Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 53591 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2017, 23:12:43
Отговор #160

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Е, вероятно за 3-4 г. през какъвто интервал успявам да дойда примерно на Златни, със сигурност доста неща се променят и в трасетата, правилата и засичането... изобщо организацията. Пък и за толкова време аз, като един застаряващ вече /за съжаление/ мъж е нормално да позабравя повечето подробности по трасето :) Ти сам видя миналата година на Родопи и на Розова долина, че на непознати трасета с различна организация на етапите, победите не падат така лесно, както в домашните ви ралита... както и да е - и за двама ни това вече май не е от особено значение, при сегашното положение на нещата и аз вече съм се отказал от всякакви амбиции, та ако караме в някое следващо рали от шампионата, то ще е само за разходка и кеф 8))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 14, 2017, 01:09:13
Отговор #161

Активен GT 51

  • Публикации: 1873
ШОК! БОНБА! СКЛОЗИВНО! Ретро рали "Средна гора" няма да го има... Коментарите оставям на вас...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 14, 2017, 01:17:17
Отговор #162

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Е, добро утро коУега в 1 ч. сутринта :winktongue: ...макар да не схващам какво общо има това отменяно вече втора поредна година рали с шампионата, обсъждан в тази тема :o
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 14, 2017, 01:22:37
Отговор #163

Активен GT 51

  • Публикации: 1873
Е то на срещата в Старозагорски бани, дето ти пак си тръгна, идеята беше Ретро рали България, Средна гора. Розова долина, Родопи, Нептун и Златни да са шампионата. Само , че сега като гледам, не става... Шок, БоНба, Склозивно, Сен-Зация.... :winktongue:
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 14, 2017, 01:38:11
Отговор #164

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Тръгнах си, понеже срещата е само за председателите на клубове, какъвто аз не съм... а за това обсъждане на ралитата в шампионатата между Орела, Рака и Щуката съм информиран, както и за закономерният му безрезултатен завършек ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 14, 2017, 10:21:21
Отговор #165

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Ти сам видя миналата година на Родопи и на Розова долина, че на непознати трасета с различна организация на етапите, победите не падат така лесно, както в домашните ви ралита...

Митак, не знам на какво насторение се дължи напианото от теб, но то напълно контрастира с опита ти на многократен участник...

За какви лесни победи пишеш... През сезон 2015, от четири проведени ралита, има четири различни победителя. През сезон 2016, от шест проведени ралита, има пет различни победителя.

Иначе моят не варненски опит се състои само в едно участие - "Родопи" 2016... Точна както и на Детелин Нанев, който ако си спомняш добре, завърши втори - при първото му участие извън Варна... Там единственият проблем за мен бе, да намеря сборния пункт без gps - бирария в град, който не познавам никак. След като ми връчиха пътната книга, не сме се замисляли и за секунда как и накъде да караме. Лошият ни краен резултат си е основно мое дело, от елементарни грешки в ключови моменти (+ обичайните неточности откъм предоставените данни). Но категорично заявявам, че и за секунда не е имало съмнение кой е правилният маршрут, четейки пътната книга, намирайки се в съвсем непознат за мен район. Освен това организацията на етапите не е различна от тази на варненските.

Преди това Ковачев кара на "Розова долина" с негов набор за навигатор - за секунда не са се затруднили с маршрута, а наказанията са им от неопитност на навигатора и основно от неспазване на времето за даване на карнета на ЧК.

Калин как дойде за пръв път във Варна и стана трети, ако непознатата обстановка е фактор...?

Ти преди рали не се ли подготвяш, не разглеждаш ли маршрута, навигаторът ти не гледа ли къде се слиза от магистрала, къде е тази и онази отбивка, кои са населените места, през които се минава, в каква посока се кара... Все едно и също е тук, там и където ще да е, ако организацията е прилична.

