Автор Тема: 1976 Bentley T1 - близнакът  (Прочетена 8618 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 13, 2015, 12:53:24
Прочетена 8618 пъти

Неактивен maikooo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте колеги,
поздравявам ви за прекрасния форум, тук цари страхотна атмосфера с всички тези класики които връщате към живот, евала  :D
Казвам се Петър и ако всичко е наред по стечение на обстоятелствата скоро и аз ще се сдобия с една красавица. Истината е, че не съм кой знае какъв привърженик на олдтаймерите, но ми се отдава възможност да закупя въпросното Бентли и мисля да скачам смело. Тук е момента да добавя и че съм пълен лаик на тема олдтаймери, та не ми се смейте много  ;)

Накратко, колата е 76 г. и е в повече от перфектно състояние, пазена и гледана е както трябва, та във времето през което ще е в мен искам да се постарая да остане така.
Бентлито не е палено 4 години, до последно всичко е било изрядно и е карано за удоволствие в слънчевите дни.
Какво бихте ме посъветвали да направя преди да я запаля, освен да я обслужа?
Обърнах се към колегата assfull за масло и филтри, те са ясни, нещо конкретно да ме посъветвате?
Проблема с който вече се сблъсках е с тока. Колата беше без акумулатор, но при поставяне на такъв не реагира нищо по никакъв начин, няма грам ток, никъде по колата, предполагам, че има ключ-маса но никъде не го намирам, някакви насоки? Иска ми се преди да я взема да я обслужа и запаля.

Вариант да питам предишния собственик няма, продавачите нямат представа, та във вас ми е надеждата  :)

Като цяло ме интересува всичко, което можете, знаете и желаете да споделите свързано с подобен тип автомобили, от къде черпите информация, схеми, каталози, консумативи, части, всичко...

Колата не е при мен и евентуално, когато дойде момента да я взема трябва да съм максимално подготвен и да я кача на ремаркето на ход  >:D

Ето и едно-две тийзърчета, ако е рекъл Господ по-нататък ще има хубава фотосесия  >:D


« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 13:04:18 от dido1903 »

Октомври 13, 2015, 20:35:32
Отговор #1

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ключ маса ако има проследяваш отрицателния от акумулатора,ако не е вързан някъде директно към купето значи има нещо....
Ако си решил на всяка цена да вземаш колата не бързай да я палиш прибързано на всяка цена,разбирам нетърпението да чуеш гласчето на новата си "играчка",но препирнята понякога може да струва скъпо.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 13, 2015, 20:49:08
Отговор #2

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Много от автомобилите от това поколение имат крешконтактор-гравитационен прекъсвач на захранването при катастрофа и преобръщане .... изключва почти цялата ел. система.
Успех!
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 21:15:41 от РумбатаБс »
retrobs.com

Октомври 13, 2015, 21:22:51
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много от автомобилите от това поколение имат крешконтактор-гравитационен прекъсвач на захранването при катастрофа и преобръщане .... изключва почти цялата ел. система.
Успех!
Tръгни по минусовата клема и ще го срещнеш. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 13, 2015, 21:27:40
Отговор #4

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :D
Да,хубавото в случая е,че можеш да го рестартираш механично-с натиск на бутона.
retrobs.com

Октомври 13, 2015, 21:38:30
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аз не бих заложил повече от 5лв. на тва,че има краш-бутон за възстановяване на захранването,особенно на Бентли,камо ли 1976г.,но всичко е възможно.....
А ако има,и проблема е там...,ще се замисля  C:-)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 13, 2015, 21:41:54
Отговор #6

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
За момента само коментираме но ако има повече инфо за проблема може да започнем и да залагаме ;D
retrobs.com

Октомври 14, 2015, 09:35:18
Отговор #7

Неактивен maikooo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Благодаря за мненията, момчета.
Пиропатрон или крашконтактор както го наричате около акумулатора няма, другаде къде да търся? Макар, че и да има със сигурност не е задействан, колата няма удари, нито е вдигана или бутана. 2011 г. е отишла на собствен ход до гаража, зазимена е, после нещата се объркват и колата остава в това състояние и до днес, т.е. няма нищо преднамерено в цялата история, освен ако не е дефектирал с времето въпросния патрон. За ключ-маса четох, че можа да има фабрично, което според мен ще рече, че би трябва да е вътре в купето около шофьорското място, но не успях да го намеря, затова се допитвам до вас, къде другаде да търся? В крайна сметка като отида следващия път ще го търся и по трудния начин, всичко наред, но не знам колко време и разглобяване може да е нужно. А от какво друго може да е според вас, ако няма ключ-маса, къде може да е проблема? Никъде по колата няма ток с нов акумулатор.
За масла и филтри нещо да ме посъветвате?
Ключ маса ако има проследяваш отрицателния от акумулатора,ако не е вързан някъде директно към купето значи има нещо....
Ако си решил на всяка цена да вземаш колата не бързай да я палиш прибързано на всяка цена,разбирам нетърпението да чуеш гласчето на новата си "играчка",но препирнята понякога може да струва скъпо.
Да колега, директно към купето е, кабела е няма и 15 см. и е в прекрасно състояние, никъде няма прекъсване или корозия. Какво би ме посъветвал преди първо палене?
 

Октомври 14, 2015, 10:20:02
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да не са влезли гризачи в колата и да са направили пакост?
Аз бих огледал за подобни поражения защото наистина е странно, че няма ток никъде.

Поне стоповете би трябвало да работят.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 14, 2015, 11:54:48
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Да няма ключ на +? Гледам на тази схема /не съм сигурен същия, или подобен модел е колата/, масата си е вързана директно, но на + има някакъв си Auxiliary solenoid, пък отделно си има Starter solenoid... Може би Кирчо ще разтълкува по-правилно, дали това може да е ключ +?



Целите схеми: http://rrtechnical.info/sy/tsd2476/14.pdf