Автор Тема: Mazda 626 - показна реставрация  (Прочетена 399527 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2017, 22:44:13
Отговор #590

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     
Въобще не съм специалист, но ми харесва как ти се е получило шагрето!

       Благодаря! Май и на мен ми харесва  :)   

Реших да затворя темата. Благодаря на всички, които ми помогнаха или изказаха положително мнение за свършената от мен работа.
Проекта ще бъде довършен в най-скоро време. По преценка на модератора темата може да бъде заключена.

Юли 18, 2017, 22:50:11
Отговор #591

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Реших да затворя темата...

О, не, човек, моля те :o
Твоята тема ми е сред любимите четива на автомобилна тема!!!
Не, че ми се ще да настоявам и да ти вменявам желянията си, но тази тема ми дава автомобилни сили, които не искам да секват така внезапно.
Каквото и да ти е решението - РЕСПЕКТ за резултата от труда ти и затова, че сподели толкова интересни неща!!!

Юли 20, 2017, 00:28:55
Отговор #592

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Дано не я заключиш......ти си решаваш, ама ще е жалко.

Междувременно - искаш ли предна лява седалка от моята 626? Бяхме я насадили в една от служебните коли, но тя си отива, и ако седалката ще ти свърши работа (за части предимно) ще ти я сваля.

Август 26, 2017, 22:58:49
Отговор #593

Неактивен ceco_mihailov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Един приятел бояджия е ползвал въпросния Раптор (внася го евромаркет) и от механичните му свойства останах приятно изненадан , така че сред "шагрените" предлагани на пазара , това се явява няколко нива над всичко останало... както и в цената :D .

Ползвах KS 1000 на едно 320is , механично здрав , с добра адхезия... хубав продукт :) .

Януари 27, 2018, 10:39:39
Отговор #594

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Здравейте колеги,

Гледам, че от половин година и повече никой не е писал в темата  :'( ... Регистрирах се във форума, за да пиша в тази тема, която съм изчел от първа до последна страница, пост по пост за три дни. Толкова интересно четиво може би няма в никой друг форум.
ОГРОМНИ АДМИРАЦИИ към Иво(S15) за цялото начинание, труд, средства, време, желание, умения... (и така мога да изброявам до утре).
Незнам какви са причините да решиш да затвориш темата, но това си е твое решение. Надявам се когато проекта ти е напълно завършен да го видим в целият си блясък(предполагам всички колеги искат да я видят..)

Мисля, че няма какво повече да се добави, освен скоро пак да четем с интерес темата. :)
Поздрави и отново едно голямо БРАВО за всичко!

Февруари 11, 2019, 22:40:56
Отговор #595

Неактивен S15

  • Публикации: 843
    Здравейте колеги! Измина доста време, гледам темата не е заключена  :)  обзела ме е една носталгия някаква, та рекох да добавя това-онова.
Снимането на ремонта доста го разредих и някои неща ги нямам документирани (сега ме е яд), но все пак мога да покажа някои снимки (само да се сетя как ставаше)

    Май ще почна със задния капак - хечбека. Имаше ръжда (пробила) под гуменото уплътнение на стъклото. За да се оправи то трябваше първо да се свали.
Е да ама обиколих всички стъклари и никой не се нае да свърши тази работа. Казаха " или чупиш стъклото или режеш уплътнението".
И двата варианта не стават. Задно стъкло ново няма никъде а и гумата е дефицит. Най-накрая намерих правилния човек (Тони) и тази работа беше отметната успешно.

    Ето как изглеждат нещата веднага след сваленото стъкло:


           






       
















Февруари 12, 2019, 10:53:57
Отговор #596

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Следим с интерес темата! Поклон за перфекционизма!  Щастливият край е близо!

Февруари 12, 2019, 13:45:55
Отговор #597

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Чудесна новина е размърдването на тази любима на много фенове тема!!!

Февруари 12, 2019, 17:12:19
Отговор #598

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Благодаря хора!  Ето как се развиха нещата: първо капака беше разполовен за да има достъп от вътре.

      А това е последователността:

 












     

                 Следва калайдисване и запълване с олово:






                 Цинк преди да дойде време за епоксидния грунд



Февруари 12, 2019, 20:18:22
Отговор #599

Неактивен S15

  • Публикации: 843
         От другата страна е почти същото.