Автор Тема: Работилница за "разни" неща..  (Прочетена 69873 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 09, 2014, 02:47:06
Отговор #80

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Нататък.
По купето-прекитване с фин кит,обработка,обезмасляване,шприц,търкане,основа,търкане,търкане,обезмасляване,контролна боя..Купето отвътре-търкане и черен епоксиден грунд.



тук пак отклонение с малко писанка и разясняване за драгите читатели..рамата е сглобена,стойки са батерийте(2х12волта)по- голямата част от ел.системата монтирана по рамата..по-важните"работи"опаковани в торбички :))..да не се цапат,,Тук лека скоба отварям-макар и да ви се стори смешно доста време глътнаха и педалите--направил съм ги да се местят-напред назад(спрямо ръста на детето,както и седалката,забравих да пиша по-рано),,там напасване жила,втулчици,ограничители,всичко там мове да се сваля,ремонтира ,настройва( макс.скорост, спирачка,ход на педалчетата,...горе долу 3-4 дни глътна,,,Рамата накрая всички заварки са проверени,шлайфани,а накрая е запечатана с  много корава полиуретанова двукомпонентна боя(От бившия завод"Тангра"-тенис ракети за запечатвали с нея-до една голяма кофа се докопах преди време,и много съм доволен от нея,предпочетох я пред праховото,то си има и много слаби страни както знаете..)
ето и снимка:





Монтаж-купе рама преди боядисването--знам ,че може би беше по-правилно след боята да се направи"сватбата",но прецених ,че не ми се рискува да я олющя,докато я монтирам.,,
Поиграх си отвсякъде педантично да я маскирам,за да няма изненади после..





То цвета си дойде сам,,На връщане един ден се разминах с една"дамска" розов металик кола(даже май е по-скоро-пепел от рози цвят),и докато ми беше пресен цвета и модела на колата-в магазина за автобой-Винаги избирам цвета за колите си като ми хареса цвета на някоя кола на улицата-намирам собственика,черпя и моля за номер на цвета--на каталогчетата в автомагазините много лесно можеш да се подлъжеш,на малка площ цвета винаги изглежда различен..Както и да е,Опитвам се някакси да дам съвет :shy:
Не го направих обаче съвсем същия цвета-малко попромених формулата по мой-вкус,записах си промените на цвета за по нататъчни корекций по боята( а такива ще има 100 процента,след експлоатацията)
Та и-пак леко търкане-обесмаслител,восъчна кърпа,боя,3 ръце лак,,,Не съм я полирал,по-нататък евентуално..





Тук цвета изглежда странен,има доста перла в него,и в затворено помещение изглежда доста тъмен..

Подложка за решетката(шлайф преди това за да хване черната боя)



Малко помощ за рефлекторите,да светят фарчетата по-добре:



Почва монтажа,,,Страхотно е удоволствието,,, :shy:


 Даже  неръждавейка тазчета му измислих да си е-"олд скуул" :)





Монтаж стопове,мигачи,,Специално искам да упомена,че винаги се старая да няма външни болтове,видий,и всякакви такива да се виждат--искам да си е скрито всичко,но и да се демонтира-повече време ми отнема това,но така си искам..Както ще забележите по броните,купето ,фаровете-няма видими крепежни елементи-всичко е скрито,,(докато не съм забравил да упомена-по броните съм ужасно много слоеве стъкломат и смола-даже доста натежаха и станаха доста корави-те все пак най-много трябва да носят на бой)..
Та пак монтажи,монтажи.Ето снимка и с таблото за уредите,,:.:


Кормилната конзола доста ме измъчи,докато я измисля,да се сваля,да се сваля и волана(и да се коригира),да е здрава,лостче за мигачите да има вътре,и да изглежда добре разбира се,,

Лайсни даже монтирах отдолу ,да не се сурка пода на количката по боята,,



Забравих да напиша(ако някой въобще се интересува,де)че съм сложил на връзката-рама-купе и тампончета..Както си е при големите коли.. >:D

Стъклото  и волана монтирани:





има си и контактен ключ както забелязвате:)



Снимка случайна  предна решетка:



Отдалече леко,,


край на пета част..пауза..














« Последна редакция: Юли 09, 2014, 03:25:51 от esteo »

Юли 09, 2014, 03:22:05
Отговор #81

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Продължение..
Броните-кит,търкане,основа ,търкане,акрилно,търкане(аман от търкане ама няма как >:D),полиране,скъпата бойчка-имитация на хром,3 ръце лак...
снимки:






Мигачите същата процедура:


Монтаж-видими болтове за закрепянето-няма..






