Автор Тема: Електрическа бензинова помпа за карбуратор  (Прочетена 24443 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2014, 14:59:19
Прочетена 24443 пъти

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Писна ми вече от тея москвичо-вазови боклуци. То повече масло тече от тях, отколкото бензин преминава....та си  търся бензинова помпа за карбуратор... имало такива от някакви по-стари японски автомобили, а може би и други. На принципа на зазовата за парното - без обратен бензин. Пуснах темата тук, защото все още дори не съм наясно какво точно да търся.... от каква марка и модел...Ако някой може да помогне с информация, а защо не и с конкретно решение  O0 . Модераторите ако сметнат да преместят темата в купува....

Февруари 01, 2014, 16:26:54
Отговор #1

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Поради същия проблем преди десетина години колега сложи на неговия Москвич помпа от зазова печка.Изрязахме плочка да затворим отвора за помпата ,махнахме и бензиновия клапан на газовата уредба и всичко се нареди.Скоро имаше две зазови помпи в продажба.Успех!

Февруари 01, 2014, 16:45:00
Отговор #2

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Старите карбураторни Субару 1600 и 1800 имат помпа точно като ЗАЗ-овата.



« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 16:49:43 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 01, 2014, 16:53:59
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Как смятам да го направя , и то много скоро:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5381.60.html
Управлението се осъществява от модул за бензинова помпа от автомобил с горивна система К - Jetronic.Обаче има и обратен
бензин. От моноинжекция до най много един бар.
За инфо - електрическите бензинови помпи , използувани в ЗАЗ , британски и японски автомобили , са с електомагнит с вибрационна котва
и мембрана , а не с електромотор като съвременните за инжекциони.

« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 17:05:56 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 01, 2014, 19:04:36
Отговор #4

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Как смятам да го направя , и то много скоро:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,5381.60.html
...
За инфо - електрическите бензинови помпи , използувани в ЗАЗ , британски и японски автомобили , са с електомагнит с вибрационна котва
и мембрана , а не с електромотор като съвременните за инжекциони.

И много често дават дефекти.Навремето скапах три за една година.Електромагнита често задира и спира да работи.Та помпа от инжекция май е по-добрия вариант.


Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 02, 2014, 18:06:28
Отговор #5

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
В един магазин във Варна има такива помпи, цената им е около 100лв. Мога да разпитам за повече информация.

Февруари 02, 2014, 23:19:04
Отговор #6

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз знам как ще го излекувам ами ми трябваше някакво временно решение за зимата...Като гледам май няма много варианти, ще видя един комшия, преди години му се мотаеше една зазова помпа...Колкото да паля на бензин ще стане. Ще я вържа към бензиновия клапан  с едно реле. Въпросът ми е само дали ѝ пречи ако е монтирана някъде по двигателя или да ѝ тъеся място някъде по купето... ?

Февруари 02, 2014, 23:30:28
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз знам как ще го излекувам ами ми трябваше някакво временно решение за зимата...Като гледам май няма много варианти, ще видя един комшия, преди години му се мотаеше една зазова помпа...Колкото да паля на бензин ще стане. Ще я вържа към бензиновия клапан  с едно реле. Въпросът ми е само дали ѝ пречи ако е монтирана някъде по двигателя или да ѝ тъеся място някъде по купето... ?
Не се монтира по двигателя , които съм ги виждал са или по коша на мотора , или максимално близко до резервоара, най вече
да не се нагрява недопустимо , както помпата , така и намотката и.То самия горивен поток през нея служи за охлаждането и. :)
 
« Последна редакция: Февруари 02, 2014, 23:32:42 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 03, 2014, 19:54:35
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Сложи си едно шише с бензин по високо от карба и няма да ти трябва и помпа! :)

Юли 15, 2014, 18:50:57
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Сложи си едно шише с бензин по високо от карба и няма да ти трябва и помпа! :)

Ще има проблем с рязкото подаване на газ , тогава ще се харчи повече гориво от полавъковата камера , отколкото го осигурява
съотношението дебит - напор на помпата преди да притвори иглата и колата ще глъхне и забива муцуна .
 
Проверено от практиката не един и два пъти , става само за аварийна ситуация. Ако не ти е тежък крака на газта. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987