Автор Тема: Начало на проекта: Реставрация на Citroen Traction Avant 11BL 1948  (Прочетена 48481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 04, 2016, 22:59:05
Отговор #60

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Аз си взех същия пистолет и го ползвах с кварцов пясък 0.16 и за сега няма проблем. Става добре, но е доста бавно и разхода е значителен и на пясък и на въздух. За по-финни неща като карбуратор например ползвах  сода бикарбонат. Отидоха около 5 кг сода т.е. 5 лв.
Успех. Проекта е много сериозен.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Ноември 05, 2016, 17:26:10
Отговор #61

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Привет, колега! Късно видях темата, ама много рядко влизам, та...  Ръждуляци и при мене - бол, кинти за съжаление - никакви!
Пистолета от Лидл се оказа безподобен боклук, със зверски разход на въздух и капризен - въобще - не става!
Решението дойде от мрежата. В "тубата" братята руснаци дават безплатни ( и безценни ) уроци, от който се възползвах, и си построих песъкоструйна установка ( с материали от вторичните ) която вече наистина работи! Снимки нямам, защото не ми се разправяше да правя, но при следващо ходене в  Дивния Северозапад може да нафоткам туй - онуй.
По долу давам клиповете от които се учих аз, и горещо препоръчвам, като надявам се, руският език не Ви е чужд! Успех!











 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Ноември 05, 2016, 22:56:08
Отговор #62

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Има нещо вярно за разхода на въздух и абразив... Днес се мъчих 2 часа да пресявам едрата шлака, да чистя и накрая си взех дрелката с шкурка... :) Иначе чисти супер, шлаката може да се използва повторно, не е никак скъпа, но...

Ще използвам този метод за специфични трудно достъпни места, като ъгли например. Но щом става и с пясък, ще пробвам да видим :)

Юни 18, 2017, 23:34:05
Отговор #63

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Малко раздвижване на темата... :)

През последните месеци понапреднахме с проекта - както с липсващи части, така и с тенекеджийската част.

По купето - изчистени са предната част (роговете) , прагове, багажник, подкалници, полицата под задното стъкло, голяма част от пода, калници, врати... Остава да се изчистят подът (под купето) , таван, табло и разни други дреболии.

Закарах вратите и калниците до Враца на песъкоструйка. След това бяха минати с епоксиден филер.



Всичко останало се чисти на ръка, до здрав метал. Където е необходимо мажа с ръждопреобразувател на Wurth и след това с грунд или филер. Тепърва ще се кърпят врати и калници...



Относно липсващите части - останаха предна решетка (изтървах цели 2 в eBay.fr, ама докато навляза в сферата на аукционите... :D ) , предна броня, вътрешни дръжки за прозорци и отваряне на вратите, ключалки, копчета по таблото иии разбира се диференциал :) Така и не остава време да се разходя до Севлиево и да говоря с човека с диференциалите...

Положението е все още отчайващо, но не трагично :) Както и преди - трябва си свободно време...
 

Юни 19, 2017, 19:39:41
Отговор #64

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много се зарадвах, като видях такова сериозно развитие по проекта... песъкоструят явно е свършил добра работа, но вратите в долната им част са отчайсващо къдрави и надупчени. Не мисля, че запълване и изглаждане с кит е най-доброто решение, по-скоро да се сменят с цели парчета зрава ламарина и да се шлайфа преизно по шевовете. Мнооого работа ви чака, но такава класика според мен си заслужава усилията.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 19, 2017, 23:04:28
Отговор #65

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Всичките врати са доста зле в долната си част, дори повече от това което се вижда на снимката. Това са детайлите, които се нуждаят от най-много кърпене и внимание... Работата е специфична и ще се прави от професионалист, разбира се не от мен.

Тепърва предстои напасване на абсолютно всичко - калници, врати, капаци...

Оказа се, че във френския eBay има практически всичко, при това на доста добри цени. Нещата пристигат през www.dostavidomen.com за 2.2лв/кг до България. За момента не съм пазарувал от сайтовете, които ми изпратихте още в първите страници на темата, но и от там съм си набелязал доста неща.

Открих този сайт: http://www.lesanciennes.com/ с нереално евтини части за всякакви ретро автомобили. Писах на над 50 човека, но никой не ми отговори (както на френски, така и на английски) .

Намерих още един сайт: http://www.pat2d.com/ , с части за Траксион. До колкото разбирам - всичко е ново, реплика на оригиналното... 

ПП: Все още не съм виждал друга такава кола, освен моята. За момента разчитам изцяло на снимките от нета.

Юни 20, 2017, 00:58:13
Отговор #66

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289

Открих този сайт: http://www.lesanciennes.com/ с нереално евтини части за всякакви ретро автомобили. Писах на над 50 човека, но никой не ми отговори (както на френски, така и на английски) .


Здрасти, пробвай с IP от друга държава - Англия, Германия и т.н. европейски страни.  :D От България достъпът най-вероятно е ограничен до там, че да гледаме картинки... Така поне е с leboncoin.fr и по гореописания начин преборих системата.  ;) Успех!

Юни 20, 2017, 07:46:01
Отговор #67

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Освен това франсетата са пословични с неглижирането на всичко, което е извън Франция. Не си мърдат задника да отидат до куриер или да извикат такъв, предпочитат човек само да ходи да си взема нещата и т.н. Това не е тотално правило, де, но все пак са мързели в това отношение.
Хубаво е да намериш някой Траксион поне на изложение и да го нащракаш хубаво. В Русе знам , че изкарват един, във Варна май има, в София няма начин да няма да излиза на Спасовден. Снимките на готови модели помагат много, особено в събирането от насипно състояние.
По отношение на напасването си гледай букварите какво пише, понеже от своя страна правеното у нас е възможно да е събирано колкото да стане и да те подведе.

Юни 20, 2017, 23:33:51
Отговор #68

Неактивен qko_mlqko

  • Публикации: 48
  • Citroen BX 4WD 1.9D ; Citroen Xantia 1.9TD XA2
Здрасти, пробвай с IP от друга държава - Англия, Германия и т.н. европейски страни.  :D От България достъпът най-вероятно е ограничен до там, че да гледаме картинки... Така поне е с leboncoin.fr и по гореописания начин преборих системата.  ;) Успех!

Виж, за това не се бях сетил. Точно днес исках да сметна колко би струвала пратка с местните пощи (Colissimo) и получих съобщение, че нямам достъп до въпросното меню заради местоположението ми. Ще пробвам с френско proxy.

Освен това франсетата са пословични с неглижирането на всичко, което е извън Франция. Не си мърдат задника да отидат до куриер или да извикат такъв, предпочитат човек само да ходи да си взема нещата и т.н.

Наско (сервиза на ул. Райска градина) ми каза абсолютно същото  :D Макар че за момента в eBay са доста отзивчиви - отговарят практически веднага, изпращат нещата бързо.

Прави ми впечатление, че не си падат много по PayPal. Дори тази седмица се наложи да платя таксата на продавач към PayPal, само и само да се съгласи да му пратя парите по този начин. И всичко за 1 евро...

Юни 21, 2017, 01:56:34
Отговор #69

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
От Colissimo съм много доволен, но съм ги ползвал само вътрешно във Франция. Никой не искаше да праща части извън страната. Цените им са поносими, но до България ползвах тираджии и отпускари за моите пратки. Интересното е, че нямат услуги от типа "наложен платеж", всичко се плаща предварително с чек, но винаги са били коректни франсетата.