Автор Тема: Волга ГАЗ 24  (Прочетена 13712 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 25, 2016, 23:48:51
Отговор #30

Неактивен STUK

  • Публикации: 30


Искам да драсна няколко реда. Гледах горния клип и се вдъхнових да си отлея нова емблема.

Поръчах акрилна смола от полша и ще ви пиша за резултата.
Считам че на много хора може да им е полезно, защото намирането на ембле е доста скъпо, да не говорим невъзможно удоболствие.
КОмпонентите няма да ми излязат повече от 40 лв. е като не смятаме труда, но нали всички се занимаваме за удоволствие.
Поздрави и стискайте палци. Като имам резултати ще ви пиша пак!

Март 30, 2017, 08:33:57
Отговор #31

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Здравейте, колеги.
Извинявам се, че отдавна не съм качвал снимки но моята Гопожа напредва. Започнах да я застилам отвътре и вечерно време да оправям малки детайли като плафона на лампата в двигателния отсег например. Както и да е имам проблем със предните седалки.
Моята кола е 24 първа серия. Преди повече от година и поовина разглобих седалкките на съставни части установих че тапицерията е идеално здрава, а се е разпадала само дунапреновата подложка, поднових я и ги събрах обратно, но не сглобих седалката с облегалката. Снощи се захванах с едната, намерих всички части и я сглобих, но не мога да разбера как да натегнапружината, която движеше облегалката напред назад. Някой може ли да сподели опит?

Юни 05, 2017, 22:54:16
Отговор #32

Неактивен STUK

  • Публикации: 30

Юни 05, 2017, 22:55:45
Отговор #33

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Моята красавица отново е по улиците. Доста време мина, но тази събота се полюбува на морето отблизо ;) Има още доста работа, но номах търпение да я покарам млако.

Юни 27, 2017, 21:28:26
Отговор #34

Неактивен mdterziev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Колега, как направи корите на вратите, предполагам са ти били подкожушени. Станали са супер, моите също са в тоя цвят, но
имат нужда от изправяне, защото отзяват на места.

Февруари 09, 2018, 10:59:13
Отговор #35

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Здравейте отдавна не съм влизал дано да е полезно това което ще напиша въпреки че е доста отдавна зададен въпрос.

Корите ги направих по следния начин:

1. Всех листи фазер 6мм
2. Тапицерска вата /ползват ги и за подплати/.
3. Използвах старите кори отлепих кожата важното е да не е скъсана. Отлепих я и я измих с обезмаслител мелио.
4. Стария фазер го ползвах за шаблон. Доста рязане падна с макетния нож но се получи.
5. Кожата е изключително мека когато се нагрее. Използвайте духалка на прърва степен или сешоар за коса на жена ви, но не и пистолет за горещ въздък. Имах донорски кори къде ги съсипах. Тези са си моите оригинални.
6. Лепило "Прома" или по ново му "Хелми". На ацетонова основа. Ставаш много весел.
Машес по малко вадиш въздуха и лепиш. Духаш с сешоара докато изсъхне. Кожата като се свие се опъвца перфектно. После се окичва с щипки за пране по краищата /по целия контур/ за да не се свие повече отколкото трябва докато изсъхне.
А да и необходими са ви още един чифт ръце защото един трябва да обдухва а другия да маже с лепило и да държи.

Март 01, 2018, 02:43:05
Отговор #36

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 10, 2018, 11:47:42
Отговор #37

Неактивен STUK

  • Публикации: 30
Колеги имам нужда от мнение.
Моят автомобил винаги е имал проблем със спирачките. Доре, че е ретро та да ме пускат на ГТП.
Спирачната система е сменена изцяло мъркучи цилиндри накладки барабани. Веднага след този ремонт обаче положението стана още по зле сега колата спира с припомпване на спирачките. Чувал съм от баща ми, че на тези автомобили проблемът им е серво апарата нямам данни да е пипал сервото и цилиндъра на педала.
Според вас има ли смисъл да си играя отново да обезвъздушавм, тъй като това е най-евтиното нещо като опит да подобря нещата и с оглед на това, че системата е пипана?
Вариянт две е по-скъп да сменя цялото серво или да се опитам да му подменя гумичките? Респективно ако го разбутам ще разбутам и цилиндъра на педала.
Вариянт три възможно ли и има ли някой някаква информация как да монтирам помпа и серво от 2410?

Поздрави на всички

Октомври 29, 2018, 16:41:07
Отговор #38

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Здравей, пиша с голямо закъснение защото се надявах колегите с повече опит да се включат и да помогнат. Ще се опитам да ударя едно рамо с моя скромен опит и от прочетеното в руските форуми.
Казваш, че след смяната на спирачните маркучи, цилиндри, накладки и барабани положението се е влошило. От тук изниква въпроса какви спирачни цилиндри си сложил – за УАЗ или за ГАЗ 24. Разликата е единствено, че в тези за УАЗ липсва зегеров пръстен -не са саморегулиращи се, а за Газ 24 има зегеров пръстен и са саморегулиращи се. Аз не съм  търсил задълбочено, но на нашия пазар цилиндри за Газ 24 неуспях да открия. Ако си сложил УАЗ-кови нуждата от напомване на педала е разбираема и най-вероятно си отворил клапана на разпределителя след сервото, за да имаш въобще спирачки. Освен всичко, за да работи както трябва спирачната система на 24-ката накладките трябва да са правилно регулирани, включително и ръчната спирачка.
Относно сервото – намирането на нов съвременно производство хидро-вакуумен усилвател за Газ 24 никак не е лесна задача – в началото на този месец прозвънях всички магазини и обяви, на които попаднах в българските сайтове, но такова животно неоткрих. Единствено от едно място получих обещание, че след 15-ти октомври чакали доставка на части и щели да получат, но така ме разиграваха и от друг магазин и накрая се оказа, че има само за 24-10. „Нови“ от едно време се намират още – аз имам информация, че има поне в магазини във Варна и в София. Тъй като вече върнах едно такова „ново“ имам известни резерви към този тип части. С ремонтни комплекти конкретно на този възел аз лично не бих се занимавал втори път – цената им не е малка, а резултата е под въпрос.
В заключение, щом имаш съмнения за въздух в системата нищо не пречи да я обезвъздушиш по реда и начина описан за конкретния автомобил, но ако си сложил спирачни цилиндри за Уаз неочаквай особено подобрение. Ако си запазил оригиналните спирачни цилиндри всичко е поправимо. Лично не бих пипал главния спирачен цилиндър и сервото щом работят преди да съм сигурен, че всичко след тях е каквото трябва и работи както трябва.
За слагането на вакуумен усилвател от 24-10 има изписано доста в руските форуми, като че ли там това е често срещана конверсия, но малко или много разваля автентичността на автомобила.
Поздрави и ни дръж в течение с развитието на проблема, ще бъде полезно за всички с 24-ки.