Автор Тема: Реставрация на Renault 5 GT Turbo 1986  (Прочетена 16994 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 26, 2014, 14:39:55
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не ми допада идеята за черните брони, прагове и вежди - развалят и раздробяват линията на колата, убиват спортния й вид... както знаеш и при съвременните модели небоядисаните в цвета на купето детайли са признак за най-ниското и евтино ниво на оборудване. Ако беше примерно цвят сив металик или графит може би да, но на бяло купе контрастът е твърде голям. Иначе поздравления за колата - наистина изглежда в уникално състояние и почти не се нуждае от пипане, с изключение на леки корекции като напасване на задната престилка, че е изглежда малко увиснала отляво. Според мен като опция добре биха се вързали и едни малко по-брутални рейсинг лети джанти, различни от оригиналните, примерно като на долната снимка от Уики-то, но в бяло:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Renault_5#mediaviewer/File:Renault_5_GT_turbo.jpg
Желая ти много безаварийни километри и радост от шофирането! :)

п.п. ако гониш пълен оригинал можеш да си поръчаш и лентата между раздувките в някоя рекламна агенция, както направих аз със стикерите за моето Пежо 205 Рали. Размерите си ги свалих от френския сайт на феновете на модела /предполагам и за 5 турбо има подобен/ и после подготвих сам файловете, понеже с това се занимавам :)
« Последна редакция: Ноември 26, 2014, 14:46:39 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 26, 2014, 14:49:51
Отговор #21

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
Благодаря, колега  :) В никакъв случай няма да правя веждите, броните и праговете черни, идеята беше само за железните джанти. А относно джантите ще са като на някои от снимките долу-






Ноември 26, 2014, 15:01:15
Отговор #22

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
И в Рено клуб България някой беше направил много точни копия на лентите, даже ги пращаше на файлове , но на мен въобще не ми харесват и мисля да си остане така. А щом се занимаваш с това имаш л.с.

Ноември 26, 2014, 15:05:28
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Разбира се, хубаво е да си имаш и комплект оригинални железарки дори и да не я караш през зимата. Иначе имам подобни на първите 2 снимки ОZ супертуризмо и Спиидлайн корса бели джанти 15", но за твое съжаление са с междуболтово разстояние 4х108 като за Пежо... имах и от ралиджийския модел нa 3-та снимка OZ Sparco racing 13" 4х100 баш като за Рено, но за жалост вече ги продадох. Следи обявите в Рали и Тунинг форумите, там понякога и зпадат оферти за такива джанти ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 26, 2014, 15:15:50
Отговор #24

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
Често преглеждам форумите и олх-а , все нещо ще изпадне. Може и да я върна на OZ-ки като на снимката


Януари 16, 2015, 22:36:32
Отговор #25

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
Реших да върна малко от чара на колата като й възстановя фаровете за мъгла - На стъклата пише E2, а на крушката която имаше във единия фар (още работеща) пишеше E1 H2U. Ако някой има такива крушки моля да ми пише л.с.

Януари 16, 2015, 22:49:02
Отговор #26

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
Пропуснах да кажа, че са такова Cibie -

Януари 19, 2015, 13:47:35
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Още ли не си намерил такива крушки? По големите бензиностанции трябва да ги има, а също в тунинг магазините и големите вериги като Ауто+, Евро 07...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 22, 2015, 18:23:05
Отговор #28

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
За какви крушки става въпрос? Ако са Н2 мисля че имам някъде из гаража на 12В от едни Маршал-и.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 27, 2015, 16:38:30
Отговор #29

Неактивен gtturbohead

  • Публикации: 66
  • Renault 5 GT Turbo phase 1
Крушки намерих, но ми трябва една фасунга