Автор Тема: Ретро парад Видин - 5. 08. 2017 - Vintage Vehicles Vidin  (Прочетена 20867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 09, 2017, 18:01:12
Отговор #60

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Чудесна статия за добре организирано мероприятие. Браво.
Сега, класовете постоянно ти коментираме по всякакви теми, наистина е крайно време да бъдат добавени Модифицирани, Реплики, Франкенщайни и една специална - Кранкенщайни  ;)
Догодина ще е по-добре и по-посетено. Не се отказвай каквото и да стане!
Немо, в Русе на първия парад оная шарена измишльотиня хем бъги хем бийтъл каква награда отнесе? Навсякъде журето ще бъде обявавано за малоумно докато не се направи разлика между оригинални автомобили и всякаква друга сволач.

Поздравления за добрата организация на колегата и УС-коли почитател Иван.  :)
В последните над 25 години на доста ретросъбития у нас съм бил жури, и съм им помагал в организацията, и бих потвърдил, че наистина е голям труд и предизвикателство един такъв дори единичен ден, и разбира се че няма как всички участници, присъстващи, организатори и сие, да останат еднакво задоволени.

Но това казано, критиките е добре да се възприемат конструктивно, и, що се касае за избора за янгтаймер, плюс 1 към мненията на колегите Фифо и Немо.
Избора за янгтаймер щом е камион кабината Франкенщайн, ужас просто, от това наистина няма по-лошо накъде.

Познавам лично и добре Джамбазов и Николаев, първия е сериозен фен, а Кирчо, макар много да ми допада като човек и също ретрофен, и най-вече, да е супер вещ занаятчия с металите, не бих казал, че е много енциклопедично ориентиран в материята.
Което не е и толкоз необходимо де, то не трябва да си преподавател в Роял Колиджа в Лондон в автодизайн департамента му, за да направиш какъвто и да е по-добър избор от този точно направения в тази категория.
Наистина всички от журито ще да ги е напекло слънцето, понеже лансирането на Джугана кабината, пак да си акцентирам, е шокиращо повече от ужасяващо.

Предполагам, че е имало доста по адекватни возила за избиране, вкл. и американски такива, ако и да са се разминавали 1-2 години с 1987 дедлайна.

Например на УС събора през 2015 в Банкя бяхме членове на журито аз, издателя Маргарит, и колегата Петер1978.
Избрахме за Янг категорията, под мое лично давление, едно доста оригинално, май 1986 производство, 3 Ген 5 литра Камаро тарга, подобно на собственото на Иван, но червено.
3 Ген Камаровци са дълголетни, Иван знае правени са 1982-92 диапазона, почти без визуални изменения.
Та, на тоя първи в Банкя събор, след обявяването на наградите, за разни други коли, нормално, имаше брожения и страсти, но всички останали следобяда на събора фенове, бяха единодушни в аб.с точния ни избор точно за тази категория Янгтаймер.

В тоя аспект, прецизността при селекцията и награждаването на колите на един новосъздаден Парад-Конкурс мисля, че е супер много по-важна, от на ангро бройката на участниците.

За референтна точка може да се вземе Конкурса в Силистра, който по придирчивост на организатора му- бившия председател на БАК Ретро- Кристиян Желев, няма аналог спрямо всички други ретро евенти в БГ сега.
Благодарение на тая прецизна селекция, само за 1 година Силистра евента доби супер престиж, дори и в Румъния.

Нещо подобно може да се направи и с на Иван събитието, трябва културно, но безкомпромисно да се гонят всички псевдоретро търкала от участие там.
Да, ще са по-малко участниците, разбираем е натиска и устрема към мащабност и масовост, и към по-шаренко така /както казали от журито/ разнообразие, но ефекта определено ще е по-расов и ползотворен в течение на годините, ако критерия си е критерии.
« Последна редакция: Август 09, 2017, 18:15:58 от USfan »

Август 09, 2017, 19:27:33
Отговор #61

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Чак да се гонят от участие според мен не, но да си знаят мястото - да! Силистренският конкурс е друга бира - много елитарен и участници там се приемат само с покани, а тук нещата са малко по-народни :) Не знам как е бил определен съставът на журито във Видин и защо примерно Маргарит като доста квалифициран покрай списанието си и реставраторската дейност не е бил поканен в него. Дочух обаче, че двата най-големи и стари ретро клуба в страната в последния момент са се оттеглили от участие по някакви причини. Вероятно и те са щели да излъчат членове на журито, но поради отсъствието им са се наложили някои промени по заместване... така че това не го броя като пропуск на организаторите. Според мен творческите изяви на база ретро автомобили спасени от скраб не бива да бъдат игнорирани дори напротив, но трябва да бъдат ясно отделени от оригиналите, за да не се обърква не дотам компетентната част от публиката и после детето примерно, като види край пътя някой Джуган-дървовоз да вика - тате, тате я виж там един янгтаймер :)) Това в кръга на шегата, но наистина е важно особено и за чуждестранните участници какво ще кажат на колегите си, за да дойдат догодина повече, а не да се откажат... това международно участие ще е всъщност най-интересното в крайдунавските паради, понеже повечето от нашенските коли сме ги гледали почти до втръсване.
Така че успех Иване и компания, видях че вече разпращате във ФБ покани за следващия парад догодина, хвала Ви за ентусиазма!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 09, 2017, 20:30:28
Отговор #62

Неактивен gogo

  • Публикации: 254
Привет на всички!Няма ли някой очевидец на събитието да качи снимки?Благодаря предварително!

Август 09, 2017, 22:26:28
Отговор #63

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126

Август 09, 2017, 22:37:19
Отговор #64

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126

Август 09, 2017, 22:45:27
Отговор #65

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126

Август 09, 2017, 22:51:51
Отговор #66

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126

Август 09, 2017, 22:58:25
Отговор #67

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126

Август 09, 2017, 23:03:38
Отговор #68

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126

Август 09, 2017, 23:09:09
Отговор #69

Неактивен Tsolov

  • Публикации: 126