Автор Тема: 1990 300ZX Z32 TT Auto  (Прочетена 10734 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 14, 2014, 11:36:22
Отговор #10

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Честито! Е те тва е невероятна кола, много изминати км. пожелавам :)
пп- забелязах бая разлика в предните спирачни дискове между двете коли, някакъв кит може би?
пп2-извинявам се, сега видах, че си написал Z-спорт версия, явно си е фабрично така :)
« Последна редакция: Август 14, 2014, 11:42:09 от kinni »

Август 14, 2014, 16:21:12
Отговор #11

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
О не фабрично и двете са с еднакви 2 бутални апарати. Прав си  направен е ъпгрейд от 350 или 370 Z не съм сигурен.Скоро момчето ще смени и задните с такива. Оригиналните спират мноого добре , още не съм пробвал как е с тези брембота,но ще е доста сериозно .



Тия дни няма нищо кой знае какво интересно по нея направено освен стандартните процедури. Смених въздушните филтри ,старите си бяха биващи макар и различни,но нали ще я правим както си му е реда  :-P



Най-после разбрах за какво служи тоя странен ключ / инструмент . Ето малко тунинг на апаратите в рамките на 10 мин хаха



Смених и свещите с правилния модел.За тая кола има само едни с които работи както трябва.





Налягането на маслото беше с една идея по - ниско от препоръчителното и се чудихме дали да не сменим маслената помпа .Налях Бардал за промивка в старото масло и я оставих да поработи 17 минути на празен ход както пише в опътването. Направи ми впечатление ,че налягането падна още по време на промивката.



Източих всичко и я оставих около час така. След това монтирах филтъра и завих пробката все пак хахах



Налях новото масло и сипах другата добавка.





След това налягането се качи и си влезе в нормалните граници. След тези интервенции мотора заработи още по тихо ,просто не се усеща дори.Главната заслуга според мен е на точните свещи.



Само да спомена ,че не искам да правя реклама на добавките и маслата ,едни казваха ,че има и по-добри алтернативи ,а други ,че са супер .Понеже нямам никакъв опит с  масла и добавки се доверих на моя приятел,който си познава колата повече от себе си  :bravo:  Иначе съвет дали са добри и дали съм доволен не мога да дам ,предполагам брата като я покара и разтърка ще си каже   ;D

Поздрави !

Ноември 07, 2014, 19:35:19
Отговор #12

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко ъпдейт на темата  :

Още от началото това табло е трън в очите на брата ,а да си призная и на мен не ми харесва хич. Тия сиви елементи и тези зелени крушки са ужасТ   :))

Информирах се как се сваля безболезнено арматурното табло и я метнах. Изшкурих това сивото от панела и го пръснах черен мат както си е оригинално. Последва замяната на тия тунинг крушки с оригинални ,но се оказа ,че пак свети кофти едно жълто такова. Замених ги със светодиоди . Противник съм на сините тунинг табла и шарениите ,но с тези беличките се получи добре.



Жълтата крушка на автоматика също я смених за да е в тон с таблото


Ноември 08, 2014, 13:28:13
Отговор #13

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Брей доста добре си се справил, я ела че моето табло също е за ревизия  :))

Ноември 08, 2014, 22:30:05
Отговор #14

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Прекрасна , истинска красавица е колата.Японско бижу което не остарява никога.
Между другото и аз имам почти същите джанти 16' на Хондата и имам същият ключ.Ползвам го вече около 5 години без проблем единственото което не ми харесва при тях е,че са немски и са доста тежки до колкото си спомням беше около 10 кг. едната ако не се бъркам.
И другото което мога да споделя относно маслото 300V на Мотул не се препоръчва за ежедневно каране просто ,защото е рейсинг масло и не може да издържа на цикъла загряване-охлаждане и другото много важно нещо е ,че 300V няма детергентни свойства което е достатъчно като цяло да го смените с едно качествено моторно масло на база естери и PAO.
Нещата са говорени много и от доста време се занимавам с маслата като хоби ми стана вече и специално за това масло съм проучавал ,защото и мен ме интересуваше точно 300V да го наливам и аз.
Ако ти е интересно пиши ми на лично да ти покажа нещо.
Поздрави и много безаварийни ви пожелавам с зверчето.

Ноември 09, 2014, 21:04:21
Отговор #15

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ще го оправим Марти ,до там да ги докараме  :D

Колега ще сипем друго естерно ,при последващата смяна и аз четох ,че за градско не е най-добрия вариант. Но пък с добавката всичко ще е 6 от към защита на мотора.

Озвучаването беше отмъщението на еладжията...  Изключително интересни начини на свързване на кабели открих :D След като разкарах всичко и запоих кабелите към плеъра се оказа ,че нито един говорител не свири. Задните бяха с отрязани кабели на няколко места ,а предните си бяха свързани с обувки ,които махнах на ръка :D Наложи се да сваля корите на вратите и да доразглобя таблото.
Запоих всичко и изолирах и взе ,че просвири доста прилично.
Иначе предните са рокфорд ниски и високи с филтри на JBL ,а задните елипси пайнер на оригиналните си места. Явно е имала разни усилватели ,но при продажбата са решили на бърза ръка да свалят каквото искат и това е резултата. Корите бяха с изпочупени щипки , но успях да намеря оригинални такива и да залепя останалите с епоксидна смола.Стана перфектно!


Ноември 10, 2014, 18:12:11
Отговор #16

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Браво, браво! Другите сребърни детайли ще ги правиш ли черни, или само таблото?

Ноември 10, 2014, 19:06:36
Отговор #17

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
МЕрси Роска , всичко ,което не е оригинално го махам. Върху пепелника и около скоростния лост са сложили планки алуминиеви и вече ги махнах. Много по-добре изглежда оригинал.

Ноември 11, 2014, 11:27:04
Отговор #18

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво Дидо, страхотно разкостване! :D
А колко мнгого електроника има в за модерните тогава отпреди 25 години по-върхови модели коли, направо не е истина.  :))

Ноември 11, 2014, 15:11:30
Отговор #19

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Наистина е лудница като системи и електроники ,добре ,че всичко си е оригинално и на мястото  ^-^

Fairlady  и Есен  :P