отговор #35

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега Велев, видях в другата тема, че си се накиприл с тасове от ДС за Опела, ама ще намеря начин да те изнудя да ми ги прехвърлиш  >:D
Майтап да става. Имам си от Паллас тасове, но ако не станат на твоята кола можем да се спазарим  >:D ;)

Ноември 02, 2011, 23:46:29
Отговор #36

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Харесва ми ,добре става ..малко по малко се реди пъзела  ;) :D
Поздрави  :D
Centrum Transaxle

Ноември 03, 2011, 10:10:50
Отговор #37

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Фаровете са станали супер. И моите трябва да ги мина през това.

Ноември 03, 2011, 16:56:37
Отговор #38

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ти понеже идваш чат-пат до Пловдив ще те светна , че има един пич в Асеновград - и той възстановява рефлектори и то на по-добри цени. Венци навремето си прави фаровете при него на ДС-а. На мен ми отказа фаровете на СХ-а, понеже не му влизали не знам къде си ... та затова ги направих в Стрелча.

Ноември 03, 2011, 18:01:22
Отговор #39

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
А, знам и за този в Асеновград :)