Автор Тема: Ретро рали шампионат  (Прочетена 52936 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2016, 00:04:50
Отговор #40

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз имах голямо желание да участвам на "Розова долина", но понеже дата съвпада с рали "България", пловдивската проява отново ще ми се размине.
Роско , бъркаш се - рали България е на 15 и 16 май , а Розова долина е в края на същия месец. ;)

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7981.0.html
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 19, 2016, 06:26:30
Отговор #41

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Роско , бъркаш се - рали България е на 15 и 16 май , а Розова долина е в края на същия месец. ;)

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7981.0.html

Кире, колегата има предвид рали България, а не ретро рали България.

Април 19, 2016, 11:24:26
Отговор #42

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тогава елате на рали Родопи, за мен то дори е по-интересното от пловдивските - маршрутът е планински, по-живописен и приятен за каране по отсечките :) Цените на горивата тази година благоприятстват дългите пътувания, само здраве и време да има...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 20, 2016, 16:45:45
Отговор #43

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Първите два кръга - може би ретро рали България и Розова долина ще бягам с изпитания боец VW Golf 2 . Другия янг - репликата на Skoda 130 L/A трбва да се закали , преди да влезе в битка.Това е много
 своенравен автомобил с непредсказуем характер и за да не те предаде и развали кефа насред ралито , трябва да си
свърша работатa като механик перфектно. Много ме изкефи завършека на миналия сезон , изпитах пълно удовлетворение
от първия си жабок , сега още по напред и нагоре. :)

Е , резултата от тестовете в hillclimb обстановка ще покаже дали ще дебютирам и с нея.Това го казвам като фен на
марката Skoda, но това важи за подготовката на всички автомобили.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 20, 2016, 17:40:45
Отговор #44

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Карай си волфсбургската еко-машина тоя сезон, а новия проект първо трябва да стане относително безпроблемен при дълги преходи, за да не е факторът, развалящ кефа... макар че и техническите проблеми са неразделна част от играта в моторните спортове. Значеш, че "жабока" дори след твоите ръце пак имаше сериозни трески за дялане. За следващия сезон обаче те чакам в отбора със стикери на челното стъкло "Surprising Skoda"... и дано сюрпризите на шкодите са неприятни само за конкурентите и приятни за нас.

п.с. вече съм набелязал и бели брандирани Шкода екипи, само трябва да подготвим колите така, че да не ги изцапаме :)
« Последна редакция: Април 20, 2016, 17:43:27 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2016, 19:13:30
Отговор #45

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Понеже шампионатът вече стартира с рали Златни пясъци, ще си позволя да припомня въпроса на колегата относно регламента и правилата му. Примерно как конкретно ще се формира класирането в шампионата - само от генералното класиране в отделните ралитата или и по класове? Прави ми впечатление примерно, че във варненските ралита няма клас М /модифициран/ както в пловдивските. Освен това ще може ли един и същ екипаж да участва с различни автомобили в различните ралита от шампионата? Изобщо няма да е зле ако Орлин Пенев вече е готов с реглемента, той да се публикува за желаещите да участват в шампионата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 17, 2016, 01:48:20
Отговор #46

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Митак, понеже Орлин със сигурност няма да ти отговори тук, без да съм чел регламента, ще напиша как е процедирал досега:
   - естествено шампион е този с най-много точки е генералното класиране. Досега на годишните награди на клуба винаги е имало класиране и по класове, т. е. има годишни шампиони и в отделните класове;
   - от тази година Орлин е направил допълнения в класовете и автомобилите със сериозни модификации са отделени в друг клас (не знам как точно е означен). Не съм сигурен, но доколкото си спомням модифицирани могат да участват в ралито, но без да бъдат включвани в крайното класиране, заедно с оригиналните машини. Целта е да не се спират хора с желание да карат, но и да не се ощетяват хората с оригинални или слабо модифицирани машини. Тук може би трябва да вметна, че под "сериозни модификации" би трябвало да се има предвид нещо като варненското Caddy - старо купе, но с чипосан TDI. Аз лично под "слабо модифициран" има предвид автомобил с различна от оригиналната генерация например;
   - участието с един и същ автомобил никога не е било задължително. Всеки участник получава точки в генералното, без значение в кой клас е бил. Но ако в четири ралита е бил с четири различни коли и те са от различни класове, то той получава точки за четири класа. Така обаче реално шанса за титла в някой от класовете намалява, но това пък не влияе на събирането на точки за генералното класиране, което е по-важно.

Казано с думи прости - идваш на рали, караш точни езди, както си ги знаеш всеки път и спрямо класирането се получават точки, които се умножават по коефициента на ралито. Ето ти регламент. Ако има други въпроси, ще се опитам да отговарям, ако не мога, ще звънна на Орлин и ще отговарям впоследствие.

Май 17, 2016, 07:34:07
Отговор #47

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Субекта преди всичко! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 17, 2016, 09:20:03
Отговор #48

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Питах, защото съм зе записал за участие в Розова долина за клас М /модифициран/ - все пак моторът ми е сменен с по-нов от Шкода Фаворит при това и допълнително тунингован, карбураторите са от Алфа Ромео, джантите силно разширени, а за оптичния кит, който няма общо с техническите характеристики не знам дали се води като модификация. Обаче ако с такъв автомобил нямам право да участвам в класирането на варненските ралита, а оттам и на шампионата като цяло, трябва да знам предварително дали да си даваме зор да смятаме и броим секкунди по етапите или просто да се возим :) Затова исках да видя нещо като писан правилник, за да няма изненади чак накрая при класирането. А за втората половина на сезона вероятно ще пусна в движение някоя от другите ми машини, които са в най-янг класа до 90 г.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 17, 2016, 09:40:24
Отговор #49

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Митак, днес на седмичната ни клубна среща ще опиша ситуацията на Орлин ;). Реално погледнато твоят мотор е слаган на това купе, т. е. ти не си взел мотор от друга марка, от друго поколение. Но си прав, че това трябва да е ясно, защото има всякакви комбинации на купета и мотори. После трябва да се намери и някой, който да констатира тези разлики, ако участникът не си признае без бой. При Ладите например не е особено лесно да разбереш кой с каква кубатура е, започвайки от 1,1 и стигайки да най-масовите 1,6 и 1,7, а в някои случаи и 1,9...
Последните поне не са с разлика между купе и мотор от половин век, че и такъв случай има в редиците ::).