Автор Тема: Битумна изолация за двигател  (Прочетена 6810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2015, 16:30:05
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Всъщност, вътре в купето го налепих.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 26, 2015, 19:05:08
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Боби, битум който да не гори и да не се стече едва ли , ще намериш!Иначе заместители по големите вериги магазини колкото искаш, но дали някой от тях , ще върши работа различна от тази на новогодишната украса кой знае.Не бързай, имаш достатъчно време, дано някой колега е открил разковничето.

Февруари 26, 2015, 20:32:53
Отговор #12

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Боби, това, което Тодор показа, не е лошо.
Аз бих ти препоръчал да се чуеш и с фирма Изолайн. Продават промишлени изолации турско производство - самозалепващи (и вярно няма отлепяне), със затворени клетки (не поемат вода) и т.н. и са на драстично по-добри цени спрямо сертифицираните конкретно за автомобили. Аз за смешни пари взех от тяхната 10мм самозалепваща микропореста изолация и съм доволен, а има и с алуминиево фолио, която става за вътре в коша.

Февруари 26, 2015, 21:12:47
Отговор #13

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Момчиле, аз с такова като на Изолайн налепих СХ-а отвътре, но не съм убеден, че ще държи на 10 см от тръбите на ауспуха  :)
Все пак ще ги разгледам подробно. Виждам, че имат продукти като тези, които е посочил и Тодор.

Боби, битум който да не гори и да не се стече едва ли , ще намериш!Иначе заместители по големите вериги магазини колкото искаш, но дали някой от тях , ще върши работа различна от тази на новогодишната украса кой знае.Не бързай, имаш достатъчно време, дано някой колега е открил разковничето.

Румба, то беше налепено с битум, аз го премахнах, че се беше вече раздробил. Знаем, че едно време нещата са били по-истински, но едва ли днешните технологии са изостанали  :D Иначе не бързам, знаеш ...

Юни 22, 2017, 13:04:38
Отговор #14

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И на мен ми предстои на шкодата да купувам. :)
Благодаря за темата!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 22, 2017, 13:25:14
Отговор #15

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Аз в крайна сметка налепих от Аерофлекса - http://aeroflex-bg.com/ , но отгоре го покрих с алуминиев лист. На ДС моделите си има фабрично щанцовани алуминиеви елементи, които застават с формата на коша, така че се доближих до оригиналния вид, въпреки че на ИД не са предвидени.
Материалът издържа. Имах такива парчета материал и ги хвърлих в една печка да горят - не горят ! Стават на нещо средно между графит и спечена гума, но не изгарят, което ще рече , че не се поддават на висока температура. После се информирах от дистрибутора и ми гарантираха, че емисията на газоотдаване от нагряването е под абсолютната минимална - така че и там спокойно - материалът издържа.
Даже на Шкодата на Анастас сега на Розова долина гледах е облепена, питах го - няма никаква реакция от температурата.