Автор Тема: "Петел на манивелата" - Дончо Дончев  (Прочетена 10984 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2015, 11:55:18
Отговор #10

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Разказите в книжката са много човешки,като разказ на приятел,за да няма объркване - далеч не всички са на автомобилна тематика.
Аз ще постна тук един авто-разказ, защото вярвам,че много от нас във форума ще разпознаят себе си в тази ситуация на пазарене и купуване на ретро-возило.
 :)






Януари 29, 2015, 13:23:59
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Редакторката на Дончовите книги проф. Певичарова спомена, че често посещавали София, така че ако се разберете по телефона може да донесат и следващия път. А по повод "старите мотики" - май всички "млади лопати" можем само да завиждаме на енергията и креативността на този човек, между другото празнуващ 70-годишен юбилей... кой ли ще му даде на вид толкова годинки? Аз лично досега си мислех, че са почти набори с Маргарит.
Част от ретро общността начело с доайена чичо Кольо Манолов продължихме вечеринката една съседна ретро-кръчма близо до бившата бирария "При кмета".

Страхотен разказ, наистина Дончо има талант.
Ами трябва да го питаме и през Фейсбука му примерно, издателката му къща дали зарежда някои книжарници, или пък ако е за стиковане на докарване на бройки до София като идва, то аз съм мераклия да се организираме повече хора оттук, за да може да го улесним, и да му направим обща поръчка на някои от заглавията, да ги донесе.

А, аз на БК ретро не съм член сигурно от 2000 година, откакто не са председатели Маргарит, а и Орлин след него, и както писах по горе, ако не видя в клуба достатъчно нови кадри по-млади от мен,  :)) не мисля пак да ставам член, просто живеенето в миналата дейност на клуба не ми е интересно, а актуални нови мероприятия, хеле пък клубен живот, почти няма такива.
По последни данни от м. Ноември от председателката, които тя лично ми каза, има-няма 100 човека плащат годишен членски внос, тоест да са редовни членове, което за най-стария и уж най-авторитетен ретроклклуб в страна с малко или много 7-8 милиона души население, наистина е не толкова смехотворно, колкото тъжно.

Пак леко встрани от темата, ама, мисля е тук поне е едно от местата да го споделя, личното ми мнение е, че почти всички други ретроклубове страната ни имат по-богат календар и реално са по-интересни от този наш първоприходец авторетроклуб.
Иначе, да, за Колйо Зетката не мога да повярвам, че е на 90 години.  O:-)
Определено не бих му дал повече от 70.

Иначе, като стана въпрос за доайени в тази ретродвижението у нас, така на времето имах по-близко запознанство с бай Лалйо Дервенски.
С него все си говорехме за Дофини, за това как не можал да си купи Алпин 110, какви били по-аграрни Мускалите 403 спрямо Дофина му, :))  и така...
Даже успях на Лалйо от един битак в Европа да му донеса почти нови оригинални надписи и емблеми за Дофина му, вкл. и предната по-голяма стъклена с коронката, и да му ги подаря.
Беше много доволен, понеже неговите ги бяха откраднали някакви хлапета още по соц. време.
Той и Лалйо доживя до 91-92 години де, и до последно караше кола и ходеше по ретроралита и събори.

Но Дончо, наистина има белетристичен талант, интересно на какви теми са предишните му книги.  :)
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 13:26:22 от USfan »

Януари 29, 2015, 14:40:48
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Третата, която се предлагаше на представянето беше стихосбирка със заглавие "Менделеева таблица", също е много приятна за четене и силна като съдържание.

« Последна редакция: Януари 29, 2015, 15:29:03 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 06, 2015, 15:57:03
Отговор #13

Неактивен kompirovski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Хъдзънът на Дончо Дончев не беше ли кафяв?

Февруари 06, 2015, 17:46:14
Отговор #14

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Беше преди 15г.