Автор Тема: CITROEN LNA 11E  (Прочетена 7926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2015, 00:46:47
Прочетена 7926 пъти

Неактивен ziprok

  • Публикации: 12
Да си покажа и аз ретро французойката.
Първо, весела Коледа на всички.
А сега малко за колата. Купена е през 80-те от Германия (ако не се лъжа). Баба ми я е докарала на ход до Бургас където получава челен удар и е не много добре закърпена. Била е ежедневка до 2002г. а след това се прибира в един гараж където стои до 2012г. След това остава на улицата до ден днешен. След нова година колата влиза в сервиз за да може от към механика да е изрядна. После КАТ. Изгнило почти няма. Има малко петно на пода под предна дясна седалка. Кита на капака се е напукал от времето и като цяло боята не е оригиналната и никак не е добре, но става.

Това е първият път в който я видях:






Тук я поизмихме:


Тук с един приятел я изкарахме от бръшляна:


Това е интериора:








А това е първото палене след 2002г.


Казвайте мнения и давайте идеи.
Весело посрещане на новата година!

Христо Хр. Симеонов

Декември 31, 2015, 00:51:58
Отговор #1

Неактивен ziprok

  • Публикации: 12
Ако може някой да ми обясни как точно се случват нещата в КАТ? Колата има старите талони и номера. Не е бракувана или спирана от движение. Данъците и са платени. Просто ако някой е минавал тази процедура скоро ще помоля да обясни.
Лека вечер.

Декември 31, 2015, 11:25:02
Отговор #2

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здрасти,
интересен Ситроен си намерил, не съм виждал такъв на живо.
Относно взимането на нови номера мога да споделя информация от един колега. Той след като си купи колата разглобена мина през кат (колата беше на платформа) и му дадоха нови номера + голям талон. Искали са му бележка за последно платен данък, договор за покупкопродажба и май това е всичко. Гражданска не знам дали са му искали. Уговорката е била след като събере колата, пребоядиса и сглоби да мине пак през кат да му дадат и малкия талон.
Ако твоята кола си е в движение, вярвам че само като идеш с договор, бележки за данъци и ГО и ще я регистрираш на нови номера.

Мисля, че някъде имах хубав съединител за тази кола. Освен това имам някъде почти нови полуоски от Пежо 205 с XY 1.4 мотор (общо мазане като твоя). Не съм сигурен дали тия полуоски са същите като твоите, но ако са същите бих ти ги подарил. Като си ходя до вкъщи ще поровя да ги открия.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 04, 2016, 15:11:58
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Поздравления за колата !
Всъщност ми е позната от някъде, предполагам от Ситроен форума, ко там си пускал нещо .

Януари 07, 2016, 11:44:48
Отговор #4

Неактивен ziprok

  • Публикации: 12
Здравейте отново.
Имам няколко въпроса.
Първо: От къде се налива масло на двигателя и какво масло е най добрия вариант?
Второ: Същото само че за скоростната кутия.
Трето: педала на спирачката е напълно скован. От къде би трябвало да е проблема.
Четвърто: Частите за спирачките съвместими ли са с модел на Пежо?
Пето: искам да поставя уред за температура на охладителната течност. Мисля да ползвам от Лада. Къде може да се постави датчика? По принцип знам, че се поставя в главата на двигателя. Има ли къде да се монтира без тонове преправяне? Може ли да се монтира в някой от маркучите на системата? В кой ще дава най-точни показания?
Шесто: Механизма между жилото и лоста на съединителя се счупи, може ли да стане от Пежо 205 с 1.4 двигателя.

За сега е това. Ако някой може да ми отговори на въпросите ще съм много благодарен.

Януари 07, 2016, 12:20:14
Отговор #5

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Поздравления за колата !
Всъщност ми е позната от някъде, предполагам от Ситроен форума, ко там си пускал нещо .
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=120350

Януари 07, 2016, 12:26:31
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Как мразя някой да ме баламосва със стари снимки от преди 5 години!
Колега Зипрок ,като искаш сериозно отношение, дай актуални фотоси!
Какво ни караш да пъшкаме и коментираме стари снимки!!!
 >:D >:D >:D

Януари 07, 2016, 12:29:24
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Откъдето мога , ще помогна. :)

За температурния датчик на Лада имам и уреда , и сензора СССР производство , но с преработена резба М14 по 1,5мм ( оригинално
ладовия датчик е с конусна резба. Датчика на лампата за вода е на главата , около термостата. Може да се наложи да
правиш преходна муфа за резбата , не помня каква беше тя. Това го направи първо , веднага щом подкараш колата.
Показва точно навсякъде на малкия кръг

Ако искаш сензора и уреда, драсни едно ЛС къде да ги пратя.
Много работи стават от Пежо 205 , включително и тези , които търсиш . Помпата ти е блокирала.
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 07, 2016, 13:21:14
Отговор #8

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=120350

Мдаа, точно за това идеше реч.

Дидо, абсолютно прав си . Ако младежът си беше направил труда да прочете поста на Goblin в офроуд форума, щеше да знае много неща за модела LN-LNA .

Към автора на темата - момче, никой няма да дойде да ти оправи колата лично. Въпросите ти са елементарни - сваляш помпата, носиш я на най-близкия майстор да ти я разкара, даваш му трийсетина лева и си готов. Ако искаш да сложиш нова помпа, отиваш в най-близкия магазин за френски бангии и ти казват каква съвместимост има . Не е сложно, иска се да се нагъзиш и за 15 минути да си свалиш нещата, които са ти проблемни.

За наливането на маслото - какво има да коментираме изобщо ...
« Последна редакция: Януари 07, 2016, 13:25:18 от hydrometalique »

Януари 07, 2016, 15:11:39
Отговор #9

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Наистина вземи малко да се позапознаеш с колата си. Най-елементарното е да прочетеш в Wikipedia какво пише за нея.
Ето ти информация за двигателя примерно:
https://en.wikipedia.org/wiki/PSA-Renault_X-Type_engine

Ако прочетеш ще видиш, че двигателят и скоростите се смазват с едно масло, което циркулира навсякъде. Така, че нямаш отделно масло на скоростите.
Пежо 104 е брат-близнак на твоя Ситроен и почти всички части от механиката следва да са взаимозаменяеми. Вероятно части от Ситроен Виза също ще стават.
Както казва hydrometalique - отиваш в първия магазин за френски авточасти (примерно Старс 94) даваш им талона на колата ти и ги питаш - дайте ми масло за тая кола,  дайте ми спирачна помпа и т.н.
Не знам какъв е този механизъм между лоста и жилото на съединителя. Жилото започва от педала и свършва във вилката на съединителя. Не помпя да имаше нещо помежду им. Ако все пак има някакъв чарк - свали го, отиди в магазина с него и питай дали могат да ти го доставят. Другия вариант е търси части от Пежо 205, Ситроен AX, Пежо 104 , но от моделите с т. нар. ЛЕГНАЛ МОТОР (или общото мазане).

В ebay има hanyes repair manual  за Peugeot 104, която ще отговори на 80% от техническите въпроси по колата ти. Ако мислиш да я вдигаш на крака тая кола и да я караш някакъв по-дълъг период, съветвам те да си купиш такава книжка.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9