Автор Тема: Битумна изолация за двигател  (Прочетена 6519 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2015, 17:03:19
Прочетена 6519 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колеги,
пускам тази тема с идеята да потърсим взаимно начин за изолация в коша на двигателя.
При различните автомобили има различни решения - кечета, вати, изолационни панели, алуминиево фолио и битумни плаки, но в повечето случаи са стари и неефективни.
В моя случай при реставрацията на ДС-а имаме следната ситуация - купето в частта си, която отделя коша на двигателя , беше покрито с битумни налепи, плаки, които бяха или саморазпаднали се, или изронени и ги премахнах точти до нула. Отдолу си е чиста боя. В различните модификации на ДС има и варианти с алуминиеви панели, които се завиват към купето, което си има и готови вложки с резби, но тези алуминиеви протектори са доста редки и не се намират, а формата им е достатъчно сложна , за да бъдат правени. Както и да е - оригинала на моята кола си е без алуминиеви щитове, така че ще се опитам да налепя битумен протектор, подобен на този, който се ползва за покривна изолация с алуминиево фолио.
Въпросът ми е - дали някой има опит или информация за такъв високотемпературен битум, който като се налепи да не се стече на локва под колата при второто палене  ;D
В характерстиките на високотемпературните битуми, които открих /примерно този - http://www.marisanbg.com/bg/hidrozol-bitumna-lenta-s-aluminievo-folio/page/1166#.VO3j3fmsU_Y / максималната температура на устойчивост е 80 градуса, което ... не ме задоволява .
Ще се радвам на дискусия.

Февруари 25, 2015, 18:51:17
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Толкова ли е шумен мотора, че искаш да изолираш? Лично за мен, поради порестата структура на материала, това е място за задържане на влага, и винаги от колите си съм изхвърлял такъв тип материали, особено вътре по пода. Но при всяко едно положение, след като ще монтираш изолация, трябва да се застраховаш с нещо трудно запалимо.

Февруари 25, 2015, 18:57:02
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Старите купета са пословични с греенето в купето, особено пък на ДС, на който половината двигател е в купето / има предноразположена ск кутия/ . А и още повече - колата си имаше битум налепен на ламарините фабрично. Затова и търся такъв битум - труднозапалим, но и да не си променя агрегатното състояние с температурата.

Февруари 25, 2015, 19:07:54
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Фактически ти търсиш топлозащитен екран, сега разбрах.

Февруари 25, 2015, 21:02:54
Отговор #4

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ами то си има изолации направени специално за тази цел. Като например това: http://aval-bg.com/531/STP+Hood+Solution или това: http://aval-bg.com/1919/Silent+Coat+Noise+Buffler+20

Февруари 25, 2015, 21:25:38
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Мда, за нещо такова говорим. Ти си беше налепил нещо такова на Шкодата, сега се сещам, че го видях лани на Калояново. Имаш ли наблюдения ? Гледам, че основните му характеристики са като шумоизолатор, не толкова като топлоизолатор, а и е препоръчан по-скоро за капака, не толкова за преградата двигател/купе .

Февруари 26, 2015, 00:10:50
Отговор #6

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Моето не става, ще го махам някой ден. Според мен ще върши еднаква работа и на капака и на преградата.

Февруари 26, 2015, 10:05:09
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Боре, аз налепих на Спринта битумни плочи на Вюрт.

Ще потърся по-късно характеристиките му.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 26, 2015, 15:26:12
Отговор #8

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
http://olx.bg/vodoustoychiv-samozalepvasch-zvukoizolirasch-material-4mm-debelina-75x50sm-i65416068  Има и други варианти от същия продавач.Аз до сега не съм ползвал нищо и не мога да дам мнение. Silent Coat Noise Isolator 4мм е полиетиленова пяна от “затворен” тип. Водоустойчив, самозалепващ, звукоизолиращ материал. Има високи топлоизолиращи качества, което помага за запазването на температурата във вътрешността на купето.  Материалът може да се инсталира директно върху метал, боядисани или пластмасови повърхности. Също така е лесно приложим върху вертикални или извити повърхности. Не поглъща вода и е издържлив на външните природни условия. Приложение: под, покрив, врати. Подходящ за употреба в комбинация с битумни материалиение.

Февруари 26, 2015, 16:11:19
Отговор #9

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Боре, аз налепих на Спринта битумни плочи на Вюрт.

Ще потърся по-късно характеристиките му.

Къде го налепи Митко , в коша ли ? Ако е там, като заработи активно колата ще имаме яснота.

Колега Hinkov, тази същата фирма е дистрибутор на продуктите, които подаде преди това Skodko . Като имам път през Пазарджик ще ги посетя, да огледам на място.