Юни 14, 2017, 14:47:14
Отговор #166

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Скъпи колеги, не знам аз кой от тримата герой съм аз, орел, рак или щука, все тая. Истината е, че обсъждане не е имало, няма и да има скоро. Нямам представа какви са мотивите и движещите сили на другите колеги организиращи състезания с ретро автомобили, било то "международни" или за местно ползване, но това оказва влияние ... Искам да ви уверя, че ако зависеше лично от мен, завършилото преди десетина дни рали Розова долина, ще е последното нещо с което ще се занимавам. Но тъй като то заедно с Родопи са част от историята на нашия ретро клуб, то аз като председател на същия имам моралното задължение да продължаваме традицията, създадена много преди аз да се появя на "ретро" сцената.
Както предполагам сте забелязали, стараем се да правим нещата по-най добрия възможен начин, но все още сме далеч от истината. Имаше период в който ралитата представляваха по-скоро ретро обиколка със състезателен мотив и площадна показност, което от своя страна имаше доста привърженици. Хубаво, но пък отблъскваше участниците имащи желание да се състезават, а не да се показват. Заложихме на втория тип на провеждане на ралитата, и е факт че заявките участие намаляват. Това не е проблем, за всеки влак си има пътници. Ние искаме да правим нещо качествено, а не за да бием рекорда по посещаемост.
Така наречения класик или ретро шампионат е факт. Хубав, лош, такъв си е. Истината е, че всичка опира до пари. Без пари, няма да стане по-добър. В автомобилния спорт в България няма пари, какво да очакваме ние с ретро автомобилите, което занимание по презумпция е скъпо хоби. И за мен това е хоби и аз отделям от времето, което мога да дам на семейството си, за да се занимавам с това на всеки да му е приятно. Когато хобито, започне да става задължение, се губи тръпката. Отдавна не приемам нещата много навътре, но честно да си призная понякога ми писва, когато се говори едно пред мен, а след това се пускат партенки, затова как някой си е платил за да е първи. Най-жалкото е, защото не е смешно, че този "първи" на следващото състезание ми се разсърди защото е назад в класирането, а аз видиш ли давам купи на сульо и пульо.
Спирам с оправданията и обясненията, така или иначе има 4-5 екипажа имащи желание да участват в шампионат, кой ли ще ги чете.
Жалко е наистина, че отпадна Средна гора, защото с нея и някои претенции вече са безпочвени. Що се отнася до рали Родопи, нека да го кажем така - трябва да го направя, но нямам желание. Ентусиазъм също отдавна няма.
Останете си със здраве и до старта на ретро рали Родопи 2017.

Юни 14, 2017, 15:10:32
Отговор #167

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ето това е най-тъжното в случая, че постепенно отмира желанието вече не само на участниците, но дори и на някои от организаторите... иначе според мен няма нужда от оправдания, на фона на цялостното ниво на автомобилния спорт у нас ретро ралитата никак даже не изглеждат толкова зле. Аз вече преди ралитата се настройвам повече за разходка, както в доброто старо време и в това отношение поне за мен пловдивските са еталон, както и като цялостна организация. Така че Боби моля не се отказвай, от нашия екипаж имаш заявка за Родопи още от сега, макар и само като туристи. Има варианти да се подобрят доста нещата и в спортната част без голямо вдигане на разходите, с Орлин сме го обсъждали нееднократно, но трябва да се седне на масата и да се изслушат внимателно наистина запознатите и опитните в тази сфера. В тази връзка отново предлагам да се направи нещо като общо събрание на организаторите и екипажите в шампионата. Там надявам се няма да се повтори приказката за орела, рака и щуката /кой кой е няма значение, такъв просто е фолклора/, понеже всички подкрепящи този шампионат мисля сме от една "кръвна група" и преследваме еднаква цел. А останалите, които явно са твърде велики и всезнаещи за да признаят нуждата от обединение на усилията в общността, нека продължават да си действат както си знаят...
« Последна редакция: Юни 14, 2017, 15:24:41 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.