Монтаж салон:



и  с предни мигачи.



 Малко по близък план, и под с мокет и добавих,,(сори  за гадните снимки):






Всичко по количката работи и функционира-тестове,спирачки,фарове мигачи,предна,задна скорост,табло и т,нат

такаа..
Тук стигнахме и до представянето което го бях замислил на ретро парада в Бургас...
Ето я и количката в финалния и вид,и със щастливата и собственичка,и най-щастливия баща..





На татко сладура.. O:-)







С мама и тати..



Приятели и колеги-това беше един от най-щастливите ми дни в живота.След четири и половина месеца труд по количката(ако не ви се вярва-пробвайте да видите каква играчка е,и колко нерви труд и никак малко пари струва това удоволствие,и пак ще си говорим),,,
Та нищо не може да се сравни с това да видиш усмивката на детето си,щастливите погледи на хората като я гледат,и удоволствието от успешно завършения проект.
Всеки похарчен лев ,всички безсънни нощи и ставане в 4 сутринта  понякога,че ми е хрумнало как да реша някакъв проблем по направата,и не ми дава мира и отивам рано рано да го оправя,всяка минута труд се осмислят.
Да -приятелите ми казват ,че "не си пия редовно хапчетата",но аз съм си такъв и няма да се променя..
Благодаря за вниманието ,драги ми читатели,благодаря на Господ още веднъж за безценния дар,
и дано поста и проекта "кадилак елдорадо 59" къстъм в мини вариант ви е харесал..
Лека вечер
Ванката










« Последна редакция: Юли 09, 2014, 03:28:38 от esteo »

Юли 09, 2014, 10:32:14
Отговор #82

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
 :-X ^-^ O:-)

Юли 09, 2014, 17:30:01
Отговор #83

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Майко мила! Останах без думи. А дистанционно има ли този самолет?
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Юли 09, 2014, 20:15:45
Отговор #84

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Ванка, това твоето не е за хапчета - не се лекува такова чудо! ама и по-добре!  >:D   ти си пълен луд, в най-добрия смисъл! :)

като гледам предната страница и скролера намалява, стигам до долу а тя доникъде количката и си викам, мамка му и работа, кога ли ще пусне снимки като е готова, и после гледам - то още една страница има! прочетох всичко два пъти и съм толкова изкефен, че не мога да си представя ти как се чувстваш :)

иначе и аз съм от твойта болест - имах един мерцедес 124 купе с амг пакет, за точно два дни го разглобих целия (само капаци и врати не махах, другото на черупка), боядисах го, с всичките му подготовки и работи, детайлите и тях,  го сглобих на втория ден в три през нощта и после на другия ден черта към родопите за една седмица - и мойте приятели ми викаха, че ще ходя без брони и с китосана кола на родопите, ама аз им казах, че луд умора няма, само се поти :)   сега си правя карбонови липове от нулата за волвото, щото не ми се дават 250зелени за нов.... абе и аз съм като тебе общо взето, но с много голямата разлика, че нямам чак такова търпение  далеч нямам такава сръчност - де да имах!

в понеделник бях в Бургас, но за сутринта и за малко, иначе щх да звънна. но сме планирали с жената да слезем надолу от созопол и тогава ще звънна :)

Юли 09, 2014, 20:39:09
Отговор #85

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Предпоследната снимка е като картичка !
Много ми хареса цялата "история с тая детска количка" !
Поздрави и успехи !

Юли 09, 2014, 22:17:33
Отговор #86

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
бъди жив и здрав ти и твоето семейство , и продължавай да твориш поздрави.
 

Юли 11, 2014, 10:19:22
Отговор #87

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Мисля че трябва да си изхвърлиш хапчетата ! Трябва да се гордееш със нервите си !!!  защото има хора който могат да направят подобно нещо но нямат търпението и нервите на особения чешит .
Евалата майна !   

Юли 11, 2014, 11:13:56
Отговор #88

Неактивен anton1981

  • Публикации: 18
Много ме радваш колега , чета форума отдавна и темата ти задължително я следя . Не сам от хората които пишат , но ти ме накара с твоите творения и аз да драсна нещо .Радвам се че има такива хора , като талант и темперамент .Продължавай все така , поздрави  Тони .

Юли 11, 2014, 16:22:08
Отговор #89

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Такава любов към работата, последователност в изпълнението и прецизност в детайлите не се срещат всеки ден!
Разбира се, горното се отнася за творенията от цялата тема, не само за детската количка.
Трябва да те изучават тези, които искат да работят такава работа!